To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Pielęgnacja łysych szczurków

Izunia789 - Wto Mar 06, 2012 23:18

ja jetem szczęśliwą właścicielką takiego potworka..od soboty.. zaopatrzyłam się w oliwkę bambino dla dzieci..czyli nie jest konieczna? Wnioskuję po przeczytaniu tematu? Czasem wilgotna,ciepła szmatka w zupełności wystarcza? Nie ingerować w skórkę? proszę o odp i uspokojenie mnie :wink: ..reszta mego stada to tylko futrzaki:)
Ogoniasta - Śro Mar 07, 2012 00:19

Izunia789 napisał/a:
ja jetem szczęśliwą właścicielką takiego potworka..od soboty.. zaopatrzyłam się w oliwkę bambino dla dzieci..czyli nie jest konieczna? Wnioskuję po przeczytaniu tematu? Czasem wilgotna,ciepła szmatka w zupełności wystarcza? Nie ingerować w skórkę? proszę o odp i uspokojenie mnie :wink: ..reszta mego stada to tylko futrzaki:)


Żadnych oliwek nie trzeba! ;)
Mam fuzza ponad 2 lata i nigdy też nie musiałam używać wilgotnej szmatki...szczury same doskonale dbają o czystość...fuzzy też się myją :wink: ;P

Izunia789 - Śro Mar 07, 2012 22:50

Dobrze to słyszeć. A co z zadrapaniami.. Mała biję się ciągle ze swoją koleżanką..no i niestety widzę rysy na jej ciałku;/.. Temu raczej nie zapobiegne?? Obie są młode to i wieczne boksy im w głowie..szczególnie o 5 nad ranem... :| heh :serducho:
Ogoniasta - Śro Mar 07, 2012 23:00

Izunia789 napisał/a:
Dobrze to słyszeć. A co z zadrapaniami..


Nic więcej niż u futrzastych szczurków ;) Przemycie rivanolem wystarczy :)

mmarcioszka - Czw Mar 08, 2012 00:17

Izunia789, łysy szczur różni się od ofutrzonego tym że na nim wszystko widać. Jak masz szczur z długimi pazurami, to łysol będzie miał szramy i nic na to nie poradzisz. Możesz go myc, ale nie musisz, bo tak naprawdę to tylko brud widac na skórze bardziej niż na sierści ;)
Izunia789 - Czw Mar 08, 2012 18:43

Dzieki za rady
Pozdrawiam;)

Zuzia1976 - Wto Mar 20, 2012 10:54

Byłam wczoraj u weta z moim futrzakiem i przy okazji pochwaliłam się,że mam łysolka.Lekarka powiedziała mi,żebym jego skórę smarowała oliwką,co mnie zdziwiło,bo raczej nie zauważyłam jakichś anomalii na skórze typu przesuszenia czy łuszczenia.Skóra jest czysta,mięciutka,wręcz aksamitna i taka delikatna o ciepłocie nie powiem,bo się nawet nie spodziewałam,że łysolki są jak grzejniczki.To jakieś pierdoły z tym smarowaniem.Można bardziej zaszkodzić,bo szczur odruchowo będzie się mył i nikt mi nie powie,że te oleje są naturalne i spożycie ich nie wpłynie na stan zdrowia zwierza.Zdarzają się wyjątki,w to nie wątpię,ale jeśli jest wszystko ok to po co ingerować.
Oli - Wto Mar 20, 2012 14:27

Zuzia1976, nie do końca pierdoły, bo np. u łysych psów, czy kotów nierzadko są wskazania do nawilżania skóry, dlatego weci przerzucają często tę informację na inne zwierzęta. Jeśli nie ma wyraźnie przesuszonej skóry, to nie trzeba jej nawilżać u szczura.
Zuzia1976 - Wto Mar 20, 2012 16:53

Oli, Nie pisałam nic o psach i kotach,ten wątek ich nie dotyczy,pisałam tylko o moim łysolku.Wiem,że łyse koty i psy należy raz w tygodniu kąpać i oliwić,a wychodzące na dwór nawet smarować kremem z filtrem :lol:
violcia - Wto Mar 26, 2013 20:08

witam, mam takie pytanko jeśli chodzi o łysego szczurka, mojemu się pojawiają coś jakby pryszcze? czymś to przecierać? czy zostawić jak jest?
L. - Wto Mar 26, 2013 20:37

violcia, ale przede wszystkim gdzie te pryszcze są?
i jak dokładniej wyglądają ;p

violcia - Wto Mar 26, 2013 20:41

no na buzi są na policzkach :) a wyglądają no jak pryszcze ludzkie? :D zn. nie są zaczerwienione tylko takie białe góreczki :P

aha no i jednego ma takiego zaczerwienionego zaraz nad oczkiem

L. - Wto Mar 26, 2013 20:42

violcia, to one mają być :DD bo to nie pryszcze tylko wypustki z których wyrastają wibrysy ;p u szczurów z sierścią są pokryte sierścią i tym samym prawie niezauważalne :wink:
violcia - Wto Mar 26, 2013 20:45

nie no bez przesady nie chodzi o te z których wystają wąsiki :)
o tak to mniej więcej wygląda :)

L. - Wto Mar 26, 2013 21:12

violcia, ale wibrysy nie wyrastają tylko w jednym miejscu ;p
mój kot ma np. na przednich łapach nad "wilczym pazurem" po "pryszczu" z którego wyrastają po dwa wibrysy 8)



edit: no i to jest to o czym mówiłam ;D wszystko z Twoim łysolem jest normalnie.
u jednych to widać mnie u innych bardziej, ale to nie są pryszcze :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group