To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Aminophyllinum. Jak dawkować?

Nisia - Wto Lut 12, 2008 15:46
Temat postu: Aminophyllinum. Jak dawkować?
Ktoś wie, jak się to dawkuje? Może wspomóc? Jeden szczurek będzie wdzięczny :)
AngelsDream - Nie Lut 17, 2008 14:03

Działanie leku:
Cytat:
Aminofilina działa rozkurczająco, szczególnie na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych i oskrzeli, rozluźnia również drogi żółciowe i moczowe. Podana dożylnie powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych, co z kolei obniża ciśnienie krwi. Działa lekko moczopędnie, przeciwobrzękowo.

marhef - Nie Lut 17, 2008 14:09

Z doświadczenia powiem, że jest cudowna przy stanach spastycznych dróg oddechowych (długotrwały skurcz oskrzeli i płuc) i pięknie się po niej oddycha.
Może jednak wywołać drżenie mięśni i tachykardię.
Nie wiem jak jest u szczurków, piszę z ludzkiego doświadczenia.

Anonymous - Nie Lut 17, 2008 16:31

Ze strony SPS,dawkowanie Aminophiliny u szczurków:

[1] Dawkowanie aminofiliny wg RatGuide.com: 5,5-11 mg/kg dwa lub trzy razy dziennie, doustnie lub w zastrzyku podskórnym.

Nisia - Pon Lut 18, 2008 09:20

marhef, u szczurków jest zalecana, gdy zapalenie płuc przebiega z dusznościami - to wiem z własnego doświadczenia. Oczywiście, jeśli duszności wynikają z obecności płynu w płucach, to pomoc będzie doraźna i niezbędny będzie też Furosemid.
Oczywiście, wierzę w tachykardię i inne skutki uboczne, ale wiem też, że gorsze mogą być skutki dla serca, jeśli się jej nie poda, niż gdy się ją poda.

Pytałam w Oazie o dawkowanie. Dr Jałonicka powiedziała, że każdy wet ma własne dawkowanie, gdyż nie ma w książkach podanego jednego spójnego. Ona daje jedną kroplę.

PS. Nie wiem, co z tym szczurkiem, bo w piątek było fatalnie. Tak to jest, jak weci nie chcą leczyć, bo nie wiedzą jak. Dr Ania zaleciła jeszcze kilka leków...

Layla - Pon Lut 18, 2008 09:25

Zajrzałam do tematu o chorym sercu, Femi Coli dostawała ten lek w czasie duszności. Kopiuję z jej postu:

Cytat:
Aminofilina- 0,2 ml doustnie 2-5 razy dziennie (wg objawów)

Layla - Sob Lip 12, 2008 08:52

W lecznicy się wczoraj dowiedziałam, że aminofilina została wycofana :?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group