To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Spacery ze szczurami

pszczoła - Pią Maj 10, 2013 00:02

Lepiej smyczką i czujnym okiem, szczur może się przestraszyć czegoś i uciec w przeciwnym niż Twój kierunku. Unikaj miejsc, gdzie psy się załatwiają. Ale tak ogólnie to odradzam puszczanie szczurów na dworze w miejscu innym, niż np, Twoje własne podwórko.
vika - Pią Maj 10, 2013 00:10

pszczoła znalazłam już temat z tworzeniem szelek :mrgreen: :mrgreen: jutro idę po sznurówki i zaczepy i będę tworzyć :D :D problemem jest to, że słabo z podwórkiem ale już gadałam z koleżanką i ona ma domek i ogrodzone podwórko i nie ma tam psów więc jak będzie ładnie to do niej pojedziemy :)
amandakkaa - Wto Cze 04, 2013 13:53

Czyli spacery to dla szczurów stres a niż przyjemność? Nie chce aby moje przyszłe podopieczne były nie potrzebnie narażane na stres. Wiec jak rodzicie? Brać szczurki na spacer, czy nie brać?
Cegriiz - Wto Cze 04, 2013 13:56

amandakkaa, lepiej nie brać ;)
AngelsDream - Wto Cze 04, 2013 18:11

amandakkaa, scalone z odpowiednim wątkiem.

AD

barbus - Wto Cze 04, 2013 20:09

Moje były wypuszczane tylko na naszym podwórku.
Ludwiczek po wypuszczeniu na trawę biegł przed siebie na oślep co sił w nogach i trzeba go było gonić, więc zaniechaliśmy puszczania go, zaś Jacuś nie chchciał zejśc z rąk, zapierał się z całych sił, a postawiony na trawie szybko wspinał się po nodze na mnie.
Jacuś lubi siedzieć na ramieniu, więc odbył kilka krótkich spacerów w ten sposób.
W lecie czasem brałem je na taras. Kładłem im ich szmatkę z klatki na szerokim parapecie i tam sobie drzemały. Wypuszczone na taras szybko uciekały do domu, do znanych sobie kątów i zapachów.

pszczoła - Wto Cze 04, 2013 22:08

Cytat:
Ludwiczek po wypuszczeniu na trawę biegł przed siebie na oślep co sił w nogach i trzeba go było gonić, więc zaniechaliśmy puszczania go,

O właśnie, i to jest jeden z powodów, dla których lepiej nie ryzykować puszczania szczurów na dworze... Nigdy nie wiemy, jak nasz pupil zareaguje na takiej przestrzeni, nawet jeżeli byłby mega związany z człowiekiem - może mu coś odbić i pobiegnie w drugą stronę.

Anonymous - Czw Cze 20, 2013 19:18

Mojego Tigera wynoszę z domu tylko jak chcę go gdzieś przetransportować (do cioci albo coś), albo jak jest jakaś lekka robótka koło domu, to go biorę bo co będzie się nudził w klatce... Ot takie dodatkowe zajęcie.

Ale nigdy nie puściłbym go na ziemię.. To po prostu nie ma sensu,

hekatomba - Czw Cze 20, 2013 19:26

Off-Topic:
Kutek napisał/a:
bo co będzie się nudził w klatce...

Nie nudziłby się, gdyby miał towarzystwo :wink: Skoro już o tym mowa, to jak idą poszukiwania koleżanki dla Tigera? :)

Anonymous - Czw Cze 20, 2013 20:52

Off-Topic:
Cytat:
hekatomba, jak idą poszukiwania koleżanki dla Tigera? :)

Jeszcze trzy tygodnie. Nie dam rady szybciej choćbym nie wiem jak chciał. Ale jestem z nim min. 6 godz. dziennie. Wszystko razem robimy (siedzi u mnie w bluzie).. W tym czasie myślę też nad zakupem nowej klatki, tylko mój budżet jest naprawdę bardzo skąpy ;/ .. A jak klatkę kupować to porządną :roll:

Kasik - Pią Cze 21, 2013 21:03

Kutek napisał/a:
Jeszcze trzy tygodnie.
To bardzo długo...
Kutek napisał/a:
Ale jestem z nim min. 6 godz. dziennie.
To nie wystarczy.
Anonymous - Pon Cze 24, 2013 08:37

Kasik, Doskonale zdaje sobie z tego sprawe. Dlatego zamiast tabletu Xperia za 2000 kupuję klatkę za 200. Tablet to nie wszystko, a szczurek żyje tylko 2 lata..

Dlatego też czas skrócił się do 2 tygodni (Wiem, ze to bardzo długo, ale nie da rady krócej)

Dominika2000 - Wto Kwi 05, 2016 20:47

hejka dziś było cieplo i wyszłam z szczurkami na spacer p ogródku. moim pieknisiom bardzo się on spodobał. Jak często w wychodzicie ze swoimi?
ema0505 - Śro Kwi 06, 2016 08:19

Dominika2000, nie wychodzimy. Szczur, to nie pies. Następnym razem poczytaj czy coś można albo nie można. W końcu po to się tu zarejestrowałaś.
Niamey - Śro Kwi 06, 2016 10:14

ema0505, bez przesady.Jeśli tak polecasz czytanie forum, to powinnaś wiedzieć, że osoby, które mają własne ogródki czasami wychodzą ze szczurami na dwór. Zasadniczo należy zwracać uwagę czy pogoda jest stabilna i czy teren jest zabezpieczony i np. nie wtargnie nagle pies itp.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group