To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Sens kupowania szczurów przeznaczonych na karmę

Lavi - Pią Cze 20, 2008 20:10
Temat postu: Sens kupowania szczurów przeznaczonych na karmę
Nie wiem czy w dobrym temacie zakładam.. Nie wiedziałam, gdzie napisać o czymś takim. Z początku nie wiedziałam na co patrzę. Wpisałam w allegro ,,szczury" by zobaczyć co mi się pokaże. Znalazłam ogłoszenie o hamakach, o trutkach, książkach.. Nawet o małych szczurkach sprzedawanych za 3,50 z domowej hodowli.. Ogłoszenie znajdowało się w dziale ,,zwierzęta karmowe". Rozmawiałam o tych szczurkach z AngelsDream. Przyznałam rację, że nie da się temu zapobiec, takich ludzi bez serca jest mnóstwo. Ale kiedy zobaczyłam na małym awatarze malutkie białe fasolki a obok napis - Oseski szczurze, polecam! Nie wytrzymałam. Jaki musi być człowiek.. Nie, takie zachowanie nie jest zachowaniem człowieka. Nawet zwierzęta się lepiej zachowują. Tego nie można do niczego porównać. Jak, no jak można zamrażać takie maleństwa i sprzedawać? Gdy zobaczyłam te fasolki, pokryte szronem, takie sztywne.. Rozryczałam sie.. Jak można być takim bezdusznikiem.. Takie niewinne maleństwa ;( ;( ;(

Link usunięty zgodnie z regulaminem forum. AngelsDream

Oli - Pią Cze 20, 2008 20:16

Lavi, my kochamy szczury, inni kochają węże. One też muszą coś jeść. Czy dając swoim szczurom kurczaka, jajko nie zastanawiałaś się nad tym, że to było/miało być kiedyś zwierzę? Nie zapobiegnie się takim rzeczom. Jedyne pretensje można zgłaszać do matki natury, że zrobiła łańcuch pokarmowy, który musi się zamykać. Jeżeli tylko taki sprzedawca w odpowiedni sposób uśmiercił te maluchy, to nie widzę problemu. Znam ludzi, którzy w odpowiedni sposób zabijają myszy/szczury/kurczaki dla swoich węży. Wiadomo, że są i tacy, co robią to źle. Ale czy wśród miłośników szczurów nie ma takich, co źle się obchodzą z ogoniastymi?
pituophis - Pią Cze 20, 2008 20:17

Czy analogicznie placzesz nad kurzymi udkami i psia karma? One tez kiedys zyly.
Lavi - Pią Cze 20, 2008 20:18

Są i tacy. Za mało widziałam, żeby to rozumieć. Przeraziło mnie, że to takie maleństwa.. Dalej jestem w lekkim szoku... Psia karma i kurze udka nie są pokazywane mi w tak drastyczny sposób.
AngelsDream - Pią Cze 20, 2008 20:20

Lavi, ja wolę już, żeby karmiono mrożonkami niż żywym inwentarzem, że tak to ujmę.
Oli - Pią Cze 20, 2008 20:21

Lavi napisał/a:
Psia karma i kurze udka nie są pokazywane mi w tak drastyczny sposób.
Nie wyjmowałaś nigdy udek z zamrażarki? Przepraszam, że to ma taki wydźwięk, ale nie rozumiem takiego podejścia. Karp też do domu przed świętami na ogół trafia w całości...
pituophis - Pią Cze 20, 2008 20:22

Ale co jest straszniejszego w tych oseskach w porownaniu z kurczakiem?
AngelsDream - Pią Cze 20, 2008 20:24

pituophis, jakiś czas temu sama się szokowałam takimi zdjęciami. Po prostu pewne rzeczy przychodzą z czasem. Baaj je BARFa... Nie muszę tłumaczyć, co muszę oglądać.
pituophis - Pią Cze 20, 2008 20:26

Oj, nie przesadzaj, co jest strasznego w BARFIE? BARF smaczny:)
AngelsDream - Pią Cze 20, 2008 20:28

pituophis, no wiesz - dla wielu te wszystkie wnętrzności, to już obrzydlistwo pierwszej klasy. 8)
Oli - Pią Cze 20, 2008 20:28

Mnie się wydaje, że jest to kwestia nieumiejętnego podejścia emocjonalnego. Brzmi dziwacznie, ale dużo osób nie umie sobie uświadomić, że tak naprawdę po śmierci to wszystko to tylko mięso. Ważna jest forma i "jakość" zadania tej śmierci, nic więcej. Tylko, że niektórzy nie widzą tutaj związku.
Lavi - Pią Cze 20, 2008 20:30

Nie wyjmowałam udek, bo rodzice nauczyli mnie wegetarianizmu. Nie mam karpia na święta, nie widzę jak sie go zabija ale wiem jak to wygląda.. Viva nie raz zamieszczała filmiki. Nigdy nie byłam ciekawa jak wygląda pokarm węży. Owszem, słyszałam, że karmi się je szczurami. I zgadzam się z Wami, że lepiej, by nic nie czuły, niż na żywca.. ale po prostu.. szok.
AngelsDream - Pią Cze 20, 2008 20:32

Lavi, ale z drugiej strony... Skażesz na śmierć węże, bo bardziej kochasz gryzonie?
Lavi - Pią Cze 20, 2008 20:35

Widzisz, to jest błędne koło.. Nic tu nie zrobimy. Ja osobiście uważam, że zwierzęta egzotyczne powinny być tam gdzie ich miejsce a nie w terrariach.. Ale to tylko moje zdanie i większość sie z nim nie zgadza.
pituophis - Pią Cze 20, 2008 20:41

Ale wiele zwierzat "egzotycznych" w terrariach powstalo. Jeszcze wiecej sie urodzilo ;) .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group