To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Szczur - smaczna przekąska?

babyduck - Śro Lut 06, 2008 10:22
Temat postu: Szczur - smaczna przekąska?
Nie wiem co mam o tym myśleć. Zwłaszcza pierwsza scena mnie zmroziła:
http://wideo.gazeta.pl/wideo/0,0,4901521.html


Czyli, jak zajdę w ciążę, to mogę skonsumować Shibę? A Kretę zostawić jako ciepłą zakąskę dla gości?

Anonymous - Śro Lut 06, 2008 10:34

Co kraj to obyczaj...
Chińczycy jedzą psy, buszmeni zupę z małpy, a w Ameryce Pd jada się świnki morskie.
Nawet u nas jada się koninę. Takie życie.
Proponuję nie jeść Shiby ani Krety ;]

AngelsDream - Śro Lut 06, 2008 10:36

Mnie to nie bulwersuje - mam jedynie nadzieję, że nikt się nad nimi nie znęca wcześniej, bo tak jak napisał Sztwiara: co kraj to obyczaj.
PALATINA - Śro Lut 06, 2008 10:43

Mnie też nie bulwersuje.
Owszem jako człowieka nie jedzącege mięsa, trochę mi przykro, gdy o tym myślę. Ale nie widzę różnicy między szczurem, psem, czy krową. Choć wiem, że inni widzą w tym znaczącą różnicę.

Anonymous - Śro Lut 06, 2008 10:51

PALATINA napisał/a:
Choć wiem, że inni widzą w tym znaczącą różnicę.
To tylko różne kultury i różny poziom postrzegania jedzenia z punktu widzenia historycznej biedy.
Mała Mi - Śro Lut 06, 2008 11:05

fakt, co kraj to obyczaj, jednakże ciężko mi patrzeć na te "wypatroszone" szczurki :( wiecie - czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal...
Anonymous - Śro Lut 06, 2008 11:16

Ja widziałem na filmie z Meksyku dziesiątki wypatroszonych gołych świnek morskich na takim dużym rożnie... Fakt: przykro patrzeć. Chociaż przyznam, że spróbowałbym :oops:
ZET - Śro Lut 06, 2008 11:59

Dzisiaj daniem głównym będzie szczur w trzech kubkach :lol1:

W tych Chinach to wszystko jedzą :P
Oglądałam program, w którym ludzie smażyli pająki i mówili, że to takie dobre. aż mnie przekonali i chciałabym spróbować :)

PALATINA - Śro Lut 06, 2008 12:00

Jest jeszcze jakaś wódka czy coś w podobie. Tysiące noworodków szczurych zalanych jakimś spirytem. Podobno super na potencję. :roll:
Sztwiara napisał/a:
To tylko różne kultury i różny poziom postrzegania jedzenia z punktu widzenia historycznej biedy.

Zdaję sobie z tego doskonale sprawę. :wink: Choć dla mnie różnicy między kotem a świnią nie ma.
Mój Dziadek jadł psy. Podobno były super smaczne. Tylko że wtedy nie było nic innego. :?

L. - Śro Lut 06, 2008 13:19

mi facet na angolu opowiadał, jak oglądał film o jedzeniu zwierząt i min. tam były szczury.
no na patelni, rózne rozmiary, małe, duże...
poryczałam się jak dziecko.

Anonymous - Śro Lut 06, 2008 13:34

A przecież zdarzają się i kanibale...
Mangusta - Śro Lut 06, 2008 14:50

szczury się je tak jak krowy, koty, gołębie i wszelkie inne tałatajstwo. na national geographic widziałam reportaż jak gdzieś w mongolii piekło się świnki morskie na rożnie, z flaków robiło salceson a reporter jako gość specjalny musiał zjeść świńskie oko. owszem najpiękniej to to nie wygląda od strony estetycznej, ale ci ludzie i tak nie mają nic innego do jedzenia, a te świnki to ponoć jak kury u nas. w chinach szczury obok karaluchów chodzą jako główne danie, w końcu tam głód smród i bieda. nie ma o co robić wrzasku.
s_s_s - Śro Lut 06, 2008 16:44

Popieram zdanie innych, choć... Mimo wszystko przy oglądaniu filmu zrobiło mi się nie dobrze. Być może dlatego że właśnie konsumuje posiłek, a klatka ze szczurami stoi tuż obok.. Wyobraźnia zadziałała... :roll:
Ka$ka9141868 - Pią Lut 22, 2008 18:35

s_s_s napisał/a:
Popieram zdanie innych, choć... Mimo wszystko przy oglądaniu filmu zrobiło mi się nie dobrze. Być może dlatego że właśnie konsumuje posiłek, a klatka ze szczurami stoi tuż obok.. Wyobraźnia zadziałała... :roll:

U mnie to samo...

Star - Nie Lut 24, 2008 19:08

Okropne. Właśnie jem kolację a mój szczuras siedzi mi na kolanach...
To się jednak zdarza, dla nich to nic dziwnego



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group