To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Kuweta - jaką wybrać, gdzie kupić.

deneris5 - Wto Sie 21, 2012 14:41

Dzięki :)
Mam nadzieję, że to skutecznie powstrzyma moje panny od obgryzania :wink:
Chyba, że uda mi się kupić w przystępnej cenie metalową klatkę, to już nie będzie trzeba kombinować :roll:

Ejs - Wto Sie 21, 2012 18:50

Ja kątowniki montuje drutem. Najpierw śrubka rozgrzaną na świeczce przebijam dziury a potem przewlekam drut przez dwie i dokręcam kombinerkami, prosto łatwo i skutecznie.
Agniesha - Wto Sie 28, 2012 10:10

no dobra, to jak dziura jest w rogu a ja mam teraz obok rogu wielką dziurę na całego szczura >_<
Już nam wyszły wczoraj z klatki same.
Czeka mnie kupno kuwety chyba bo a niedługo sie chyba rozleci...

jolaada - Wto Sie 28, 2012 10:29

Agniesha, spróbuj z kratką. Taniej i na długo. Następną kuwetę czeka to samo. Ja mam nad kuwetą zamontowany dodatkowy dach- prosty montaż i tanie rozwiązanie. Dodatkową, mniejszą kuwetę wsadziłam na kratę i mogą ogony kopać i robić...co chcą. Nawet zjeść tę wewnętrzną kuwetę.Dodatkowy dach bez problemu zamówiłam w zdrowym zwierzaku.
Agniesha - Pią Sie 31, 2012 21:17

A mogłabym prosić o zdjęcie jak to niej więcej wygląda?
jolaada - Pią Sie 31, 2012 22:19

Agniesha, http://forum.szczury.biz/...=asc&start=3735 tutaj to pokazywałam :wink:
Agniesha - Pią Sie 31, 2012 22:36

Myślę, że tak to się kończy, chociaż szkoda bo chłopaki nie mają giga klatki a kratka na dole będzie jednak odebraniem nieco przestrzeni...
jolaada - Sob Wrz 01, 2012 10:14

Właśnie z tego powodu dołożyłam tę klatkę u góry. Teraz miejsca jest dosyć, a droga do wolności zamknięta :wink:
Agniesha - Nie Wrz 02, 2012 13:45

A powiedzcie mi, jest jakis może preparat którym można posmarować niektóre miejsca żeby nie gryzły? Jakiś niesmaczny dla nich, lub śmierdzący dla nich ale żeby nie był szkoliwy.
Chodzi mi o coś jak płyn do paznokci żeby nie obgryzać xD

Niamey - Nie Wrz 02, 2012 16:09

Założę się, że po posmarowaniu czymś takim będą gryzły jeszcze bardziej :)
Ninek - Nie Wrz 02, 2012 18:09

U mnie cytryna działała, ale tylko chwile xD
Agniesha - Nie Wrz 02, 2012 18:41

U mnie niestety cytryna nie zdała egzaminu, uwielbiają ją o.O
jancia - Śro Sty 16, 2013 14:53

Dziś kupiliśmy taką kuwetę : http://www.hauhau24.pl/fi...85b081b0cd7746f w kolorze biało/czerwonym. Łopatka w zestawie. Nie mogę już patrzeć jak mi chłopy z narożnych wysypują "Bazyla" :roll: Zobaczymy jak się sprawdzi. Cena: 31,37 zł.
amandakkaa - Śro Cze 05, 2013 14:17

Ostatnio, nie pamiętam już gdzie ale przeczytałam post że pewna kobietka poustawiała sobie małe kuwetki gdzieniegdzie w pokoju, szczurki przez to nie załatwiały się na dywanie czy łóżku ale zawsze biegły do jednej z kuwetek. Co o tym myślicie? jest to w ogóle możliwe? czy szczurki po prostu załatwiają się tam, gdzie im się to podoba i takie "zakuwetowanie" pokoju nic nie da? :-P

(ort.)

hekatomba - Śro Cze 05, 2013 14:37

Jak zwykle w takich przypadkach wszystko zależy od szczura :wink: Faktem jest jednak, że szczur zwykle sam wybiera sobie miejsce, w którym załatwia swoje potrzeby. Często są to właśnie określone kąty w pokoju. Jeżeli zaobserwujemy, że zwierzę załatwia się właśnie tam, to warto umieścić w tym miejscu kuwetę, co jest o tyle praktyczne, że łatwiej posprzątać po wybiegu :) Nie zawsze jednak takie rozwiązanie się sprawdza. W moim przypadku kuweta w klatce pełni funkcję spiżarnio-sypialni, a szczury załatwiają się albo przed nią, albo obok :wink: Nie walczę z tymi nawykami, bo według mnie jest to na swój sposób urocze :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group