To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Skąd się biorą zwierzęta w sklepach zoologicznych?[Dyskusja]

quagmire - Nie Lis 17, 2013 13:28

A jeśli chcesz uratować konkretnego szczura z zoologa to poproś, żeby go oddali za darmo. Czasami się to udaje. Sama miałam 2 szczury, które ktoś kupił w sklepie, bo widział, że są chore. Bez wątpienia uratował im życie, ale o konsekwencjach już nie pomyślał. Jeden z nich wciąż żyje, ma 2 lata i 8 miesięcy, choruje, ale trzyma się przyzwoicie. Naprawdę nie chodzi o to, że szczur jest lub będzie chory, to szczury, wszystkie chorują, ale o sposób, w jaki doszło do rozmnożenia, o warunki, w jakich żyją rodzice i maluszki. Jakby ludzie nie kupowali zwierząt w zoologach, to nikt by ich tam nie sprzedawał i to by była idealna sytuacja.
AnnS5 - Nie Lis 24, 2013 00:39

A ja powiem tak - wszystkim tym, którzy płacą za ogonki (świnki, koszatniczki, fretki, myszki....) w sklepach i nie widzą w tym nic złego mogę podesłać na priv zdjęcia wystawy jednego ze sklepów zoologicznych, w których sprzedawane sa również małe psy (Cypr, jakby nie było UE) - nie zamieszczę ich tu, bo są tak drastyczne, że farma pokazana na początku wątku to raj. To co widziałam skutecznie pozbawiło mnie wiary w to, że w jakimkolwiek sklepie zwierzęta żyją w warunkach właściwych dla gatunku. A to, co widzimy - akwaria z kilkoma osobnikami, domek, miska (i tak g*ne warunki) - to tylko element pokazowy dla nieświadomych klientów - na zapleczach bardzo często gnieżdzą się pozostałe zwierzęta w plastikowych pudłach z wyciętymi otworami... Pytanie jest proste i każdy może je sobie sam zadać - czy naprawdę chcę to finansować?
Dodam, że moje ogony są zoologiczne lub z adopcji - za żadnego z nich nie dałam nawet grosza - to łatwiejsze niż może się wydawać

Saaa - Nie Lis 24, 2013 18:06

AnnS5, Ja chetnie bym zobaczyla te zdjecia :)
AnnS5 - Nie Lis 24, 2013 22:00

Saaa, podeślij mi adres e-mail - i tylko chciałam zaznaczyć, że te zdjęcia nie mają służyć zaspokojeniu ciekawości (bez urazy :) to nie jest uwaga personalna) tylko temu, żeby może ktoś jeszcze uświadomił sobie, że nawet najlepszy sklep nie jest miejscem do przetrzymywania zwierząt
Saaa - Pon Lis 25, 2013 06:02

nie chodzi o zaspokojenie ciekawosci a o porownanie mam znajomego ktory posiada ferme gryzoni no i powiem tak szczury jak narazie maja paskudne warunki (i swierzbowca lub inne pskudztwo ale sa leczone i narazie nie sprzedawane) ale swinki i kroliki maja super
Karena - Pon Lis 25, 2013 14:55

Saaa, jeśli mają złe warunki to powinnaś zawiadomić TOZ.
kasia2406 - Sob Mar 28, 2015 19:29

Zwierzęta na tym świecie są traktowane jak przedmioty . Wszystkie zwierzęta bo ludzie liczą na pieniądze .
Layla - Czw Kwi 16, 2015 15:29

umpalumpa.9, czyli zaszkodziłaś szczurom. Gratuluję.

[ Komentarz dodany przez: smeg: Pią Kwi 17, 2015 10:12 ]
Dyskusja wydzielona z tematu: http://forum.szczury.biz/...d5d9bf3913b20c2

Szczurówka - Czw Kwi 16, 2015 15:35

umpalumpa.9 napisał/a:
Jednak nie bylam taka silna. Przechodząc obok drugiego zoologa nie wytrzymałam.
Ale nadal chętnie adoptuje jakąś szczurzyce w potrzebie :-)


Layla napisał/a:
umpalumpa.9, czyli zaszkodziłaś szczurom. Gratuluję.


umpalumpa.9 a co mają powiedzieć inne szczury które trafiły na miejsce tych co wzięłaś?

smeg - Czw Kwi 16, 2015 16:39

No patrz, a jak ja potrzebowałam młodego szczura na szybko (bo drugi maluch umarł) i nie było żadnych młodych do adopcji na forach ani w hodowlach, to znalazłam na olx.pl miot w Zielonej Górze, załatwiłam osobę z forum która odbierze mi szczura stamtąd, znalazłam transport do Poznania, dom tymczasowy w Poznaniu na kilka dni, a w weekend sama pojechałam i przywiozłam go sobie do Gdańska.

Dla chcącego nic trudnego - ale nie wystarczy umieścić ogłoszenie i czekać na łaskawcę z transportem, trzeba czasem trochę poszukać samemu. Mnóstwo było ostatnio maluchów do adopcji w Krakowie, w Gliwicach, nie wierzę żeby choć trochę zdeterminowanej osobie z Opola nie udało się załatwić transportu na tak krótkiej trasie albo nie znaleźć żadnego szczura na miejscu w ciągu kilku miesięcy.

Layla - Czw Kwi 16, 2015 17:39

umpalumpa.9, głupie wymówki, szczurów do adopcji jest pełno, tylko trzeba wykazać się inicjatywą.
Szczurówka - Czw Kwi 16, 2015 18:03

Layla, zgadzam się z tobą.

umpalumpa.9, jak się chcę i trochę wysiłku włoży to znajdziesz szczura do adopcji.

Devona - Czw Kwi 16, 2015 19:53

Smeg, aż tak gładko to się nie odbyło, szczurka w tej Zielonej Górze po odbiorze jeszcze trochę u mnie została, zanim pojechała do Poznania, a to ja znalazłam transport i klatkę dla domu tymczasowego w Poznaniu :P . Przytaczam to nie po to, żeby się czepiać, ale raczej pokazać, jak działa szczurza społeczność. Przy okazji odbioru małej od pierwszego domu wzięłam też jej dwóch braciszków i matkę. Chłopcom znalazłam opiekunów w Poznaniu, którzy osobiście przyjechali po nich i przy zabrali też ich siostrzyczkę oraz jej klatkę. Matka miotu pojechała do innego miasta, ale też udało się umówić na odbiór we Wrocławiu, dokąd można było w miarę łatwo się dostać obu stronom (mi i nowej opiekunce). Organizacja tego przedsięwzięcia wymagała udziału kilku osób i odrobiny dobrej woli. Dzięki temu cztery szczury znalazły dom, a koszty przejazdów dla każdej zaangażowanej osoby były naprawdę do zniesienia. Ja też je poniosłam, mimo bycia osobą postronną, ale bilet w dwie strony z Zielonej Góry do Wrocławia to nie jest przecież majątek (jeżeli dla kogoś jest, to powinien się zastanowić, czy stać go na utrzymanie zwierząt, zwłaszcza tak chorowitych, jak szczury).
umpalumpa.9 - Pią Kwi 17, 2015 08:37

Zajmijcie się sobą, swoim nosem i swoimi zwierzętami.

Temat można zamknąć, bo już mi w niczym nie pomoże, poza tym tak samo jak przebywanie na tym forum. Dlatego się żegnam ;)

Pozdrawiam.

Layla - Pią Kwi 17, 2015 08:41

umpalumpa.9, szkoda, że wolisz kierować się własnymi zachciankami a nie dobrem zwierząt. Zajmujemy się zwierzętami, nie tylko swoimi - w odróżnieniu od ciebie. Nie pozdrawiam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group