To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Koniki polne, ślimaki i inne w puszkach - czy podawać?

TarI - Czw Mar 13, 2008 22:09

:mrgreen: a ja swoim daje suszonr stynki dla kotów też je uwielbiają takie maleńkie rybki suszone,świerszcza żywego też chciałam dać ale boje się pasożytów które mają
Aide - Czw Mar 13, 2008 23:36

Ja mam jakoś mieszane uczucia ....Nina ostatnio złapała sporego pająka, dziwnie mi było patrzeć jak go kręci w łapkach, chrupie i tylko nóżki odrzuca. Była zachwycona, ale chyba wolę suszone robaczki. :wink:
Mangusta - Pią Mar 14, 2008 00:22

Aide napisał/a:
dziwnie mi było patrzeć jak go kręci w łapkach, chrupie i tylko nóżki odrzuca.
a później BUZI BUZI! :D sorki, nie mogłam się powstrzymać.

moje dziołchy w czerwcu dostają jako przekąskę to czego nie dojedzą pająki, czyli chrabąszcze ;) impreza jest wspaniała.

Nisia - Pią Mar 14, 2008 12:40

TarI, temat o rybkach: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?p=10501
Nie należy nimi karmić!

TarI - Pią Mar 14, 2008 17:58

dzięki za podpowiedź ale te rybki są kupione na targach przetworów ekologicznych i nie są pokarmem dla ryb "jak krewetka i stynka polskich firm"tylko specjalnie suszone na słońcu z ekologicznych zbiorników. Ale mimo wszystko chyba ogranicze im te rybki skoro mogą im zaszkodzić chociaż mój wet niemiał przeciw wskazań.
Oli - Sob Mar 22, 2008 02:19

Polecam jak najbardziej koniki polne z pierwszego postu, jednak uwaga - moje niestety sobie wzięły i spleśniały, bo nie pomyślałam o włożeniu ich do lodówki... :damagewall: I tak wytrzymały dość długo otwarte. Opłaca się kupować dla większej ilości szczurów, bo koniki są tłuste (nie można często podawać) i do tego jest ich tyle w puszce, że moje 7-szczurowe stado ich nie przejadło w miesiąc (dostały trzy razy koniki od momentu kupna).
Bema - Wto Sie 26, 2008 00:24

Jakoś nie wyobrażam sobie tego (a sama jako dziecko łapałam "bykole" i hodowałam w pudełkach od zapałek hehe)....Mój mąż złapał ostatnio ćmę, dał dziuniom, na początku nie zeżarły jak dychała, a potem poszłam nyny i rano jej już nie było, pewnie im smakowała? A może poczuła się lepiej i odfrunęła? :?
Lotya - Nie Sty 25, 2009 21:36

A ja moje szczurzyny uszczęśliwiałam dżdżownicami, które sobie z ziemi wygrzebywały.
Polowały też na koniki polne, jak je pasłam na trawniku:)
Dodam, ze to wszystko jadły z dala od miast i nawożonych pól, na prawdziwie wiejskiej wsi :)

Marcik - Nie Lut 01, 2009 15:47

Heh, no a ja się dziwiłam, że moje szczury na pająki w całym pokoju polują... fuu...
Oli - Nie Lut 01, 2009 23:27

http://www.planeta-zoo.pl...kow-p-5195.html przy najbliższym zamówieniu w planecie wezmę i to - ciekawa jestem jaki będzie efekt. Koniki polne były hitem.
Anonymous - Pon Lut 16, 2009 20:23

A co powiecie na mole woskowe? Ponoc ludzie tez je czasem jedza bo sa slodkie i zyja w plastrach miodu. Moj TŻ ma takie dla modliszki. Pieknie pachna... A mozna dac szczurom plaster miodu po molach do pochrupania? Tam juz nie ma miodu, ale wosk i komorki sa :)

Szczury jak zobaczyly pudelko to od razu chcialy sie do nich dostac.

Anonymous - Pon Lut 16, 2009 22:55

tamiska napisał/a:
A mozna dac szczurom plaster miodu po molach do pochrupania? Tam juz nie ma miodu, ale wosk i komorki sa :)
wosk do jedzenia? Chyba raczej na pewno nie. ;) Ale ze słodkimi molami to bym spróbowała. :mrgreen:
Layla - Wto Lut 17, 2009 06:38

Oli napisał/a:
http://www.planeta-zoo.pl...kow-p-5195.html przy najbliższym zamówieniu w planecie wezmę i to - ciekawa jestem jaki będzie efekt. Koniki polne były hitem.


Zamówiłam, już do mnie jedzie :D Zdam relację :mrgreen:

Anonymous - Wto Lut 17, 2009 08:14

Viss napisał/a:
wosk do jedzenia? Chyba raczej na pewno nie. ;)


Wlasciwie nie wiem co tam jest :P Po prostu plaster miodu z pasieki gdzie mole zyja :P Hmm troche dziwnie bedzie jak na zywca szczury beda jesc te robale :P Szczury bardzo chcialy sie do nich dostac :P Tak pieknie pachna, ze sie nie dziwie :P

Anonymous - Wto Lut 17, 2009 08:53

tamiska napisał/a:
Po prostu plaster miodu z pasieki gdzie mole zyja
no to zdecyduj się, bo piszesz też, że miodu tam nie ma. ;) Jeśli nie wiesz co tam jest, to lepiej nie podawaj.
tamiska napisał/a:
Hmm troche dziwnie bedzie jak na zywca szczury beda jesc te robale
a co w tym dziwnego? :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group