To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Mięso w diecie szczurów - temat ogólny

Karena - Czw Paź 01, 2015 12:58

sashetka, Scaliłam Twój temat z już istniejącym.
Bodzio - Sob Gru 26, 2015 21:59
Temat postu: Mięso
Dziś z rana mama zrobiła kanapki z wędliną ,szczurki klatke mają tylko na noc zamykaną ,ugryzłem kanapke i poszedłem na telewizor po powrocie nie było pół plasterka wędliny :roll:
Moje pytanie brzmi: Czy szczurki mogą dostawać mięso ?

Pyl - Sob Gru 26, 2015 22:07

Bodzio,tutaj masz odpowiedź :)
Bodzio - Sob Gru 26, 2015 22:19

Dzięki :)

[ Dodano: Sob Gru 26, 2015 22:25 ]
Robaki i tak lepiej smakują dla kluska i czikusia od mięsa , szczególnie żywy świerszcz :mrgreen:
Polecacie makaron z vitapolu do gotownia ?

Pyl - Sob Gru 26, 2015 22:55

Bodzio, zadawaj proszę pytania w odpowiednich wątkach - po to są, żeby był na forum porządek i aby było łatwo wyszukać informacje.
Bodzio - Sob Gru 26, 2015 23:26

A które z moich pytań nie jest na temat odżywiania ?
oxxy - Sob Gru 26, 2015 23:30

Bodzio, scaliłam temat z istniejącym nt. mięsa w diecie szczurów. Następnym razem użyj opcji "Szukaj".
Bodzio - Sob Gru 26, 2015 23:33

Bardzo dziękuję i również przepraszam za moje nieogarnięcie :oops:
nimka - Nie Gru 27, 2015 00:09
Temat postu: Re: Mięso
Bodzio napisał/a:
Dziś z rana mama zrobiła kanapki z wędliną ,szczurki klatke mają tylko na noc zamykaną ,ugryzłem kanapke i poszedłem na telewizor po powrocie nie było pół plasterka wędliny :roll:
Moje pytanie brzmi: Czy szczurki mogą dostawać mięso ?

Mięso może i mogą, ale wędliny są: solone, przyprawiane, a te kupione w sklepie a nie pieczone w domu od podstaw są jeszcze nafaszerowane konserwantami i polepszaczami smaku. I to szkodzi, bardzo. Nie dajemy szczurom absolutnie żadnych wędlin.

Natomiast można (acz są różne teorie - jedna z nich mówi, że każde mięso szkodzi) od czasu do czasu ugotować bez soli kawałek kurczaka czy innego drobiu, ale nie za dużo na raz.

tuśka - Pon Mar 21, 2016 07:31

W wielu szczurzych karmach jednym ze składników jest mięso.
Szczurówka - Pon Mar 21, 2016 12:37

tuśka napisał/a:
W wielu szczurzych karmach jednym ze składników jest mięso.

Tak, np. VL Rat & Mouse Complete :)

Pyl - Pon Mar 21, 2016 13:33

Szczurówka, tuśka, i co z tego wynika, bo nie rozumiem.
Tak, mięso (a dokładniej białko zwierzęce) w niewielkich ilościach jest szczurom potrzebne. I zazwyczaj w niewielkich ilościach występuje w większości szczurzych karm. Można podawać też odrobinę gotowanego bez soli i innych przypraw (szczególnie młodym ogonom) - byle nie przesadzać z ilością.
Było to już opisane wielokrotnie.

tuśka - Pon Mar 21, 2016 14:59

Pyl, nic z tego nie wynika, poza tym że szczury mogą jeść mięso :) Korzystam teraz z tableta i klikam albo wchodzę nie tam gdzie bym chciała. Nie znoszę urządzeń mobilnych do przeglądania forum. Nie zauważyłam w ogóle jaka jest data ostatniego posta :) Wyskoczyłam jak Filip z konopii z tą wypowiedzią :lol: Sama z siebie się teraz śmieję, sorry :wink:
Dominika2000 - Pią Kwi 01, 2016 21:58

Pamiętam, że gdzieś czytałam, że podawanie mięsa szczurom powoduje ich agresje, lub gryzienie ludzi, nie pamiętam dokładnie o co chodziło. Ile w tym prawdy?

Poprawiłam błędy w pisowni nosówek. Skorygowałam interpunkcję. /Rusałka

mmarcioszka - Pią Kwi 01, 2016 22:02

Dominika2000, nie. To nie prawda. Możesz podawać szczurom mięso bez obawy, że staną się krwiożerczymi bestiami.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group