To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Higiena klatki

idaa - Śro Cze 25, 2008 22:21

Wuwuna, po prostu mnie powaliło. Klaciora super. Jedno tylko pytanko.....jak Ty to myjesz? :?
wuwuna - Śro Cze 25, 2008 22:28

idaa napisał/a:
jak Ty to myjesz?

zapraszam do mojego tematu http://forum.szczury.biz/...t=3851&start=60
Pisałam przed chwilą u siebie :wink:
Myje raz na tydzień.Dziewczyny u mnie dbają bardzo,więc zadanie mam ułatwione.
Korzystają z kuwety i nawet część siusków tak ląduje,ponieważ jest duża czasem siedzą tak siedzą w niej :P

devilline - Czw Cze 26, 2008 12:28

Naciol, taka jak na tym zdjęciu http://www.fotosik.pl/pok...08443721ad.html tyle że obrócona i stoi w pionie :]
Julita - Czw Kwi 08, 2010 19:14

fajny pomysł :)
macik001 - Czw Sty 06, 2011 17:08

Wiem, że temat jest stary,ale muszę napisać, że to jest super pomysł.
Mój szczur nalezy do tych niegryzących i od jakiegoś czasu się zastanawiałam co mogę poradzić na bałagan związany z rozsypywaniem jedzenia :D
Na pewno skorzystam. :)

Bel - Czw Sty 06, 2011 22:49

falka napisał/a:
Szczurki rzeczy niejadalnych nie połykają
bzdura.
Właśnie dlatego nie stosuję żwirku silikonowego chociaż jest 1000 krotnie wydajniejszy od zwykłego.
Assam chciał spróbować co to takiego.Połknął i zaczął się dławić.Generalnie był już w taki stanie,że praktycznie stracił przytomność-zwisał bezwładnie.Akcja ratunkowa na szczęście się udała.Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem.
edit: nie zauważyłam daty postu ;)

Anomalia - Nie Sty 09, 2011 10:41

believe_86 napisał/a:
falka napisał/a:
Szczurki rzeczy niejadalnych nie połykają
bzdura.

Zgadzam się. Moje potrafiły igły z choinki wziąć i rąbać. :roll: Na szczęście w porę im zabierałam.

sachma - Pią Mar 18, 2011 15:59

próbował ktoś kiedyś obszyć tarasy dry bed? mam taki pomysł, żeby poobszywać nim tarasy (na 6 tarasów trzeba jeden duży dry bed za 90zł) a pod to włożyć pieluchy dla szczeniąt, oczywiście pokrycie ma być ściągane - zamek błyskawiczny załatwi sprawę.. czy ktoś się w coś takiego bawił? chodzi o mniejszy smrodek z klatki... Jak Lenny siusiał na te podkłady to nie było czuć moczu w pokoju więc pieluchy wciągają też zapaszki..
Pyl - Pią Mar 18, 2011 17:28

sachma, nie obszywałam tarasów, ale kładłam dry-bed na "przeciekające" półki (takie ażurowe, przez które siuśki przeciekają). No i trochę się zdziwiłam, bo dry-bed co prawda sprawiał wrażenie suchego od góry, ale pod spodem po prostu był przesiąknięty (suśki nie spływały tylko gromadziły się w tkaninie). Efekt średni.
Być może koncepcja z podkładem / pieluchą dla szczeniąt ten problem rozwiąże, ale tego nie próbowałam.

No i jeszcze jedno - ten mój dry-bed to taka wersja "kudłata", coś jak na 1,5 cm gruby dywan. Wiem, że są różne dry-bedy , takie bardziej przypominające tkaninę chwalili kiedyś na świnkowym forum. Być może daje to różne efekty.

Daj znać jak Ci się sprawdzi, ja na razie przerzuciłam się na polarowe szmatki na półkach, łatwiej się je wymienia i pierze.

ko93 - Sob Mar 19, 2011 23:13

Ja jak zakupiłam klatkę ogromną , wstawiłam moim ogonkom kuwetę w rogu niestety sikają jeszcze wszędzie dookoła ale i tak im codziennie sprzątam zajmuje to mi jakieś 20 min ale może macie jakieś pomysły odpada wszystko co może zostać zjedzone maty zostały przemielone na sieczkę w ciągu jednej nocy :lol:
agacia - Pon Mar 21, 2011 21:21

A nie sypiesz jakiejs sciolki? Ja obecnie uzywam lniana i wytrzymuje okolo 2 tygodnie. Do tego codzienne przetarcie polek i zmiana polarkow jak juz czuje ze smierdza. Codzienne sprzatanie zajmuje mi jakies 2 minuty, ale ja mam tylko 2 polki.
nubijka - Nie Gru 18, 2011 18:42

http://www.youtube.com/wa...feature=related

rewelacja- dobry pomysł- wykładać półki tekturą przypiętą spinaczami do papieru :) łatwo się sprząta :)

magnes - Czw Gru 29, 2011 01:25

nubijka, wydaje mi się, że tektura bardzo szybko zaczyna śmierdzieć i po jednym dniu nie byłabym w stanie podejść do klatki
Helcia - Czw Gru 29, 2011 12:12

magnes, próbowałam z tekturą i faktycznie szybko śmierdzi, teraz mam zamiar wypróbować plastikowe podkładki pod suszarkę na naczynia
smeg - Pią Gru 30, 2011 19:44

Jak dla mnie to na tym filmiku jest polar na półkach, tylko że w takim "tekturowym" kolorze ;) Na innych piętrach jest innego koloru i wtedy widać wyraźniej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group