To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Wapno - spożycie normalne i nadmierne

S - Śro Gru 31, 2008 21:12

U mnie wystarczy, że ja lub córka coś zjemy. Jak szczurki nas obwąchają to któraś ze szczurzyc próbuje nowej potrawy, a po pewnym czasie reszta.
Chyba tworzymy jedno stado.

mysza-77 - Nie Sty 04, 2009 00:42

Moja jedna szczura trochę choruje bierze antybiotyk a przy tym dużym powodzeniem nagle zaczeło cieszyć sie wapienko :/ Po przeczytaniu niektórych postów powinnam sie podłamać gdybym zaczeła uogólniać...nie do końca wiadomo co męczy moją szczurę ale mam nadzieje że nie sa to pierwsze oznaki zapalenia mózgu :/ bo wedle informacji wtedy to wapienko cieszyło sie dużym zainteresowaniem ..:(
ciacho - Nie Sty 04, 2009 12:35

Moje raz zjadły prawie całe wapno w 1 dzień :/ wyjechałam na 3 dni, a rodzice tylko zapomnieli o szczurach :cry: na szczęście miały pełna miskę i 2 nowe kolby to nie było tak źle, ale całe zniknęło więc chyba i tak zabrakło im jedzenia na 3 dzień :/ bo wieczorem po moim powrocie nie odchodziły od miski długi czas, teraz jak wybywam z domu to dzwonię codziennie bo już mam schiza o moje pierdołki :shock:

błędy poprawione.

Dory - Wto Sty 06, 2009 17:31

A u mnie wapienka (prezent do przesyłki) nadgryziona tylko kilka razy :)
pin3ska - Wto Sty 06, 2009 18:45

U mnie wapienka idą, ale umiarkowanie. Wapienko Nestor idzie w jedną noc, bo miękkie i szczury je gryzą, bo fajnie odpada ;D Najbardziej ulubione jest wapienko z vitakraftu z glonami. Poszło całe w kilka dni. Teraz przymierzam sie do jakiegos mocno hurtowego zakupu wapna z Vitakraftu :)
Loreley - Śro Sty 07, 2009 20:45

Mam pytanko... Jak często zmieniać szczurkowi wapienko? U mnie już wisi jakiś czas, lekko nadgryzione, i nie wiem czy kupić nowe czy zostawić :] Ostatnio mój chłopak wziął sobie chomika. W związku z tym chciałam się zorientować czy chomiki też potrzebują wapienka. W tym wypadku chodzi o syryjską samiczkę :)
S - Czw Sty 08, 2009 08:59

Na wapnie jest podany termin ważności i tak długo może wisieć w klatce, chyba że wcześniej zostanie zjedzone.
Layla - Czw Lut 05, 2009 09:36

Polecam wapienną kostkę Trixie dla szczurów z algami i marchwią. Jest bardzo duża i kosztuje 7 zł, ale warto. Nie lubiłam wapienek, gdyż był to sam aromat, , barwnik i gips. W tym wapienku algi i marchew są naprawdę :D Poza tym nie jest ono barwione, jedynie zielone algi i marchewka dają kolor. Szczurzyce i Vader się rzuciły na to :D
Lotya - Czw Lut 05, 2009 14:02

Layla napisał/a:
Polecam wapienną kostkę Trixie dla szczurów z algami i marchwią.

Ja także polecam. Moje szyszaki po prostu ją uwielbiają. Chrupią ją codziennie (zawsze jak chcę iść już spać :) )

polegalu - Nie Kwi 11, 2010 00:16

A czy po kuracjach antybiotykowych czy po operacji, ktoś zauważył czy wapno jest podgryzane. bo u mnie precka zaczyna podgryzac.
Julita - Nie Kwi 11, 2010 20:24

mój nie bardzo wapno jadł kupiłam raz i długo, długo wiśało podgryzane raz na tydzień.ale widocznie nie było mu potrzebne, jednak na w szelki wypadek warto je mieć w klatce. Kiedy szczurkowi czegoś brakuje w tedy stara się to uzupelnić (jak wszystkie zwierzaki) :roll:
Adeline - Pią Kwi 23, 2010 15:43

A u mnie wapno jak wisiało, tak wisi. Nie tknięte oczywiście.
prozac - Nie Lip 18, 2010 16:26

U mnie wisi takie dosyc spore zwykłe wapienko i podgryzają od czasu do czasu, tak własnie podejsc poskubac. Jak ogonki były młodsze to szło wapienko jedno za drugim. Miałam własnie z marchwią i jakies tam z witaminami i wydaje mi sie że był dużo atrakcyjniejsze dla szczurasków bo zawsze gmerały w nim i obgryzały żeby sie dostac do kolorowych kawałków ;)
asia030984 - Nie Lip 18, 2010 16:32

moja szczuraska wapna nie podgryzała, służyło jej bardziej za podpórkę :)
zabaczę jak teraz będę miała maluchy, ale lepiej je mieć :)

LalaAla - Nie Lip 18, 2010 18:26

Lotya napisał/a:
Layla napisał/a:
Polecam wapienną kostkę Trixie dla szczurów z algami i marchwią.

Ja także polecam. Moje szyszaki po prostu ją uwielbiają. Chrupią ją codziennie (zawsze jak chcę iść już spać :) )


O, o, o !! Dokładnie :) Nasze pannice ją uwielbiają :) Codziennie raz jedna raz druga sobie je podgryza :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group