To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Wpływ leków na szczury

mika - Nie Maj 25, 2008 20:08
Temat postu: Wpływ leków na szczury
Przeczytalam ze enrofloksacyna nie powinna byc podawana ciurkom. zastanawiam sie dlaczeego? pani weterynarz dala mojemu wlasnie to i teraz sie zastanawiam czy mu dac? dodam ze Maniuś (bo tak ma na imie szczurek) mial zaropiale oczka, porfiryne z noska i najprawdopodobniej cos z gornymi drogami oddechowymi
Anonymous - Nie Maj 25, 2008 20:31

mika napisał/a:
przeczytalam ze enrofloksacyna nie powinna byc podawana ciurkom.
gdzie to przeczytałaś?
Enrofloksacyna jest jednym z popularniejszych antybiotyków podawanych szczurom w całej Polsce i nie tylko. :roll:

Mangalarga - Nie Maj 25, 2008 20:36

Na ratguide.com jest napisane, żeby nie podawać samicom w ciąży i karmiącym oraz młodym poniżej 4-ego miesiąca. W innych przypadkach raczej nie ma zastrzeżeń.

Pogrzebałam trochę :D

mika - Pon Maj 26, 2008 20:27

moj ogonek ma 2 miesiace. a czytalam na innym frum. ze rzekomo jest szkodliwa i podaje sie ja w ostatecznosci
Anonymous - Pon Maj 26, 2008 20:42

enro przez wszystkich wetów, z jakimi miały styczność moje ogony, jest uważana za najbezpieczniejszy antybiotyk dla szczurów...
Anonymous - Pon Maj 26, 2008 20:44

mika napisał/a:
a czytalam na innym frum. ze rzekomo jest szkodliwa i podaje sie ja w ostatecznosci
więc najwyraźniej jest to kompletna bzdura, a inne forum wprowadza w błąd.
AngelsDream - Pon Maj 26, 2008 20:50

Enrofloksacyna podana pred 3 miesiącem życia może uszkodzić chrząstki stawowe i upośledzić wzrost szczura, ale oprócz tego nie jest szkodliwa bardziej niż inne leki.
mika - Wto Maj 27, 2008 08:44

no i teraz nie wiem co zrobic:(
Layla - Wto Maj 27, 2008 08:45

mika, w jakim wieku jest szczur? Naprawdę enrofloksacyna jest jednym z bezpieczniejszych antybiotyków dla szczurów.
mika - Wto Maj 27, 2008 08:47

Layla, juz pisalam ze ma dwa mieiace...
Layla - Wto Maj 27, 2008 08:49

mika, przepraszam, nie doczytałam.

No cóż, teoretycznie nie powinno się w tym wieku, ale moja Bianca była tym leczona jak miała 2 miesiące i nic jej po tym nie było.

Anonymous - Wto Maj 27, 2008 09:16

Lekiem na słabe przeziebienia jest Ditrivet. Można zasugerowac wetowi.
Nisia - Wto Maj 27, 2008 10:47

mika napisał/a:
moj ogonek ma 2 miesiace.

No to enrofloksacyny nie powinien dostawać. Poza Ditrivetem możersz też podyskutować z wetem o Ceclorze.

nika22 - Sob Sie 13, 2011 22:13

enrofloksacyna jest popularna i dobra
ale dla młodych rosnących organizmów jest niewskazana nie tylko przez wpływa na chrząstki , ale wpływa ujemnie na różne narządy może powodowac później różne niewydolności...
Moja Kuki w wieku 2 miesięcy miała podawany Baytrill przez 5 dni...i od tamtej pory już zawsze była słabsza choc zapalenie płuc zostało wyleczone. Teraz gdy miała już rok jej stan nagle się pogorszył. Okazała się że ma niewydolność nerek i musiałam podjąć decyzje o jej uspieniu. Gdybym wiedziała wczesniej że Baytrill to enro i gdybym w październiku ubiegłego roku była już po kursie farmakologii może dziś moja szczurcia by żyła. :(



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group