To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczur a hałas

AngelsDream - Sob Sie 22, 2009 12:36

U nas w tej chwili jest przemeblowanie, co wiąże się z cięciem dech, wierceniem, odkurzaniem i ogólnym rozgardiaszem - panowie śpią i nic sobie z tego nie robią. :]
Anonymous - Sob Sie 22, 2009 12:41

AngelsDream, u mnie był generalny remont kuchni przec 3 tyg. w lipcu a chłopcy są w moim pokoju za ścianą i nie przeszkadzało im żadne wiercenie tłuczenie się itd. Boją się tylko jak ktoś jest w pokoju i np. gwałtownie wstanie z łóżka :roll:
Karolina1709 - Sob Sie 22, 2009 14:06

Mój szczur jak miałam wymieniane drzwi wejściowe do domu to wariował (mimo, że był zamknięty w innym pokoju). Trudno mi sobie wyobrazić, że wasze szczurki sobie olewają hałasy. Ale jak widać jest to możliwe.
Layla - Sob Sie 22, 2009 14:34

Karolina1709, samotne szczury boją się bardziej - w stadzie czują się bezpiecznie. Nad moimi można wiercić wiertarką, nic ich nie ruszy :]
inu - Wto Maj 11, 2010 15:47
Temat postu: Głośna muzyka
Zastanawiam się czy szczury lubią muzykę. :mrgreen: Ja od zawsze słucham głośno, dość cięzkich dźwięków i jestem ciekawa czy moim młodym (miesięcznym) samiczkom to się kiedyś spodoba. Póki co puszczam bardzo cicho bo zauważyłam, że są one bardzo wystraszone (mam je 3 dzień), i co dziwne jakikolwiek dźwięk wzbudza w nich strach i chowają sie gdzie popadnie. Jak myślicie zaakceptują one kiedyś głośne dźwięki? Jak to jest z waszymi? Czy może słuchać jej tak samo głośno jak zawsze i czekać aż szczury się do niej przyzwyczają?
quagmire - Wto Maj 11, 2010 15:51

inu, nie powinnaś słuchać głośno muzyki przy zwierzakach, bo to im może najzwyczajniej w świecie popsuć słuch, nie mówiąc już o stresie :(
Licho - Wto Maj 11, 2010 16:00

Dodatkowo, z uwagi na bardzo słaby wzrok, szczurki mają dużo bardziej wrażliwy słuch.
Miesięczne szczurki powinny być jeszcze przy mamie co najmniej 2 tygodnie....

inu - Wto Maj 11, 2010 16:10

Kurcze, to nie fajnie, ale dla ich zdrowia i samopoczucia oducze się glosno słuchać. :)
Co do tego, że powinny być jeszcze z mamą to nie wiedziałam :shock: . One są już ponad tydzień bez rodzicielki, wzięłam je zoologicznego. Czyli jak miały jakieś 3 tygodnie zostały odłączone... To źle? Zbyt wcześnie? Mogą zachowywać się zupełnie inaczej niż szczury, które przebywały dłużej z matką?

Niamey - Wto Maj 11, 2010 17:40

inu, no niestety, to bardzo źle - sklep zoologiczny to złe źródło jeśli chodzi o zwierzęta. Często są sprzedawane chore, w ciąży albo właśnie za wcześnie oderwane od matki. Z tego, co wiem, to zwłaszcza króliki są sprzedawane za młode.
inu napisał/a:
Mogą zachowywać się zupełnie inaczej niż szczury, które przebywały dłużej z matką?
zupełnie inaczej to może zbyt wiele powiedziane, ale ma to negatywny wpływ a rozwój psychofizyczny. Być może uda się to nadrobić, ale mają gorszy start.
Lenica - Pią Mar 04, 2011 14:24

A jak radzą sobie wasze ogony z odkurzaczem? U mnie mimo, że satdko to cała gromada raczej panikuje a ze względu na dużą klatkę trudno mi za każdym razem ą przenosić myślicie, że się do tego przyzwyczają?
Anomalia - Pią Mar 04, 2011 15:14

Lenica, moje sobie nic nie robią. Z początku (czyli kilka miesięcy temu) chłopcy bali się niezmiernie, wtedy je przenosiłam. Teraz gdy odkurzam, śpią sobie w domku w najlepsze. :]
kasia83 - Pią Mar 04, 2011 15:17

Moje są u mnie 8 dni, bałam się reakcji na odkurzacz, nie ma strachu, a nawet powiedziałabym, że są ciekawe co to?
AngelsDream - Pią Mar 04, 2011 15:18

Baaj dziś się rozszczekał na domofon, a szczury miziały się ze mną dalej, chyba już naprawdę im wszystko jedno. :P
Lenica - Pią Mar 04, 2011 17:44

Psa też się nie boją, są wręcz ciekawe co to za stwór na nie dmucha ja tylko nie jestem pewna czy sunia nie przyniesie jakiegoś choróbska z dworu :roll: bo ona szczepiona a szczury nie. Co prawda mój wet ostatnio powiedział, że teoretycznie można je zaszczepić ale sama nie wiem nie słyszałam żeby szczepić ogony :? wracając do hałasu to poczkam i jak mówicie dam maluchom się przyzwyczaić :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group