To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Transport szczurów przez PKS/Polski Bus/PKP/portale

AngelsDream - Pią Lis 28, 2008 20:23

Smółka jechał jako wazon :P
L. - Sob Lis 29, 2008 18:51

u mnie kilka szczurów jechało jako roślinki owadożerne :rotfl: (tylko proszę nie stawiać na słońcu i w przeciągu, a tu jest góra paczuszki :D )
ale większość po prostu jako miły, kochany rasowy szczurek :-P

Są szczury, które jechały blisko 12h i nic im nie było :)

baradwys - Pią Lut 20, 2009 10:08

Diego jechał ok 7 godzin co prawda ze mną w przedziale i też żył...
i mam oczywiście pytanie nie dotyczące samej przesyłki konduktorskiej...
bo:)
Niebawem zmieniam miejsce zamieszkania! i będę jechać z 3 transporterami 2 lub 1 psem i chłopem... czy lepiej było by wysłać szczury konduktorką? czy pakować się z zoo do przedziału? bo na szczury nie trzeba biletu... tylko że to są naprawdę duże transportery;/
(2 dla gryzoni i jeden koci)

Layla - Pią Lut 20, 2009 10:49

Shy_Lady, lepiej zabrać ze sobą. Konduktorka to 25 zł. Spokojnie sobie poradzisz ;) Ja jechałam z 8 szczurami w dwóch kocich transporterkach i było ok :)
baradwys - Pią Lut 20, 2009 11:00

Layla, nie chodzi o to czy sobie poradzę lecz o to czy mogę mieć jakieś nieprzyjemności? i czy np. może warto było by wykupić jakikolwiek bilet upoważniający mnie do zajęcia dodatkowego miejsca siedzącego? by uniknąć sytuacji że będę musiała dac szczury na półkę bagażową:/
Layla - Pią Lut 20, 2009 11:02

Shy_Lady, a jaki pociąg? Z rezerwacją miejsc czy bez?
baradwys - Pią Lut 20, 2009 11:03

Layla, zwykły pośpiech...
Layla - Pią Lut 20, 2009 11:05

Shy_Lady, iii tam, olej to. Nie sądzę, że będzie cały tabun babć, którym należy ustąpić miejsca.
baradwys - Pią Lut 20, 2009 11:15

Layla, no a ja wątpię... kończą się ferie... a niektórym pierwszy tydzień... pociąg jedzie w góry;/ okazja jak ta lala... z Poznania do Zakopca chyba czy jakoś tak... więc ludzi jest masa w tych pociągach
Martuha - Pią Lut 20, 2009 12:31

Shy_Lady, najlepiej dowiedz sie na pkp oni Ci powiedza,czy musisz wykupowac jakis bilet,czy nie.Albo zaplac za nie jak za psy 4zl w calej polsce i mysle,ze nie ebdzie problemu,wkoncu zaplacilas,a nie ma wyszczegolnienia na szczury.
baradwys - Pią Lut 20, 2009 12:38

Martek nie 4 lecz 15 zł za psa! ponieważ jadę pośpiesznym jak już wspomniałam... ale pies nie zajmuje miejsca siedzącego! a szczury będę musiała trzymać na kolanach jeśli nie będę miała biletu osobnego na miejsce siedzące... a Pytałam bo często gęsto panie na pkp są niedoinformowane jak już miałam okazję się przekonać jadąc do rodziców w styczniu... Sprzedano mi złe bilety lecz na szczęście pan konduktor był bardzo wyrozumiały...

czy zatem wie ktoś jaki bilet kosztuje najmniej i upoważnia mnie do zajęcia miejsca siedzącego? chodzi to jaki bez konieczności okazania jakiegokolwiek dokumentu

Anka. - Pią Lut 20, 2009 13:25

Shy, ostatnio też tłukłam się pośpiechem z klatkami i zwierzyną, kup bagażowy /5 zł/ i mogą Ci skoczyć :wink:
Martuha - Pią Lut 20, 2009 14:28

Wystarczy poszukac,znalezione na stronie PKP : "§ 64
4
Przewóz zwierząt domowych
1. Warunki przewozu zwierząt domowych w wagonach pasażerskich określone są w Regulaminie.
2. Za jednorazowy przewóz psa (każdej wielkości), z wyjątkiem psa – przewodnika osoby niewido-mej, którego podróżny zabiera ze sobą do wagonu, przewoźnik pobiera opłatę zryczałtowaną, nie-zależną od odległości taryfowej. Opłata za ten przewóz wskazana jest w Załączniku (Tabela opłat zryczałtowanych za przewóz rzeczy, psa i przesyłek).
3. Za zwierzęta domowe (oprócz psów) przewożone w wagonie nie pobiera się żadnych opłat. Zwie-rzęta powinny być umieszczone w odpowiednim opakowaniu (w koszach, skrzynkach, klatkach itp.) zabezpieczających przed wyrządzeniem szkody. Zwierzęta domowe nie mogą być uciążliwe dla pasażerów.
4. Za ujawnionego w pociągu pasażerskim psa, przewożonego bez ważnego biletu albo w liczbie większej niż jeden pies na jednego dorosłego podróżnego, pobiera się oprócz odpowiednich opłat przewozowych, również opłaty dodatkowe ustalone na podstawie rozporządzenia MI z dnia 20 stycznia 2005r."
"W myśl regulaminu pasażerowie bezpłatnie pod swoją opieką mogą również przewieźć małe zwierzęta domowe - psy, koty, świnki morskie, jeżeli uzyskają zgodę współpodróżnych. Zwierzęta te powinny być umieszczone w odpowiednio zabezpieczonych koszach lub klatkach." Aha jesli chodzi o wykupienie miejsca siedzacego jesli chcesz trzymac szczura,wedlug regulaminu musisz wykupic caly przedzial ,abys formalnie mogla tak zrobic.

baradwys - Pią Lut 20, 2009 15:01

Martek napisał/a:
Aha jesli chodzi o wykupienie miejsca siedzacego jesli chcesz trzymac szczura,wedlug regulaminu musisz wykupic caly przedzial ,abys formalnie mogla tak zrobic.

szczerze nie bardzo rozumiem... bo po co cały przedział? skoro one są w transporterach?

Layla - Pią Lut 20, 2009 15:12

Shy_Lady, nie za bardzo panikujesz? ;) Nie zjedzą cię w tym pociągu. Są na pewno opcje dla osób z większym bagażem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group