To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Mięso w diecie szczurów - temat ogólny

Anonymous - Czw Mar 13, 2008 09:50

Nisia napisał/a:
A sklep do pewnych źródeł nie należy.
Każdy normalny sklep, mięsny czy ogólnospożywczy ma przebadane mięso z pewnego źródła. :roll: Nie łapmy paranoi..
Layla - Czw Mar 13, 2008 09:53

Viss, szczególnie z Constaru 8)
Anonymous - Czw Mar 13, 2008 10:25

Layla, nikt nie karze dawać szczurom najgorszego mięsa i przetworów. Można kupić piękne i świeże, np. na tatar, skoro juz koniecznie trzeba dawac surowe. :]
NMR - Pią Lip 11, 2008 11:08

Nie wiem czy w dobrym miejscu (gdyby nie, bardzo prosze przeniesc :) )

Spotkałam się z opinią, że podawanie szczurom dużych ilości białka zwierzęcego powoduje, że zwierzęta rosną większe, niż te karmione tylko białkiem roślinnym. Podkreślę, że chodziło o wzrost na wielkość, a nie na wagę. Na ile to jest prawda? Doczytałam, że generalnie podawanie dużej ilości białka nie jest wskazane, ale chodzi mi o tę różnicę właśnie.

Anonymous - Pią Lip 11, 2008 11:30

hmm ciekawe... mozliwe bo w miesie jest jedno bialko (nie pamietam w tej chwili jak sie nazywa) ktore wystepuje tylko w nim :) ja daje moim szczurom surowe miecho jak np zostaja mi scinki z obiadu :) daje watrobke mielone i kurczaka ale nie mam porownania czy sa wieksze czy nie :P
Nisia - Pią Lip 11, 2008 14:42

NMR napisał/a:
Spotkałam się z opinią, że podawanie szczurom dużych ilości białka zwierzęcego powoduje, że zwierzęta rosną większe, niż te karmione tylko białkiem roślinnym.

Moje zawsze jadły troszke mięsnych rzeczy. Nie zauważyłam jakiejś szalonej różnicy, były w normie. Ale może dlatego, że mało kto karmi tylko roślinnym i brak (przynajmniej na forum) porównania?
NMR napisał/a:
Doczytałam, że generalnie podawanie dużej ilości białka nie jest wskazane, .

Wiesz, wszystkie polecane karmy zawierają trochę białka zwierzęcego (podobno w dobrej karmie dla szczurów białko powinno stanowic ok. 18%). Jeśli nie zawierają, to zwierzaki powinny je dostawać osobno. Chyba, że któryś jest chory na skazę, albo wychodzi z przebiałczenia...
Natomiast oczywiście, nalezy nie szaleć z białkiem mleka.

Misquamacus - Pią Lip 11, 2008 16:35

ale mam polew przed klatką xD
szczurze babki dostały 3 skrzydełka (po jednym na głowe) z kurczaka, gotowane
2 panny zajęły się swoimi skrzydłami i jedzą
najmłodsza, a zarazem najmniejsza za wszelką cenę chce wtaszczyć skrzydełko do materiałowego domku :D
problem w tym, ze jest na to za mała :D i jej się to wogóle nie udaje :lol:
tarzam się przed klatką patrząc na nią ;)
skolei alfa po zjedzeniu pół skrzydła zapragnęła mieć wszystkie 3 w domku ;)
zabrała młodej bez trudu
i doszła do rury
tu dopiero zaczęło się dziać :D
zaczęło się wyrywanie skrzydełka :D
wkońcu alfa wygrała i zaciągnęła do domku, ale Iga nie poddała się :lol:
szybkim susem wskoczyła do domu i porwała skrzydełko :lol:
Fiona wyskoczyła za nią i ścigała po parterze :D
zdenerwowana Iga trzymając skrzydełko w pysku (!) zrobiła sus na piętro :shock: oczywiście ze skrzydłem 8)
Fiona wróciła do domu, Iga konsumuje skrzydełko w spokoju a ja skręciłem się na dywanie :mrgreen:

idaa - Nie Lip 13, 2008 13:36

To muszę i ja spróbować z takimi skrzydełkami. Ja oprócz drobiu gotowanego podaję jeszcze tuńczyka z puszki. Takiego w sosie własnym. Dodaję go do ryżu lub makaronu. Chłopaki uwielbiają takie żarełko.
falka - Nie Lip 13, 2008 14:50

dziewczyny tylko uważajcie na kości od kurczaka
Mangalarga - Nie Lip 13, 2008 15:32

Ja daję mięso bez kości,. Czasem daję tylko kość udową z resztami mięsa, bo jest na tyle mocna, że są maleńkie szanse na jej złamanie przez ogony. A ile przy tym radochy mają :mrgreen:
NMR - Nie Lip 13, 2008 20:13

Próbujemy różnych rzeczy, żeby sprawdzić co zwierzaki lubią a czego nie. Duża szczurka mięsko ze skrzydełka tak sobie poskubie, troszkę zje, resztę zostawi. Za to młoda rzuca się na nie, jakby od tygodnia nic nie jadła - dobrze, że trzymałam je za końcówkę, bo bym palca nie miała :shock:
nutaka - Pon Lip 14, 2008 12:26

ja jak gotowałam dla kota kurczka to zawsze im cos odskubnęłam, rzucały sie jakby od miesiąca nie jadły :roll:
Bema - Nie Lip 27, 2008 11:31

Moje burasy, owszem jadły surowe mięso, mielone, kawałek kurczakowej piersi - i to był przysmak!!! Jak kot mógł, to dlaczego nie one? ;)
Nigdy nie zauważyłam zmian w zachowaniu albo negatywnego wpływu na ich zdrowie, pomimo faktu, iż surowiznę wcinały!

Anonymous - Nie Lip 27, 2008 16:13

moj ogonek uwielbia kalmary o_O jak mu dalam i pozniej chcialam zabrac to pierwszy i ostatni jak dotad raz slyszalam taki wrzasko-skrzek :P heheh ale uciekal :p
nezu - Pon Lip 28, 2008 11:21

[ciach] Szczur to zwierzę wszystkożerne, ale białko zwierzęce powinno znaleźć się w jego diecie, każdy miłośnik szczura wie, że nawet dzikusy w swoim niegdysiejszym naturalnym środowisku polowały z lubością na pasikoniki i inne robactwo, nie gardząc też drobniejszymi gryzoniami i ciesząc się jak dzieci na znalezione mysie oseski. Obecne wędrowne stada miejskie również nie gardzą mięsem, zarówno tym przetworzonym przez człowieka, którego tak dużo w naszych śmietnikach, jak i karaluchami czy myszami. Mięso to mięso i szczur w przeszłości i teraz po coś na nie polował/poluje. W odróżnieniu od człowieka zwierzę nie układa sobie diety wedle własnych przekonań, tylko zapotrzebowania na określone związki i dąży do tego instynktownie.
Nie obchodzi go też, że to mięso które teraz dostaje od właściciela i którego samo sobie nie upoluje, było kiedyś kurczakiem, rybą lub bezkręgowcem. Nie jest w stanie dostarczyć sobie odpowiedniej ilości zwierzęcego białka z upolowanych samodzielnie na pokoju much i pająków więc to naszym obowiązkiem jest im je dostarczać.

troszkę uszczknęłam, falka



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group