To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - Longhairy w Niemczech - problemy z rozmnażaniem odmiany

sachma - Wto Gru 23, 2008 10:55

to jakim cudem ja widze te foty? nie mam w ogole kłopotu..

http://www.chk-gremleens....ka/chovni-samci poszukajcie sobie - ona ma 3 LHki samce.

Fauka - Wto Gru 23, 2008 11:27

Ja tam je widzę.
Mao - Wto Gru 23, 2008 18:48

http://www.chk-gremleens..../stranka/harley
To te szczurki...?
Ta sierść sprawia wrażenie, jakby byla w dotyku jak wata :)
Ciekawe zwierzaki, szkoda, że mają takie problemy.

wuwuna - Czw Gru 25, 2008 01:52

Mao napisał/a:
To te szczurki...?
Tak.
marhef - Czw Gru 25, 2008 01:54

Mao napisał/a:
Ta sierść sprawia wrażenie, jakby byla w dotyku jak wata :)

W dotyku jest jak taki delikatny puszek, kojarzy mi się to trochę z włosami niemowlaka :)

Anonymous - Czw Gru 25, 2008 10:02

Eh, są szkoda, że mają takie problemy ze zdrowiem...
Mao - Czw Gru 25, 2008 17:34

Mogłby ktoś powiedzieć mniej więcej, w jaki sposób wyhodowano LH? Pytam, bo zastanawia mnie, czy nie dałoby się wyhodować długowlosych szczurów ze standardów lub velveteenów.
Ten długi wlos ma takie właściwości antyzdrowotne?

sachma - Czw Gru 25, 2008 18:15

Mao,
Ren napisał/a:
Eh, są szkoda, że mają takie problemy ze zdrowiem...


to mutacja taka sama jak fuzz czy velveteen - musialbys miec mase miotow i fart zeby ta mutacja sama z siebie sie pojawila. jest powiązana ze słabą skóra, więc nie widze sensu w staraniach w "wyprodukowaniu" tej mutacji samemu.

Azi - Pią Gru 26, 2008 19:48

Mao, poza tym to nie jest takie wspaniałe i cudowne jak wydaje się na zdjęciach Gremleens - ja też byłam nimi zafascynowana, ba, nawet miałam zamówioną u Romany samicę. Na szczęście w porę się opamiętałam, porozmawiałam z hodowczynią i ona sama przyznała, że samice mają duże problemy z odchowem potomstwa. Poza tym sierść u samców także nie jest przez cały czas tak piękna jak na zdjęciach.

Wyhodowanie odmiany u szczura nie jest takie proste, to wszystko są odrębne mutacje chodzące po różnych loci. Więc z vleveteena, standarda, fuzza, rexa i innych nie uzyska się LH, chyba, że będzie się miało szczęście i albo się poniosło po recesywach, albo nagle objawi się nowa mutacja. (a o tym już wspomniała sachma)

Mao - Pią Gru 26, 2008 20:17

Wiem, że nie jest to proste, spytałam tylko, czy jest taka możliwość.
LH mi się nigdy nie marzył i raczej nie marzy, pytałam czysto teoretycznie :)

nezu - Pią Cze 12, 2009 19:35

Odkopuję, żeby napisać coś jeszcze...

Gdyby komuś zamarzył się szczur LH i zechciał sprowadzić go z Czech, wolę ostrzec.
Te szczury niestety nie nadają się dla alergików.
Jeśli jesteś uczulony/a na wydzieliny skóry lub mocz szczura, LH będzie was o wiele bardziej uczulał. Jeśli uczula was testosteron, to samo.

Sierść odmiany LH ma tę właściwość, że wypada całymi kępami i fruwa w powietrzu jak kłaczki waty lub nasiona dmuchawca.
A na sierści wydzieliny, drobiny moczu, testosteronowy łupież.
Człowiek wdycha to mimo woli i alergia może mieć przy tym nasilony przebieg. U mnie niestety ma...

Tak więc gdyby ktoś się jednak zdecydował na trzymactwo, pomimo tylu punktów przemawiających przeciwko LHkom, odradzam odmianę alergikom...

kameliowa - Wto Kwi 20, 2010 00:18

Odkopię jeśli mogę, z czystej ciekawości. Nigdzie nie znalazłam tego tutaj napisanego wprost albo jestem ślepa.

Z tego co wyczytałam, LH tak jak bezogonowce i sphinxy nie są uznane przez shsrp?

nezu - Wto Kwi 20, 2010 00:20

Tak. Nie są i nie będą. Były próby wprowadzenia odmiany kiedy jeszcze wiadomości o ich problemach były kiepsko dostępne, ale srodze się na niej zawiedliśmy i odmiana nie jest i nie będzie celowo rozmnażana w Polsce w naszym stowarzyszeniu.

Przyczyny podane wyżej i na poprzedniej stronie.

blanny - Sob Sty 08, 2011 22:31

Nakasho, Azi,
bardzo dziękuję za szersze opisanie problemu i wytłumaczenie działania wpisu do rejestru. I dziękuję za informację o wpadce u merch - o tym nie wiedziałam. :(
Jeszcze raz dzięki. :)

No i oczywiście mam nadzieję, że za granicą uda się hodowcom wyhodować zdrowe LH. :)

aneczka1-13 - Sob Sty 08, 2011 22:56

Ja też mam taką nadzieję. Ale na pewno zostaną inaczej nazwane tak jak fuzz i sphinx :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group