To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Szczurek nie chce pić z poidełka - co zrobić?

paw12 - Nie Cze 29, 2008 18:57
Temat postu: Szczurek nie chce pić z poidełka - co zrobić?
Mój szczurek nie chce pić z poidęłka daje mu w misce bo inaczej nic ani kropli nie wypije co mam zrobić
Kagero - Nie Cze 29, 2008 19:13

paw12, poidełko jest wygodniejsze, bo szczur nie zabrudzi wody i będzie ona dłużej świeża. zostaw poidełko, może się przyzwyczai - a wodę w miseczce często zmieniaj i nie lej jej zbyt dużo.
może spróbuj pokazać szczurowi, że jak naciskasz na kulkę, to leje się woda? i upewnij się, że poidło wisi na właściwiej wysokości, żeby szczur miał do niego swobodny dostęp.

i może dla jasności zmień temat na coś jak "nie chce pić z poidła", tak dla jasności.
/a nie jest to zły dział? proszę wsparcie ;)

S - Nie Cze 29, 2008 19:57

Wydaje mi się,że są dwie możliwości:
1. poidło się zacięło
2. szczurek nie umie pić z poidła, bo nikt go jeszcze nie nauczył.
Moje mają trzy poidła, a jak mają miskę z wodą, to po pewnym czasie znajduję w wodzie kupki. (Mało subtelna prośba "zabierz to z klatki").

Anonymous - Nie Cze 29, 2008 20:38

Kagero napisał/a:
może spróbuj pokazać szczurowi, że jak naciskasz na kulkę, to leje się woda?
dokładnie, Kag dobrze radzi. Nie wszystkie szczurki wiedzą od razu jak pić. trzeba palcem poruszać kulką a szczurek niech zlizuje wodę. One szybko to łapią.
Anonymous - Wto Lip 01, 2008 12:01

heheh albo posmarowac wylot czyms dobrym trosinke zeby byl zapach np. maslem orzechowym jogurtem itp. jak szczurek zacznie zlizywac to poleci woda i sam sie zorientuje :)
Natalia - Wto Lip 01, 2008 16:29

Możesz też spróbować po prostu napoić szczurka samemu - odczepić poidło, dać małą na kolana i podjąć próbę. Powinna zrozumieć i potem pić z poidełka już sama.
Amelia - Wto Lip 01, 2008 23:11

Ja bym mu na twoim miejscu pokazała ,badz napoiła go z poidełka szczurki sa inteligentnymi zwierzakami wiec napewno sie nauczy.
Radziorex - Śro Lip 02, 2008 00:11

Moja miala z tym tez problem ale jej palcem pokazałem co i jak tzn jak byla przy poidelku wten przylozylem palca woda pociekla ona polizala palca a potem ładnie piła z poidełka =]
ciacho - Czw Lip 03, 2008 11:24

Mój pierwszy szczur uczył się pić z poidełka 3 dni, a młody po chwili załapał. niedawaj mu wody w misce tylko od czau do czasu sama mu podawaj poidełko, naciśnij kuleczkę abś miała kropelki na palcu, on je będzie zlizywał, mój po 3 dnich dopiero załapał, że sam może pić z poidełka (na siłeteż próbowałam mu wcisnąć, ale nic z tego) przypatrywał się co ja robie i samdoszedł jak pić... no cóż mu nauka idzie wolniej :? mam dużo cierpliwości dla mojego pieszczocha więc w końcu jakoś uczy się nowych "rzeczy"
falka - Czw Lip 03, 2008 12:37

ja bym posmarowała kuleczkę miodem ;)
nutaka - Pią Lip 04, 2008 11:17

i jak idzie nauka?
ciacho - Pon Lip 07, 2008 08:52

własnie włąsnie są jakieś postepy?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group