To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Jakiej płci jest mój szczur?

mmarcioszka - Nie Sty 04, 2015 15:44

ela, załóż im w takim razie temat adopcyjny w dziale ODDAM ;)
ketriken - Sob Sty 31, 2015 12:24

Witam.
Chciałabym się zapytać kogoś, kto się na pewno bardziej zna, czy to jest na 100% samiec? http://zapodaj.net/5fb4d862cfe18.jpg.html
Raz mi się wydaje, że jądra widzę, raz mam wątpliwości ; x
Pozdrawiam.

Necromanthe - Sob Sty 31, 2015 22:56
Temat postu: Jakiej płci jest Twój szczur...
ketriken napisał/a:
Witam.
Chciałabym się zapytać kogoś, kto się na pewno bardziej zna, czy to jest na 100% samiec? http://zapodaj.net/5fb4d862cfe18.jpg.html
Raz mi się wydaje, że jądra widzę, raz mam wątpliwości ; x
Pozdrawiam.

ketriken, oglądając różne zdjęcia także miałam nieraz wątpliwości, jakiej zwierzak jest płci. Wydaje mi się, że najłatwiej jest odróżnić samiczkę od samca po ilości, jak ja to nazywam, "guziczków". Samiczka ma dwa (cewka moczowa + pochwa poniżej), a samiec ma tylko jeden, z tej racji, że jeden "guziczek" służy mu do oddawania moczu i w celach rozrodczych. Trzeba się tylko poprzyglądać. Powiem bez bicia, że jąder jakoś nigdy nie jestem w stanie dostrzec, bo się gubią w futrze. xD Najłatwiej jest chyba w przypadku fuzza, hah. 8)

ketriken - Nie Lut 01, 2015 10:10

Hmm, no dobrze, wydaje mi się zatem, że "guziczek" ma jeden. a potem dalej odbyt. Poprzedni właściciel był przekonany, że to samiec, ale jako, ze mam już samca jednego, nie chciałabym żadnych komplikacji, w przypadku, gdyby jednak okazał się samiczką. U mojego samca było to bardziej oczywiste jakoś, że jest samcem, może dlatego, że był starszy troszkę, gdy do mnie trafił. A się bardzo polubiły w tempie błyskawicznym i żal by było jakby jednak okazał się samiczką ;p
Pozdrawiam.

Necromanthe - Nie Lut 01, 2015 12:02

Możesz je trzymać spokojnie razem. Wynalazłam jeszcze link do odpowiedniej strony forum, jakbyś się chciała poprzyglądać fotkom samiczek (pierwsze kilka zdjęć) i upewnić na mld %, że to samczyk. Łap: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?p=856381 . :]
Uff... Dwa razy musiałam posta edytować, zanim link się poprawnie skopiował (code coś mi nie wchodzi, niestety).

[ Komentarz dodany przez: smeg: Nie Lut 01, 2015 12:55 ]
Nie wpisuj linków w cudzysłowie, bo wtedy nie są klikalne. Edytowałam post.

żywiołek - Pią Lut 06, 2015 18:31

Ja zawsze patrzę czy ma sutki :P ketriken, myślę że to na 100% samiec ;)
Cegriiz - Sob Lut 07, 2015 17:14

ketriken, najlepiej zrobić zdjęcie.
ema0505 - Nie Lut 15, 2015 20:18

Wychodzi mi 6 samców i jedna samiczka, ale proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń.
1.
2. - samiczka?
3.
4.
5.
6.
7.

Szczurówka - Nie Lut 15, 2015 22:07

Powiedzcie mi, co to za płeć: http://s808.photobucket.c...nfdfaz.jpg.html bo jak na moje to jest to samica
Gamabunta - Nie Lut 15, 2015 22:19

Szczurówka, jajek nie widać, ale z drugiej strony ujścia pochwy też nie zauważyłam, ale zdjęcie jest odrobinę niewyraźne, więc też troche ciężko się zarzekać na którąkolwiek opcję. Ktoś z bardziej wprawionym okiem na pewno rozwieje wątpliwości. :P
Cegriiz - Nie Lut 15, 2015 23:44

Nie ma pochwy, więc samiec. Jajka schodzące też widać.

ema0505, jak dla mnie się zgadza.

ema0505 - Pon Lut 16, 2015 09:22

Dzięki wielkie. W takim razie czas założyć wątek adopcyjny ;)
sofor - Czw Mar 12, 2015 22:11

Cześć,
piszę do Was z desperackim zapytaniem, jakiej płci jest mój 5 tygodniowy szczur!?




mmarcioszka - Czw Mar 12, 2015 23:27

sofor, na każdym zdjęciu pręt klatki idealnie zasłania miejsce, w którym można byłoby zobaczyć ujście pochwy, ale to raczej samica.
sofor - Czw Mar 12, 2015 23:48

Co mam teraz zrobić? Okazuje się, że mój ''miziak'' to samica. Od tygodnia ogony są trzymane razem, a u jednego z nich widoczne są jajeczka. Dumbosy mam z hodowli amatorskiej. Jakaś alternatywa nim będzie za późno?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group