To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Wapno - spożycie normalne i nadmierne

nutaka - Śro Cze 11, 2008 19:33

u mnie wapienko jest, ma w środku jakies chrupki, i szczurzynki sobie podgyzają czasem, wapienko jest całe zgryzione z wierzchu i nie ma juz gładkiej powierzchni :)
ciacho - Sob Cze 14, 2008 20:51

ja kupiłam wapno pomarańczowe i nawet go nie ruszyły moje niuńki
polegalu - Sob Cze 14, 2008 20:56

No ja mam niby jabłkowe i też nic. Może te smakowo-zapachowe wapna to tylko buble...
falka - Sob Cze 14, 2008 21:08

ja mam takie i nie wiem co w nim jest, ale dziewczyny je zjadają! może dlatego, że śmierdzi :P http://www.planeta-zoo.pl...roducts_id=3958
polegalu - Nie Cze 15, 2008 00:46

hehe właśnie tak myślałam by zmienić na jakieś inne może takie jak Twoje apetyczniej wygląda :P . Nie serio nie będe jej wciskać na siłe jak nie je widać nie potrzebuje.
Voili - Nie Cze 15, 2008 01:04

Moja niunia szamie tyle wapna, ze jej kupki zrobily sie jasno brazowe. To na pewno od tego, bo wymienilam karme, sciolke i poki nie zabralam wapna, problem nie mijal. Wlasnie zastanawiam sie, czy wstawic wapienko z powrotem do klatki? Czy szczurce moze sie cos stac od nadmiaru wapna?

(a tak przy okazji, chcialam sie przywitac, to moj pierwszy post tutaj, chociaz forum czytam od prawie 2 miesiecy :) )

Tulip - Nie Cze 15, 2008 02:13

Off-Topic:
witamy nowa forumowiczke!


a co do wapienka, moze poprostu zmien na inny smak/ firme?

u moich ogonow zauwazylam dziwna zaleznosc: jak pomocze wapienko woda to jedza o wiele chetniej niz suche :shock: czy to ma jakis sens?

falka - Nie Cze 15, 2008 10:34

Voili, ja bym poszła w inną stronę - skoro jedzą go tak dużo to może mają ochotę na coś twardego do gryzienia - spróbuj dać im orzechy włoskie/laskowe w łupinkach, gałązki jabłoni jeśli masz dostęp do drzewka na czystym terenie, daj im jajko na twardo w skorupce (lekko nadtłuczone) - powodzenia :)
ciacho - Nie Cze 15, 2008 12:16

No cóż u mnie jabłkowe odpada bo nie przepadają za jabłkami, może spróbuje warzywnego :D choć sama nie wiem, wydaje mi się, że jak by chciały to i tak i tak by jadły, bo mają w klatce i pomarańczowe i zwykłe
falka - Nie Cze 15, 2008 14:12

ciacho napisał/a:
u mnie jabłkowe odpada bo nie przepadają za jabłkami
ono ma tyle samo wspólnego z jabłkami co dropsy jabłkowe :roll:
ciacho - Nie Cze 15, 2008 14:28

wiem, ale sam aromat nie będzie dla nich zachęcający, skoro nie tykają jabłek to czemu miały by jeść coś co przypomina je choćby w zapachu?
falka - Nie Cze 15, 2008 14:33

ciacho, na tej samej zasadzie jak ja lubię jabłka ale nie cierpię dropsów jabłkowych? lubię pomidory, a nie znoszę soku pomidorowego. szczury często mają fochy np. nie lubią surowej marchwi, ale lubią gotowaną/przecieraną moim zdaniem te wapno smakowe to po prostu pic na wodę :]
nutaka - Nie Cze 15, 2008 19:51

ja polecam z tymi kolorowymi chrupkami;p szczury niezle sie nameczą dopkoki uda się chrupasa im wyciągnąc dzisiaj zauwazyłam jak 2 mocowały się przy wapienku;p
polegalu - Nie Cze 15, 2008 22:10

Now łaśnie z tymi chrupkami to może daje rade, ale to jabłkowe to też ma mało wspólnego z jabłkiem :roll: nawet zapachu nie ma...
ciacho - Wto Cze 24, 2008 09:24

tak czy owak zaczeły jeść to pomarańczowe, te z chrupkami też nie źle brzmią


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group