To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Kocie drapaki

Oli - Czw Kwi 17, 2008 23:49
Temat postu: Kocie drapaki
Wypróbowane i sprawdzone mamy już budki dla psów/fretek z materiału.

A co sądzicie o kocich drapakach?

Moje szczury (dokładniej jedno stado) przejawia wyjątkowe zamiłowanie do wspinaczki po nogach od krzeseł, skakanie na ww domek materiałowy i po nodze także lubią się wdrapać. Zastanawiałam się nad inwestycją w koci drapak. Byłby on dostępny dla szczuraków tylko podczas wybiegu. Myślicie, że ma to szanse spełnić swoją funkcję (no i moje oczekiwania oczywiście :wink: )?

Podoba mi się np. taki http://animalia.pl/produkt.php?id=7605&kat=52

Anonymous - Pią Kwi 18, 2008 11:28

Olimpia napisał/a:
A co sądzicie o kocich drapakach?
mnie się marzy posiąście takiego drapaka. Nigdy nie było okazji do wypróbowania tego, ale wydaje mi sie, że cała 9 byłaby zachwycona.

Ja bym sie tylko jedną rzeczą martwiła. Ja to cholerstwo umyć/wyprać? Kartony sa świetne, bo wywalasz i luz. A to? Przecież chłopaki zasikają w tri miga..

Ten jest obłęęęędny:

babyduck - Pią Kwi 18, 2008 11:50

Myślę, że ten: http://animalia.pl/produkt.php?id=8097&kat=52 mógłby się moim pannom podobać. Ma dużo dziurek do wchodzenia i przechodzenia. Czuję, że zrobiłyby z tego spiżarnię.
Anonymous - Pią Kwi 18, 2008 15:29

no dobraaa, ale ja mam wątpliwości podobne do Vissowych - jak toto z czasem doczyścić i zdezynfekować? znając zdolności ogonów to będzie waliło jak szambo po pewnym czasie ;)
L. - Pią Kwi 18, 2008 16:08

dokładnie.
Mnie też od jakiegoś czasu kusi cos takiego, ale perspektywa czyszenia tego ? jakos dla mnie jest z kosmosu.

PALATINA - Pią Kwi 18, 2008 16:18

Mnie perspektywa czyszczenia skutecznie zniechęca. :?
Oli - Pią Kwi 18, 2008 21:55

Hehe, widzę, że wszyscy mają ten sam dylemat, który skłonił mnie do założenia tematu. :lol:
Ja myślałam o uszyciu jakiś pokrowców, a ten zamsz najpierw obłożyć folią. Poza tym tego na pewno nie da się zdjąć i wyprać? Koty też chyba w jakimś stopniu są w stanie to zabrudzić. :drap:

Viss, to co wkleiłaś to już nie drapak a drapacz chmur - cudowny pałac! :serducho:

Natalia - Sob Kwi 19, 2008 10:10

Myślę że to fajny pomysł, ale raczej dla ludzi mających większe stado.

(usunęłam niedziałający link do Allegro - limomanka)

Anonymous - Sob Kwi 19, 2008 10:19

Natalia napisał/a:
dla ludzi mających większe stado


i większe mieszkanie :mrgreen:
jakbym fundnęła paskudom pałacyk, który zapodała Viss, to prawdopodobnie musiałabym się osobiście przeprowadzić pod most, zostawiając mieszkanie do dyspozycji zwierzy:]

ale prawda, można i mniejszy drapak kupić :)

Oli, kurcze, mnie zawsze zastanawiało, że niektórzy właśnie obkładają np. półki folią - bo u moich czortów takie rozwiązanie nie ma prawa bytu :| natychmiast zostaje przerobione na wióry...

hmm, proponuję, by ktoś zaryzykował i nabył taki drapak, a później zdał relację :mrgreen:

yoshi - Sob Kwi 19, 2008 10:22

perwol do dywanow czy rozowa sila i szorowac :P :wink:
Ninek - Nie Kwi 20, 2008 20:48

Wbrew pozorom wypranie takiego cuda nie jest tak trudne ;) U mnie w domu jest 6 kotów, więc mam 2 drapaki, jeden mały, drugi większy. Większy jest bardzo podobny do tych z pierwszego posta, tylko nie ma półek na górze, zamiast tego jest bodajże hamak (obecnie drapak jest rozłożony, leży na strychu bo śruba pękła a nie moge takiej nigdzie znaleźć)
Drugi to zwykła budka z dwoma półkami ustawionymi w pionie. Z tym małym szczury miały styczność i były nim zachwycone. Niestety nie bardzo zdał egzamin bo z drapaka nie dało sie wejść na półke, ciury są za małe ;)
Gdybym miała większy pokój pewnie wzięłabym ten duży do siebie :P Niestety sie nie zmieści mimo, że mam duuuże mieszkanie.

sachma - Pon Maj 19, 2008 12:31

Ninek, a jak to pierzecie? te pokrycia sie zdejmuje?
Ninek - Pon Maj 19, 2008 15:47

sachma napisał/a:
Ninek, a jak to pierzecie? te pokrycia sie zdejmuje?

Niestety nie. Szczotka do ręki i tyle ;) Później na słońce/koło grzejnika. Tylko nie można za mocno moczyć, chyba, że wcześniej ściągnie sie pokrowce i zaimpregnuje podstawe.
U mnie przy kotach i tak pokrowce trzeba zmieniać, bo zaraz podarte są, więc pranie jest sporadyczne.

TarI - Nie Maj 25, 2008 15:41

moje golaski też uwielbiaja drapaczek ja swoj kupiłam w biedronce za 30zł i sprawdza sie super wspinają sie skacza ponim jak małpki ma półke nózke i mostek. :mrgreen:
Oli - Pon Gru 08, 2008 03:47

W sklepie animalia.pl pojawiły się drapaki dla fretek firmy Zolux http://animalia.pl/sklep....&sort=0&kat=178 . Ceny nawet nie są najgorsze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group