To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Szczurze upodobanie do ust - szczur liże, zagląda do buzi

Anonymous - Śro Lip 03, 2013 15:46

Mój kocha zagłądać do Nosa (tylko prawa dziurka), ust i uszu... Jak wlatuje tym swoim pyszczkiem i zaczyna to swoje niuchanie to jest przedziwne :D
arachne - Śro Sie 07, 2013 10:12

Widzę, że większość szczurków całuje...U mnie najbardziej całuśny był Stefcio...To był szczurciu który potrafił wspiąć się po mojej nodze, wskoczyć na ramię i łapkami domagać się buziaka...Jak nie miałam czasu, bo robiłam w tym czasie coś ważnego, biegł całować mojego psa...Komicznie to wyglądało, bo mój Tof to duże psisko, tyle że bardzo łagodne.
szczurza mama - Śro Mar 05, 2014 15:54

Czy "całowanie się" ze szczurem jest w 100% bezpieczne dla człowieka i dla szczura? Istnieje ryzyko jakiś chorób? Słyszeliście coś na ten temat?
cornflakegirl - Czw Mar 06, 2014 18:19

Jak człowiek lub zwierze jest chore/nosicielem jakiejś zoonozy to wiadomo, że jest ryzyko. Także nic nie ma na 100%
Chichiro - Pią Mar 06, 2015 22:41

Mirek od paru dni łapie moje usta w łapki, przyciąga na swoją wysokość i liże. Czym może to być spowodowane? A jeśli to normalne to czy po obcięciu pazurków bbędzie to mniej bolało? :P

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Mar 07, 2015 08:17 ]
Scaliłam z tematu o dziwnych zachowaniach szczurów.

bolek - Sob Mar 07, 2015 00:40

Mój Bolek z Lolkiem też tak robią, tyle, że Bolek moje usta liże, a Lolek :twisted: podgryza :roll:
Chichiro - Sob Mar 07, 2015 09:54

Tylko że Mirek nigdy tak nie robił. :( wręcz wkłada mi pyszczek do buzi jak już ma moje usta w łapkach.
limomanka - Sob Mar 07, 2015 10:22

Chichiro, jeśli przeczytasz temat, dowiesz się, że wiele szczurów ma takie ciągoty. A że zaczął dopiero teraz? Cóż, spróbował i najwyraźniej mu się spodobało :P
kasia2406 - Sob Mar 07, 2015 19:40

Tak : ) Moje małe przy okazji wspinania się na moje ramiona chętnie liżą mnie i (całują) w usta . Chyba to dlatego że są ciekawskie :)

[ Dodano: Sob Mar 07, 2015 19:41 ]
szczurza mama napisał/a:
Czy "całowanie się" ze szczurem jest w 100% bezpieczne dla człowieka i dla szczura? Istnieje ryzyko jakiś chorób? Słyszeliście coś na ten temat?

Ja myślę że to tak jak z psem czy innymi zwierzami . Ludzie też przenoszą zarazki

sryt9 - Nie Mar 08, 2015 18:19

kasia2406 napisał/a:

szczurza mama napisał/a:
Czy "całowanie się" ze szczurem jest w 100% bezpieczne dla człowieka i dla szczura? Istnieje ryzyko jakiś chorób? Słyszeliście coś na ten temat?

Ja myślę że to tak jak z psem czy innymi zwierzami . Ludzie też przenoszą zarazki


No nie do konca. Pies jest jednak szczepiony i jedyne co mi moze zaszkodzic to bakterie jak coś wącha albo chapsnie na polu. Szczury są nieszczepione i są nosicielami niegroznych dla nich chorób, a dla ludzi juz niekoniecznie ;)

bolek - Nie Mar 08, 2015 22:13

Popieram wypowiedzi wyżej, mimo to i tak pozwalam swoim ogonom na buziaki :-P
kasia2406 - Pon Mar 09, 2015 16:17

bolek napisał/a:
Popieram wypowiedzi wyżej, mimo to i tak pozwalam swoim ogonom na buziaki :-P


Ja też bo mnie to nie brzydzi
: ) To jest takie słodkie :serducho:

sryt9 - Pon Mar 09, 2015 18:39

Ja tylko przypomne, ze szczury to koprofagi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kasia2406 - Pon Mar 09, 2015 19:29

sryt9 napisał/a:
Ja tylko przypomne, ze szczury to koprofagi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


E tam ;p

smeg - Pią Kwi 03, 2015 15:44

sryt9 napisał/a:
No nie do konca. Pies jest jednak szczepiony i jedyne co mi moze zaszkodzic to bakterie jak coś wącha albo chapsnie na polu. Szczury są nieszczepione i są nosicielami niegroznych dla nich chorób, a dla ludzi juz niekoniecznie ;)

Raczej na odwrót - pies wychodzi na spacery, zjada różne świństwa i może przynieść do domu różne choroby z zewnątrz. Szczepienie nie sprawia, że zwierzę staje się antyseptyczne ;) Szczury nie wychodzą i niczego nie mogą przenieść, cały czas mają te same bakterie - jeśli jeszcze Cię czymś nie zaraziły, to już nie zarażą.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group