To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Szczurze upodobanie do ust - szczur liże, zagląda do buzi

Natalia - Śro Mar 05, 2008 21:02
Temat postu: Szczurze upodobanie do ust - szczur liże, zagląda do buzi
Czy wasze szczury też was całują i lubią lizać usta, a także zaglądać do buzi?
gam - Czw Mar 06, 2008 07:58

mój Bubok to właśnie bardzo całuśny jest. Jak sobie leży koło mnie jak czytam książkę to wspina się i daje buziaki :)
Co do zaglądania do buzi,to jeszcze nie zauważyłam,ale pewnie tak,bo szczurki bardzo ciekawskie są, jak tylko pojawia się coś nowego to od razu chcą wiedzieć co to jest :)

zw0lus - Czw Mar 06, 2008 15:14

moja jest czasami bezczelna :-P jak uslyszy szelest papierka to leci do ust i z calej swojej sily je otwiera, a co za tym sie kryje: po chamsku kradnie! :-|

gdy ja odganiam to nie daje za wygrana- zadziora. Zaskakuje mnie z innych stron :)

buziaki mile widziane, ale jesc wolalabym bez jej pomocy :-P

Ka$ka9141868 - Czw Mar 06, 2008 19:07

gam napisał/a:
mój Bubok to właśnie bardzo całuśny jest. Jak sobie leży koło mnie jak czytam książkę to wspina się i daje buziaki :)
Co do zaglądania do buzi,to jeszcze nie zauważyłam,ale pewnie tak,bo szczurki bardzo ciekawskie są, jak tylko pojawia się coś nowego to od razu chcą wiedzieć co to jest :)

ja mam dokładnie tak samo :) Moja Niuńka także tak robi i zdarza jej się to bardzo często :) Do buzi mi jeszcze nie zajrzała ale jak to mówią na wszystko przyjdzie czas :mrgreen:
Mała w ogóle bardziej lubi przebywac w okolicy mojej głowy, niż na kolanach ;)

Asaurus - Czw Mar 06, 2008 19:25

Dla szczurów zupełnie naturalnym zachowaniem jest sprawdzanie co jadł inny członek stada. W ten sposób badają czy dana rzecz jest jadalna czy nie. U naszych chłopaków gdzie w stadzie jest 7 szczurów to zachowanie było bardzo dobrze widać jakiś czas temu gdy dostały bulwy, których nigdy nie jadły. Wszystkie powąchały po czym najstarsze się odsunęły i czekały gdy najmłodsze wezmą się do jedzenia. Gdy spróbowały, Farai z Fadirem [alfy stada] biegali i sprawdzali pyszczki młodziaków. Dopiero po chwili jak się upewnili, że żarcie jest ok to sami się wzięli do jedzenia.

Co do samego zaglądania do ust, to naszym chłopakom ja raczej na to nie pozwalam bo wiem jak potrafią być delikatni, szczególnie wbijając pazury obu łapek w usta i rozchylając je na siłę. Za to Angelsdream usilnie uczy je całowania...

Anonymous - Czw Mar 06, 2008 20:15

U mnie tylko Fiki lubiła dawać mi całusy :wink: ,próbowała,co pani jadła,nawet jak nic nie jadłam. :)
S - Czw Mar 06, 2008 20:17

Moje kochane szczurcie przy próbie pocałowania ich w pyszczek odwracają się z obrzydzeniem i odpychają twarz człowieka łapkami, czasem można dostać nawet kopniaka w twarz.
Ciekawe co jest tak obrzydliwe? Może smród pasty do zębów, która jest przez nas nadużywana.

Bulletproof - Pią Mar 07, 2008 00:46

Moje też często chcą mi do paszczy zaglądnąć :wink: Najgorsze jest to, że mnie śmieszy jak one tak tymi łapkami czasem na siłę chcą otworzyć gębę :mrgreen: Przez to, że zdarza mi sie wtedy śmiać strasznie(z otwartą gębą oczywiście) już parę razy udało ich się na chwilę wepchnąć chyba z 3/4 głowy :roll: :lol1:
A pocałować czasem się dadzą a czasem nie, ale w końcu nie każdy zawsze ma ochotę :mrgreen: :wink:

Azi - Pią Mar 07, 2008 19:30

A mnie zastanawia to co napisał Asaurus...

Skoro to osobniki alfa zaglądają w pyszczki niżej w hierarchi położonym członkom stada, to czy powinniśmy pozwalać na takie zachowanie względem nas? Czy nie jest to próba okazania dominacji?

Efki całować się nie nauczyły i ja ich nie uczę. Czasem tylko obwą:cenzura:ą moje usta, ale nigdy nie liżą. Za to Nessa z tym lizaniem uparta jest... Nigdy jednak, żaden szczur, nie próbował otwierać mi ust i sądzę, że gdyby spróbował, to nie przyjęłabym tego pozytywnie, te ich pazurki... ech ;)

Asaurus - Pią Mar 07, 2008 21:43

Azi, z tą dominacją to raczej bym nie przesadzał, zwierzęta nie knują i nie kombinują jak tu nas zdominować ;) Ale możliwe, że to upodobanie do sprawdzania jamy ustnej jest uwarunkowane hierarchią w stadzie czyli tym jaką pozycję mamy wypracowaną wobec szczurów.
Mao - Pią Mar 07, 2008 21:55

Obie dziewczyny mam całuśne, lubią podcohdzic do mojej twarzy i całować w usta - to wszystko, nie próbują ich otwierać :)
LunacyFringe - Sob Mar 08, 2008 09:34

A moje to raczej olewają :P Nawet jak coś dobrego zjem to specjalnie się tym nie interesują , chyba je za dobrze karmię :rotfl:

Za to ciekawia się moimi powiekami O_o

zw0lus - Sob Mar 08, 2008 11:29

no niebezpiecznie wypuszczac szczura z klatki gdy w pomieszczeniu spi np. niemowle, bo powieki drgaja, a szczur moze podrapac, albo ugrysc :|

co do ust: nie uczylam jej tego, ale tez nie bede oduczac, bo smieszne to jest jak ja odganiam a ona zaparcie walczy :P cieszy mnie jedno. Caluje tylko mnie :)

Natalia - Sob Mar 08, 2008 13:19

zw0lus napisał/a:
Caluje tylko mnie :)


Mam nadzieję, że cię nie zdradza :rotfl: .

zas - Sob Mar 08, 2008 17:55

Moje szczurki też lubią mnie całować, co bardziej mnie ciekawi to fakt, iż uwielbiają zaglądać do moich dziurek w nosie ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group