To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Jakiej płci jest mój szczur?

Pyl - Pon Paź 25, 2010 23:37

Off-Topic:
karraska, zmień awatara na spokojniejszego to Ci przejdzie :lol:

karraska - Wto Paź 26, 2010 12:26

Off-Topic:
Szczurek odizolowany, troszkę buszował w nocy. Pobserwuję go kilka dni.
Pyl, może i masz rację :lol:

S - Wto Paź 26, 2010 15:25

w zasadzie , do płodności u samców sa potrzebne jajka na wierzchu, coby materiał genetyczny sie nie ugotował.
Pyl - Wto Paź 26, 2010 15:31

S, to ważne pytanie - czy faktycznie można uznać, że jeśli jądra nie zejdą do moszny to samiec nie będzie płodny? Bo jeśli chodzi o temperaturę to masz rację, jest ważna, tylko czy jest to gwarancją? Czyli czy można spokojnie zostawić maluszka z dziewczynkami do czasu zejścia jąderek, czy też jest jednak jakieś ryzyko?
Asmena - Wto Paź 26, 2010 23:20

Ja miałam taką sytuację, że zaadoptowałam samiczkę, która miała ok. 5 tygodni. Po trzech dniach u mnie- zeszły jej jądra... Przez te trzy dni miał(a) częsty kontakt z moim żeńskim stadem- żadna moja samiczka nie była w ciąży, a klatkę młodego zamknęłam przed nimi, jak tylko zobaczyłam, co się stało.
karraska - Wto Lis 02, 2010 08:42

Mój problem rozwiązany! Po kilku dniach izolacji w końcu przyjrzałam się szczurkowi porządnie i to samiczka!

Dziękuję za rady :serducho:

kropka - Śro Lis 24, 2010 20:48

potrzebuje pomocy, przygarnęłam szczurka, wydawało mi się, że to dziewucha (sama mam dwie) jednak im bardziej jej/jemu się przyglądam tym większe mam wątpliwości. Gdyby kogoś interesowało skąd jest maluch itp to zapraszam tutaj http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0
a tym czasem proszę o pomoc, na razie dzieciak i tak siedzi w osobnej klatce ale nie długo chciałabym go połączyć z pannami. A i nie mam pojęcia ile on ma, ale wydaje mi się że spokojnie ponad 5 tygodni bo moje dziewczyny jak miały około 2 miesiące to były odrobinę większe o ile nie jego wielkości

Nakasha - Śro Lis 24, 2010 22:08

kropka, samica. Niech to rozwieje Twoje wątpliwości :D



W dodatku na fotce ma rujkę. ;)

harpoonka - Śro Lis 24, 2010 22:33

Nakasha, O kurka, ja myslałam, że to facecik, ale doświadczenia nie mam, więc się nie wypowiadałam :D Ale teraz może już będę wiedziała, jaka jest różnica ;P
Nakasha - Śro Lis 24, 2010 23:46

Samiczki też mają fałdki koło odbytu, u bezsierstnych i tych tłustszych to mocniej widać. ;)
harpoonka - Czw Lis 25, 2010 02:21

Ja te fałdki wzięłam za jajeczka ;)
kropka - Czw Lis 25, 2010 19:14

Nakasha napisał/a:
kropka, samica. Niech to rozwieje Twoje wątpliwości :D


Dzięki Ci dobra kobieto ;D
Uff ulżyło mi ;) Cieszymy się bardzo całym stadem

monika123 - Nie Sty 30, 2011 17:59
Temat postu: płeć i rasa
Witam, nie wiem gdzie mam dać to zapytanie więc z góry przepraszam.Przez przypadek uratowaliśmy dwa szczurki z zoologa, dostaliśmy je za darmo jak dziewczyna chciała oddać miot z wpadki.Wzieliśmy dwie dziewczynki.Tak nam sie wydawało.Do tej jednej nie jestem pewna co do płci zresztą jakiej maści też niewiem .Mają okolo 4 tygodni.Wg mnie za wcześnie były odstawione od matki.Prosze o odpowiedź czy to chłopiec czy dziewczynka i jakiego umaszczenia jest.
Martuha - Nie Sty 30, 2011 18:22

Ja myślę,że to dziewczynka,ale niech się wypowie,ktoś kto ma większe doświadczenie,bo normalnie rozpoznaję,jednak ze zdjęcia mogę się mylić i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd
aneczka1-13 - Nie Sty 30, 2011 23:56

Mnie też wydaje się że dziewczynka ale też nie do końca jestem pewna.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group