To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Mięso w diecie szczurów - temat ogólny

quagmire - Pią Sie 30, 2013 22:20

Ja tam przeczytałam o kurczaku a nie o szynce :)
Pyl - Pią Sie 30, 2013 22:30

quag, lincz kurczakiem jeszcze przed nami, nic straconego ;)
Karena - Pią Sie 30, 2013 22:31

Off-Topic:
Żadnego linczu nie będzie ;)

Pyl - Pią Sie 30, 2013 22:33

Off-Topic:
;(

Fifi.Schi - Pią Sie 30, 2013 22:36

[ Dodano: Pią Sie 30, 2013 22:33 ]
Cytat:
Możesz go ewentualnie naćpać neospazminą, na tyle, że przestanie się bać i piszczeć

a mi ktos wspomniał, że podawanie szynki jest nieodpowiedzialne :doh: :kroli:

Pyl - Pią Sie 30, 2013 22:42

Fifi.Schi, a jaki to ma związek z karmieniem mięsem? Podawanie szczurom ludzkich leków jest szeroko stosowane.
Jeśli to żart to nie załapałam.

pszczoła - Pią Sie 30, 2013 22:47

Off-Topic:
Pyl, zlinczuję Cię szynką jak tylko zobaczę!

Fifi.Schi - Pią Sie 30, 2013 22:52

Pyl napisał/a:
Fifi.Schi, a jaki to ma związek z karmieniem mięsem? Podawanie szczurom ludzkich leków jest szeroko stosowane.
Jeśli to żart to nie załapałam.



Tak to był taki sarkazm kończący "lincz szynkowo pizzowy" :)

pszczoła - Pią Sie 30, 2013 22:57

Off-Topic:
zlituj, to nie był żaden lincz ;)


Mój ex tez kiedyś dał szczurom żółtego sera, i przeżyły. Kilka innych wynalazków też pewnie dostały... Ważne, żeby wiedzieć, że nawet zwykła szynka jest przyprawiana i lepiej nie dawać. ot tyle ;)

Pyl - Pią Sie 30, 2013 22:59

Off-Topic:
pszczółka, to już niedługo! Mniam, mniam :D


Fifi.Schi, ok, dzięki za wyjaśnienie, nie załapałam.

Aghaa - Pon Wrz 09, 2013 21:56

A jak jest z wędzonymi szprotkami na przykład? Można od czasu do czasu podać odrobinkę? Niby ości jako takich w nich nie ma, ale jak jadłam te co mam akurat na stanie to dość wyraźnie je czułam mimo wszystko :roll:

Jak często i w jakich ilościach (objętościowo) podajecie np. taką pierś z kurczaka? Że okazjonalnie, wiem już :wink:

nimka - Wto Wrz 10, 2013 21:25

Ja bym przyjęła, że kurczaka na jednego szczura podajemy maksymalnie 2 razy w miesiącu w ilości maksymalnie pół łyżeczki do herbaty na jedną porcję. Oczywiście przy założeniu, że to jedyne mięso jakie dostają ;)


Moje uwielbiają także podroby drobiowe: serca, wątróbkę, żołądki - raz dostały z okazji karmienia kotów ;)

Jeśli chodzi o ryby - nie wiem. Na pewno nie w oleju ;) ale takie wędzone "na sucho" - w sumie czemu nie, ale ja się nie znam, więc proszę się nie sugerować moją wypowiedzią.

angelus - Śro Wrz 11, 2013 22:55

A jak się sprawa ma w przypadku kości np kurczaka?
Można dać szczurom do pochrupania?

Moje paskudy już od lat w zasadzie z mięsem nie mają styczności, ale dziś mama gotowała rosół i na mięso się nie załapią ale na kość byłaby szansa.

Murzyn022 - Śro Wrz 11, 2013 23:28

angelus napisał/a:
A jak się sprawa ma w przypadku kości np kurczaka?
Można dać szczurom do pochrupania?

Moje paskudy już od lat w zasadzie z mięsem nie mają styczności, ale dziś mama gotowała rosół i na mięso się nie załapią ale na kość byłaby szansa.


Z psami jest tak że kurczaka mogą kości (oczywiście też tylko odpowiednie kości) na surowo i [u]chyba/u] gotowane, na pewno nie pieczone (pod wpływem temperatury zmienia się coś w kości i może pieskowi zaszkodzić)

nie wiem jak to się ma do szczurów, ale ja z racji tego że badania mówią różnie i doświadczenie mówi różnie i że kobieta ma jest wege to warzyw w domu mam sporo po prostu chłopcom nie daję mięsa.
Zdarzyło mi się natomiast że z niewiadomego do dzisiaj powodu szczur był przerażony, i wtedy na uspokojenie kawałek parówki (rada wyczytana gdzieś na forum) jako taki zakazany owoc i parówka go uspokoiła:)

angelus - Śro Wrz 11, 2013 23:35

Murzyn022, no właśnie ja jestem wegetarianką i dlatego też szczury mięsa nie jadają, ale, że akurat mama przyjechała w odwiedziny i postanowiła sobie ugotować rosół, to myślałam, że można im dać troszkę.
No nic, jak nie dostaną to też się nic nie stanie :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group