To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Leki na ochronę wątroby

Layla - Sob Lip 12, 2008 12:58
Temat postu: Leki na ochronę wątroby
Nie widzę takiego zbiorczego tematu więc zakładam. Czy można szczurom podawać jakieś leki na ochronę wątroby? Mój Lenin przyjmuje 2 leki na serce, od czasu do czasu steryd, furosemid, z czego wynika spore obciążenie dla wątroby, bo leki musi brać przecież cały czas. Jakieś pomysły? Hepatil? Czy coś podobnego?
AngelsDream - Sob Lip 12, 2008 13:38

Layla, dla włochatych polecono nam Essentiale Forte :)
Layla - Sob Lip 12, 2008 13:38

AngelsDream, dzięki :) A dawkowanie? Pamiętasz może?
AngelsDream - Sob Lip 12, 2008 13:44

Layla, otwieraliśmy kapsułkę i wybieraliśmy odrobinkę.
PALATINA - Sob Lip 12, 2008 13:47

Dokładnie.
Mój Dzioszek też je Essentiale Forte już od ok 2 miesięcy - Ania J. mnie przestraszyła, że u starszych szczurów zawsze wątroba 'siada'... więc zaczęłam mudawać Essentiale. Wyciskam z kapsułki odrobinę. Dzioszek to uwielbia bardziej niż dropsy!
To ma świetny zapach (smaku wg mnie nie ma) i moje szczury dadzą się za to pokroić! :]

Layla - Sob Lip 12, 2008 13:51

Dzięki dziewczyny, włączę to w dietę Lenina :)
Anonymous - Sob Lip 12, 2008 22:17

Można też podawać Heparegen. Ja dawałam Ryjciowi przez 3 m-ce z bardzo dobrym skutkiem. :) Ryjek był mały, na Lenina możesz podać 1/4 tabletki.
PALATINA - Nie Lip 13, 2008 12:32

Tak, heparagen też dawałam kiedyś (nie pamiętam już któremu szczurowi).
Dawałam to też Jagnie (pies), gdy miała podejrzane wyniki krwi (próby wątropowe).
Ale essentiale jest o niebo smaczniejsze. :wink:

Anonymous - Nie Lip 13, 2008 12:45

PALATINA napisał/a:
Ale essentiale jest o niebo smaczniejsze. :wink:
też, ale chyba nade wszystko konsystencja jest świetna. Połączysz ze wszystkim i nie ma grudek.
PALATINA - Nie Lip 13, 2008 13:41

Off-Topic:
Viss,
Ja Dzioszkowi przemycałam enroxil ukryty w plastycznym essentiale! Zjadał lepiej niż w maśle czy śmietanie! :lol:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group