To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jak ocenić wiek szczura?

Sajena - Czw Sty 22, 2015 16:01
Temat postu: dorosłość szczura
Kiedy szczur osiąga dorosłość, taką mentalną kiedy może już się uczyć sztuczek i reaguje na swoje imie :?:

[ Komentarz dodany przez: smeg: Pią Sty 23, 2015 16:47 ]
Scaliłam z istniejącym tematem.

smeg - Czw Sty 22, 2015 16:36

Sajena, zadawaj pytania w odpowiednich tematach, nie zakładaj za każdym razem nowego wątku. Jeśli nie możesz czegoś znaleźć, użyj opcji "Szukaj" na górze forum.

Szczura można uczyć sztuczek od początku, nie musi do tego być "dorosły mentalnie". Będzie reagował na swoje imię tylko wtedy, gdy go tego nauczysz - to nie zależy od wieku.

kasia2406 - Czw Lut 26, 2015 14:43

a ja się tak zapytam . Ile szczury osiągają wagi , i długości bez ogona . Jeśli nie tu podajcie linka bo nic nie mogę znaleźć.
Pyl - Czw Lut 26, 2015 15:55

kasia2406, tutaj sobie zajrzyj - na dole strony masz zebrane informacje o cechach fizjologicznych ogonów :)
Domiomiomi - Nie Mar 15, 2015 22:06

A ta samiczka uratowana z zoologa ?
ok 150g, miękka sierść :)
Jedno zdjęcie do porównania z długopisem :>

Pyl - Nie Mar 15, 2015 22:12

Kole 2 miesięcy.
A skoro z zoologa to uważaj czy nie jest w ciąży - waga dość duża jak na wygląd (znaczy z wyglądu nie dałabym jej 2 miesięcy, ale waga bardziej na to wskazuje).

kasia2406 - Pon Mar 30, 2015 20:15

A teraz moja kolej co do wieku moich ogonów . Podobno są z grudnia ,ale pewności nie mam więc proszę oceńcie :
http://imageshack.com/a/img661/9119/QbforE.jpg
http://imagizer.imageshac...9409/PmmesO.jpg
http://imagizer.imageshac...6527/7dDLMX.jpg

Coś stąd wywnioskujecie ?

ort.: stąd - skąd wziął się zapis "z tond" kompletnie nie rozumiem...

Posty mają włączoną autokorektę, to znaczy, że wszystkie błędnie zapisane wyrazy się podkreślają i należy sprawdzić je w słowniku. Bardzo proszę o większe zastanowienie podczas pisania na forum - regulamin głosi, że szanujemy język polski, a za notoryczne łamanie tego punktu (poprawiam praktycznie każdy Twój post), można dostać nawet ostrzeżenie.

nimka - Pon Mar 30, 2015 22:46

Ja też się przyłączę z pytaniem ;)

Skoro Gustaw 16 grudnia 2014 ważył 290g a teraz waży 490g, to ile on może mieć miesięcy? 8)
Nie jest spasiony, jest szczupły, ale nie wychudzony - jest jeszcze w normie. Pełnojajeczny samiec.
Jak go znalazłam (16 grudnia w pudełku po butach, na przystanku na chodniku tuż przy ulicy, prawie przy kołach autobusu, koło godz. 22 :roll: ), to również nie był ani wychudzony, ani zapasiony - był zadbany.

SzczurLOVE - Wto Mar 31, 2015 21:45

nimka, myślę że koło pół roku :) widełki dałabym że od 5-6 miesięcy do roku. Choć sama mam dorosłe ogony (1 rok, 6 miesięcy czy 1 rok, 2 miesiące), które ważą niecałe 500g lub niewiele ponad więc górna granica jest ciężka do określenia
Devona - Wto Mar 31, 2015 22:17

nimka, a zmieniał u Ciebie futro na dorosłe?
nimka - Wto Mar 31, 2015 23:23

Devona napisał/a:
nimka, a zmieniał u Ciebie futro na dorosłe?

Według mnie już miał dorosłe jak do mnie trafił. Miał już troszkę pomarańczową skórę i typowy samczy zapach.

Devona - Śro Kwi 01, 2015 09:39

Nimka, czyli był raczej wtedy starszy niż 3 miesiące, więc teraz miałby min. 7.
konstancja - Czw Kwi 30, 2015 22:24

Mam od wczoraj dwóch bezwłosych (i generalnie pierwszych bezwłosych w moim zyciu) kawalerów i staram się odgadnąć w jakim są wieku. Nie mogę ich zważyć (baterie padły) ale wyglądają dużo drobniej od dorosłych samic. Czy odmiany bezwłose (hairless/ double rex) mają tendencje do dorastania do trochę mniejszych rozmiarów niż szczury "ofutrzone"- czy bez problemu dorównują im gabarytowo? ...bo nie wiem... może do "bezwłosej" skali powinnam się odnosić ;)
mihoshi1989 - Nie Maj 10, 2015 17:22

Witam :)
czy ktoś może pomóc ocenić wiek mojego Frodka?
kupiłam go wczoraj i chciałabym wiedzieć jak młody jest...

smeg - Pon Maj 11, 2015 11:47

mihoshi1989, wyglada na ok. 5 tygodni. Czy szczurek ma kolege? :) Nie powinno sie ich trzymac pojedynczo, to silnie stadne zwierzeta. Przygarnij mu kumpla tej samej plci ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group