To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Transport szczurów przez PKS/Polski Bus/PKP/portale

sachma - Nie Wrz 28, 2008 09:51

Przesylke odbierasz w wagonie gdzie sa konduktorzy - czasem podadza ci przez okno czasem zaprosza do srodka - wagon konduktorski jest oglaszany przez megafon i opisany kartka na pociagu - przedzial jest zawsze pierwszy od drzwi. Pociag nie odjedzie, nie martw sie, konduktor przeciez daje znak do odjazdu ;)
Tygrys - Nie Wrz 28, 2008 11:32

Poza tym, poproś osobę, która Ci to wysyła,żeby smsem napisała np. gdzie była nadać przesyłkę. mi np. Nezu powiedziała i jak pociąg podjeżdżał to od razu pędziłam za 3 wagonem, bo tam były przesyłki.
Ninek - Nie Wrz 28, 2008 12:22

Odbierając Elishke i czekając na pociąg byłam wręcz przerażona, a okazało się, że nie ma czym ;) Mała była tylko troszke przestraszona, zaraz chciała wyjść mi na ręke (jeszcze na dworcu). Odbierając ją porozmawiałam sobie z konduktorem, nie on przyjmował małą od L. i nie wiedział, że jedzie jako roślinki owadożerne :P Od razu zapytał jaki to zwierzak a z pudełkiem obchodził sie jak z jajkiem ;)
helen.ch - Nie Wrz 28, 2008 12:32

Ja odbierałam szczurka dla kataszy: pudełko i szmatki wewnątrz, było przesiąknięte dymem papierosowym :? , a pan twierdził, że mu zwierzak tupał :shock: :mrgreen: i że sie tak żywych istot nie traktuje. Ale mała była cała i zdrowa.
sachma - Nie Wrz 28, 2008 13:34

Tygrys, ale czasem jest tak ze w czasie jazdy odłączają i dołączają wagony, wiec czasem lepiej sprawdzić gdzie sa wagony konduktorów - w Gdansku na dworcu sa rozrysowane pociągi i tam jest napisane ktory wagon jest z konduktorkami.

Ja miałam szczęście do nie palących konduktorów :P

marhef - Nie Wrz 28, 2008 13:39

sachma, ogłaszanie przez megafon wagonów konduktorskich czy też ich rozrysowywanie jest praktykowane tylko na kilku największych stacjach w kraju.
Na wszystkich pozostałych konduktorów trzeba poszukać samemu.

L. - Nie Wrz 28, 2008 14:47

Ale najczęściej jest to pierwszy zielony wagon od lokomotywy :)

ps. ja zawsze pcham sie do przedziału :P co mi tam, nie bede stać i czekać aż mi łaskawie podadzą 8) :-P

sachma - Nie Wrz 28, 2008 14:58

L., mi kilka razy wyniesli paczke na peron :p z czego sie bardzo cieszylam bo czasem trudno sie przepchnac jak ludzie z walizami wchodza i wychodza :P
Layla - Pon Wrz 29, 2008 06:30

marhef napisał/a:
ogłaszanie przez megafon wagonów konduktorskich czy też ich rozrysowywanie jest praktykowane tylko na kilku największych stacjach w kraju.


Na pewno nie na kilku, osobiście słyszałam na kilkunastu. W tym w Słupsku, który nie zalicza się do metropolii :P

Layla - Pią Lis 28, 2008 14:08

Słuchajcie, ja wiem, że regulamin PKP zabranie przewozu żywych zwierząt. Ale doczytałam, że jak kierownik pociągu się kapnie, że zawartość przesyłki jest inna niż deklarowana, to ja płacę jakieś koszty obciążające :? Czy ktoś miał z tym problem?
Anonymous - Pią Lis 28, 2008 14:28

To, ze PKP nie bierze zwierząt to jest fikcja. Chyba z 10 ogonów wysłałam konduktorką, bez żadnego ale czy problemu.
Natomiast nie przyszłoby mi do głowy okłamać kierownika pociągu, że to nie zwierzę. Pomijam fakt, że to nie moralne :D ale chodzi mi głównie o bezpieczeństwo zwierząt.
Kierownik pociągu oczywiście może sie nie zgodzić, ale ja nigdy nie trafiłam na takiego, wręcz przeciwnie, wszyscy byli bardzo przychylni.
Jedyny problem jaki ja miałam, to z kierownikami, którzy sie zmieniają w takcie trasu pociągu. Wtedy druga zmiana może paczki nie przyjąć.

Layla - Pią Lis 28, 2008 14:31

No ale co pisałaś na kartonie? Przecież nie: uroczy żywy szczurek? ;] Czy 7 godzin to nie za długa podróż dla szczura?
satanka666 - Pią Lis 28, 2008 15:29

Layla napisał/a:
Czy 7 godzin to nie za długa podróż dla szczura?

moja Inka jechała do mnie przez całą Polskę :) ze Szczecina do Trzebini, od 12 do 21. Dojechała cała i zdrowa ;)

Layla, może napisz, że szkło, albo coś... no i koniecznie gdzie góra ;)

LunacyFringe - Pią Lis 28, 2008 19:23

Layla, Fenomen jechał koło 9 h i też wszystko było ok. A na paczce było napisane "krokodyl " :rotfl:
Anonymous - Pią Lis 28, 2008 19:32

Layla napisał/a:
No ale co pisałaś na kartonie?
ale po co pisać? Na transporterze przytwierdzasz kartke z danymi odbiorcy a kolajarzowi mówisz co jest w srodku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group