To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Jakiej płci jest mój szczur?

limomanka - Wto Kwi 25, 2017 12:00

Scaliłam z istniejącym tematem.
jokada - Wto Kwi 25, 2017 13:37

ja bym powiedziała że dziewczynka, ale kiepskie to zdjęcie od dołu... żeby na 100% powiedzieć
smeg - Czw Kwi 27, 2017 09:09

To dziewczynka (o ile to ten sam szczur na obu zdjęciach) ;)
angelus - Pią Cze 23, 2017 16:47


Upewni mnie ktoś co do płci tego cosia? Bo już kilka razy zmieniałam zdanie :p
Sutki są, wydaje mi się, że widzę też waginę, ale odległość między cewką a odbytem spora, szczególnie w porównaniu z drugim maluchem, a dodatkowo jakieś wybrzuszenie, jak nie do końca uformowane jąderka też widać.
Moja wetka na urlopie a druga zaufana wetka nie dałaby sobie ręki uciąć za rozpoznanie. Na powiększonym zdjęciu bardziej mi wygląda na dziewczynkę, ale na żywo już nie jest tak łatwo.

Pyl - Pią Cze 23, 2017 23:33

Dla mnie baba - macnij czy to coś między ujściem układu moczowego a odbytem nie jest przypadkiem pięknie uformowaną kupą, którą można lekko zachęcić do opuszczenia szczura - po tym to i odległość do odbytu się zmniejszy ;) Moszna to nie jest.
angelus - Sob Cze 24, 2017 00:17

Pyl, dzięki!
kupa zawsze obecna! pozostałości przemiany materii opuściły szczura i faktycznie od razu bardziej kobieco wygląda :)

Pyl - Sob Cze 24, 2017 09:16

angelus, zawsze do usług! Oferuję nawet zdalne wy... wytoaletowywanie szczurów :>
jokada - Pon Cze 26, 2017 15:19

Dziołcha. Na powiększeniu widać wyraźnie ujście pochwy
w10 - Wto Gru 19, 2017 23:10

witam, chcialem do 3 miesiecznej szczurzycy dolączyć koleżankę, czy to aby napewno dziewczyna? ma ok 3 tyg.
w10 - Wto Gru 19, 2017 23:11

foto młodzszej
https://zapodaj.net/1ea30f35df7b1.jpg.html

Itu - Wto Gru 19, 2017 23:38

Chyba dziewczyna, sprawdź czy ma sutki i czy ma dziurkę pod cewką moczową? :) bo na zdjęciu nie mogę dojrzeć.
w10 - Wto Gru 19, 2017 23:46

chyba dziurkę ma. sutki zobacze rano.niepokoi mnie, ze starsza ma ruje i mlode wskakuje na nią. wiem, ze to moze byc forma rozładowania napięcia, ale i tak czuje duzy niepokój.
dziekuję za szybką reakcję :)

Itu - Wto Gru 19, 2017 23:54

Takie "gwałcenie" podczas rui jest jak najbardziej normalne, nie masz się co niepokoić. Spróbuj jeszcze raz zrobić zdjęcie w nieco innej pozycji, może wtedy będzie łatwiej dojrzeć.
Pyl - Śro Gru 20, 2017 07:21

w10, wygląda na dziewczynkę, ale proponuję zrobić zdjęcie za tydzień, będzie lepiej widać. 3 tygodniowy ogon to jeszcze dzieciak, pownna przez przynajmniej 1,5 tygodnia być jeszcze z matką i rodzeństwem. Wskakiwanie na starszą to może być też po prostu zabawa - tak jak szczeniaki pozorują gryzienie i walkę. Ruja starszej ułatwia, bo starsza pozwala.
Raski - Sob Kwi 14, 2018 18:52

Cześć, mam problem jak to mało doswiadczomy opiekun szczurów. Mimo tego że przeczytałem wszytko co znalazlem, zdjęć się na ogladalem co nie miara i tak nie umiem rozróżnić płci moich szczurów.

Więc proszę o opinię:
Nr1

Coż to na pewno chłopak nie wiem czy już go oddzielić od reszty czy jeszcze poczekać? (ma 29 dni zresztą jak cała reszta.)
Nr2

Nr3

Nr4

Nr5

Nr6

Nr7

Nr8


Dodam tylko że według weta u którego byłem to wszystko chłopcy. Co wzbudza moje wątpliwości.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group