To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jak ocenić wiek szczura?

Anonymous - Sob Kwi 05, 2008 21:01
Temat postu: Jak ocenić wiek szczura?
Jak mam rozpoznac w jakim wieku jest moja szczurka. bo nie mam pojecia bo kupilem ja w sklepie zoologicznym :?

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Sob Kwi 05, 2008 21:51 ]
Tytuł poprawiony. Angels.

Azi - Sob Kwi 05, 2008 21:30

siwulec, najlepiej ją zważ i napisz ile waży, poza tym zobacz jaką ma sierść - czy jeszcze mięciutką i delikatną, taki jakby puszek, czy już bardziej twardą. Możesz tez wkleić fotki, pomożemy :]
Anonymous - Nie Kwi 06, 2008 08:46

Sierści nie potrafię ocenić ale mam dużo fotek :)

http://www.fotosik.pl/pok...b02a6b6b78.html
http://www.fotosik.pl/pok...d35c603a14.html
http://www.fotosik.pl/pok...4a21ba612f.html

Przy okazji ocenicie drugą :wink:

Anonymous - Nie Kwi 06, 2008 08:53

Przyznam,że nie mam wprawy w ocenianiu wieku,ale obie wyglądają jak moje trzy panny,gdy kupiłam je w sklepie i właścicielka mówiła,że mają 4-5 tygodni.
A przy okazji dodam,że są śliczne te Twoje ogonki. :)

Layla - Nie Kwi 06, 2008 08:56

siwulec, to są malutkie dziewczynki, mają może z 5 tygodni jak pisze Bernadeta. Uważaj, bo skoro są ze sklepu, mogą być już ciężarne :? Rzadko zdarza się w tak młodym wieku, ale się zdarza.
Anonymous - Nie Kwi 06, 2008 08:59

napewno nie są ponieważ w sklepie trzymane były oddzielnie samce i samice. dzięki za odpowiedźi :) . właśnie się z nią miziam i zgrzyta ząbkami. o co chodzi?
Layla - Nie Kwi 06, 2008 09:05

siwulec, znaczy, że jest jej dobrze. Ale radzę przejrzeć forum i pisać w odpowiednich tematach, a nie wrzucać wszystkie problemy do tego tematu, który mówi o wieku :roll:
Anonymous - Nie Kwi 06, 2008 09:15

ok sorka :cry:
Anonymous - Czw Sty 08, 2009 14:16

Ja mam to samo pytanie o Bushiego :D Dziewczyny ocenily go na rok lub poltora bo jest bardzo duzy, jednak jak juz sie zadomowil i po kastracji wydaje mi sie ze ma on od 6 mies do roku. Siersc nie jest szczecinowata i twarda, a miekka i gladka. Poza tym zachowuje sie jak mlodzian :D Skacze jak szalony, ciagle biega, ucieka, na kolanach moze z 5 s usiedzi i sie wyrywa, wszystkim sie podnieca strasznie itp. Moze to miec zwiazek z wiekiem? Z reszta po mordce widac, ze jest mlodszy od Starego o wiele.
irmina85 - Sob Sty 10, 2009 16:51

też chciałam się dowiedzieć czy dobrze szacuję wiek moich dziewczyn, bo przy zakupie wyglądały na jakieś 4 tygodnie, teraz mijają kolejne 4 jak je mam u siebie, czyli wychodziłoby, że mają z 8 tygodni
Łatka waży 145g a Hella 173g, są siostrzyczkami z tego samego miotu tylko że Hella jest bardziej żarłoczna :P

ewela9 - Czw Lut 26, 2009 14:24
Temat postu: Prosze o pomoc w określeniu wieku szczurka
Bardzo prosze o pomoc w określeniu wieku mojej Neli kupiłam ją tydzień temu w sklepie zoologicznym. Ma mięciutką sierść choć zaczyna sie jej robić ciemniejsza.
Layla - Czw Lut 26, 2009 14:27

ewela9, scaliłam z istniejącym tematem, korzystaj ze spisów treści i z wyszukiwarki.
Anonymous - Czw Lut 26, 2009 14:29

Jeśli nie zmieniła jeszcze całkowicie sierści na dorosłą, to ma około 1,5 miesiąca, max dwa.
nezu - Czw Lut 26, 2009 15:27

Jakieś 6 do 8 tygodni...
Swoją drogą.. Przepiękna (dumbo agouti blazed), tylko szkoda, że z zoologa. :(

Anonymous - Pią Lut 27, 2009 12:57

Ostatnio zauwazylam, ze do zoologow trafiaja coraz to ladniejsze ogonki. Kiedys mozna bylo znalezc tylko kapturki, albo ewentualnie czarne selfy, a teraz sa fuzzy dumbo i rexy tez sie trafiaja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group