To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Mięso w diecie szczurów - temat ogólny

pituophis - Pon Lip 28, 2008 11:41

W pewnych okolicznosciach stosowane sa w laboratoriach granulaty 100% roslinne - suplementowane caaaaala dluga lista aminokwasow i dodatkow. Zwierzetom one smakuja i sluza, wiec mozna sie pokusic i kupic taki granulat.

Tylko dla mnie przenoszenie wlasnych ideologii na dziecko lub zwierze jest smieszne, niemadre i czesto szkodliwe. Mam znajomych wegetarian, ktorzy maja miesozerna piecioletnia corke - do niedawna mieli tez miesozernego kota, ktory jednak umarl.

ciacho - Pon Lip 28, 2008 13:18

S napisał/a:
a ja i szczury - mięsożercami
z tego co wiem nie mozna im dawać za dużo białka bo grozi im przebiałczenie czy cos takiego, mój maluch to miał, nic fajnego dla niego.... dla mnie zresztą też
Nisia - Pon Lip 28, 2008 13:33

ciacho napisał/a:
stego co wiem nie mozna im dawać za dużo białka bo grozi im przebiałczenie czy cos takiego

Białko w karmie szczurów powinno stanowić 18%. Można kupić dobre karmy, które to zapewniają i dopełniac tylko ziołami, warzywami i owocami.
I koniec offtopa :)

falka - Pon Lip 28, 2008 21:33

Wszystkie posty nie na temat zostały usunięte. To nie miejsce na szerzenie własnych ideologii.
Dori - Pon Lip 28, 2008 22:00

Falko, pracujesz w miesnym? :-P

[ Komentarz dodany przez: Layla: Pon Lip 28, 2008 22:02 ]
Dori, ostrzeżenie słowne za offtopowanie.

Andzia - Pon Maj 18, 2009 22:49

A co sądzicie o wątróbce? Falka kiedyś pisałaś o ciasteczkach z wątróbki. A w jakiejś innej formie ktoś kiedyś podawał?
Anonymous - Pon Maj 18, 2009 23:03

ja kiedys raz podawalam gotowana. ale smierdzi to to i jakos szczegolnie im nie posmakowala. wiecej nie dawalam.
Niamey - Pon Maj 18, 2009 23:07

Off-Topic:
W dzieciństwie nie cierpiałam wątróbki, ale o dziwo i o zgrozo surowa mi smakowała :D Ja ostatnio zrobiłam zupę krem z wątróbek drobiowych i była bardzo smaczna. W książkach kucharskich widziałam też przepisy na musy z wątróbek (podawane np. z konfiturą malinową!). No i oczywiście wątróbka jest świetnym składnikiem przeróżnych farszów.
dopiero po napisaniu posta zorientowałam się, że to wątek o mięsie, ale dla szczurów, a nie ludzi... :doh: No to żeby było w temacie -ostatnio podałam szczurkom surową wątróbkę drobiową (wybrałam najładniejszy kawałek) i zjadły z dość dużym zapałem. Wątróbka jest o tyle fajna, że jest ponoć najbogatszym źródłem łatwo przyswajalnego żelaza i wit. B12. No i ma mało tłuszczu.
Anonymous - Pon Maj 18, 2009 23:10

Niamey napisał/a:
surowa mi smakowała

:shock: o mamo, nawet nie chce sobie tego wyobrazac :P

a tak wogole to Andzi nie chodzilo chyba o przepis na dania z watrobka tylko watrobka dla szczurow ;p

falka - Pon Maj 18, 2009 23:12

Nie kojarzę w ogóle tych ciasteczek z wątróbką, ja dawałam gotowaną, szału toto nie robiło, ale na pewno zdrowe. Raczej dość długo się walało po kątach, ale w końcu zjadały.
Andzia - Pon Maj 18, 2009 23:12

katasza, dzięki :)
Niamey, dokładnie to co katasza napisała, ja sama wątróbki nie tknę, ale słyszałam że jest bardzo zdrowa i chciałam dla odmiany chłopakom zafundować. Kupiłam kurzą i nie mam pojęcia co z nią zrobić :D

[ Dodano: Pon Maj 18, 2009 23:14 ]
falka, no tu http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=939 :D
Dzięki. Może spróbuje im to zagotować, zobaczymy co oni na to :]

falka - Pon Maj 18, 2009 23:17

Andzia, aha, ja tego nie robiłam tylko przetłumaczyłam czy skopiowałam przepis :) dlatego nie pamiętałam
Niamey - Pon Maj 18, 2009 23:20

Andzia, możesz spróbuj ją delikatnie podsmażyć bez tłuszczu na teflonowej patelni? Tylko tyle, żeby się odrobinkę przyrumieniła, ale pozostała półsurowa
Andzia - Pon Maj 18, 2009 23:22

falka, rozumiem :) może spróbuje :D
Niamey, hmm może to też myśl. Tym razem dam gotowaną i zobaczymy co chłopaki powiedzą.

Alexis - Wto Maj 19, 2009 20:57

podnoszę :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group