To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Produkty firm Bunny, Tima Rattima i JR Farm - temat ogólny

Natalia - Czw Lip 03, 2008 14:41

Łosoś, i jak, smakuje ta karma szczurom?;) .

[ Dodano: Czw Lip 03, 2008 15:56 ]
Właśnie złożyłam zamówienie na JR Farm Wellness Food dla szczura oraz Timę Rattimę :) . Zapłaciłam z przesyłką i rabatem dokładnie 49,65, sporo, ale mam nadzieję że się opłaciło ^^ .

Łosoś - Czw Lip 03, 2008 17:23

Natalia ta karma co kupiłam była z porem i zmieszałam ją z mnóstwem innych składników, generalnie wydaje mi się że znika wszystko oprócz tego właśnie nieszczęsnego pora :P
Layla - Czw Lip 17, 2008 07:24

Polecam JR Farm Rattenfutter :mrgreen: Na pierwszy rzut oka wygląda tak, że się myśli, że szczury tego nie tkną, bo bardzo dużo granulatu. Moje jedzą aż miski zostają puste! Cena jest przystępna, w drogim zoologu zapłaciłam 11,80 za kilogramowe opakowanie. W składzie są mięsne kuleczki ;) Ogólnie bardzo polecam.
apsik - Sob Lip 19, 2008 21:26

Dzisiaj kupiłam kolby JR Farm ale z malinami. Z krewetkami jakoś nie przemawiały do mnie :? . Kolba wisi i nie ma zainteresowania narazie. Wolą opychać się wędzonym brzuszkiem z łososia :-P . To znika blyskawicznie z miseczki.
Mao - Wto Lip 22, 2008 13:48

Wczoraj w sklepie widziałam napój pokrzywowy JR Farm. Próbował ktoś czegoś takiego? Myślałam, żeby to pannom kupić, ale trochę mnie odstraszyła nieznana marka :|
Nisia - Wto Lip 22, 2008 14:07

Mao, marka jest bardzo dobra :) Aczkolwiek fakt, mało znana.

Ja, mieszkaniec Warszawy, muszę poczekac na napój pokrzywowy z planety-zoo :)

nutaka - Czw Lip 24, 2008 22:45

byłam w zoologicznym i mieli tam te karmy, ale nie wyglądały za ciekawie...duzo było pszenicy, a to wogóle nie jest zjadane..w oststeczności wolałam juz kupi Megana owocowego na wagę :roll:
helen.ch - Pią Lip 25, 2008 07:36

No ja już mam JR Farm uczta szczura z krabami, dziewczyny przyjęły karmę pozytywnie, siedziały i chrupały dłuższą chwilę. Pachnie i wygląda bardzo ładnie. Tylko czemu w polskiej nazwie jest "z krabami", kiedy na etykiecie jest duża krewetka, a Garnele z niemieckiego opisu to również krewetka (królewska) ;) ?
Nisia - Pią Lip 25, 2008 10:31

helen.ch, te polskie tłumaczenia sa czasem kulawe. Tak jak np. kolby z "miękkim ostem" wcale nie są z "miękkim" ostem, a z ostropestem. Ktoś źle przetłumaczył i tak się to ciągnie. Doszłam do tego, kiedy mnie ten "miękki" oset nurtował, a z gugli wypadało, że oset jest niebezpieczny dla gryzoni, pomijając, że nie ma takiego gatunku jak "miękki" oset.

Ja wczoraj dałam kolbę z krewetkami i krabami. Nie znam aż tak dobrze niemieckiego, ale po niemiecku też były dwa rzeczowniki, więc pewnie rzeczywiście są tam krewetki i kraby. Tyle, że krewetek jest dużo - nawet bardzo dużo. Gdyby nie to, że to dla zwierząt, w życiu bym tego do rąk nie wzięła, bo się takich robali brzydzę :)

helen.ch - Pią Lip 25, 2008 21:03

Off-Topic:
Nisia napisał/a:
bo się takich robali brzydzę
pyszne są, się nie znasz ;) :D :mrgreen:

Layla - Sob Lip 26, 2008 09:35

Off-Topic:
Nisia, krewetki to poezja, a nie robale :D

Łosoś - Pon Sie 25, 2008 11:26

Przyszła dzisiaj JR Farm uczta szczura z krabami i Welness dla szczura i powiem szczerze ze na obrazku wyglądało lepiej. W tej z krabami jest bardzo dużo ziarna a w drugiej jak dla mnie za dużo preparowanego ryżu i pszenicy. No ale zobaczymy, może dziewczynom akurat przypasuje :)
helen.ch - Czw Wrz 04, 2008 13:45

Wellness smakuje babom bardziej niż ta z krabami, ale zostają drobne preparowane cuda... . W sumie obie karmy znikają ładnie.
Nisia - Wto Wrz 30, 2008 11:57

Ostatnio miałam w rękach karmę JR Farm dla żółwi - same krewetki. Szczurzycom smakowało, ach, smakowało!
helen.ch - Pią Paź 31, 2008 15:08

No, mamy karmę idealną :D . Dzięki Davonie od 2 dni matrony jedzą Timę Rattimę Premium Müsli firmy Hansepet. Po pierwszej nieufności, na drugi dzień rano zasałam pustą miskę :shock: :shock: , nigdy, ale to nigdy żadna karma nie zniknęła w takim tempie i w takiej ilości, została w misce jedna łupinka słonecznika. Nasypałam więc na nowo, baby doskoczyły i wręcz rozganiały się łapkami, jakby w życiu nie jadły, nabrały pełne pyszczki i wcinały po kątach. Karma ładnie pachnie, nie ma wielu ziaren. Zaraz zobaczę skład. Mamy 5 kg. Dziękujemy ciociu Marto :D . Zaraz spiszę skład mieszanki.
http://www.zooplus.pl/sho...zury/tima/31175

Skład:
Chipsy zbożowe czerwone/zielone, pszenica, płatki owsiane, ryż, kukurydza, słonecznik, owies, pestki dyni, płatki fasolowe, słodkowodne krewetki, płatki marchewkowe, jęczmień, chlebek świętojański, preparowana pszenica i kukurydza i jeszcze jakaś pszenica, ale nie umiem przetłumaczyć co ona za jedna :oops: .
Wszystko jest świeżutkie i ładnie wygląda.

Białko : 14,4%
Tłuszcz: 7%
Błonnik: 6,7%
Popiół: 3,2%
Woda: 11,7%
Wapń: 0,36%
Fosfor: 1,29%
Dodatki:
Witamina A 2.565 IE/kg
Witamina D3 256 IE/kg
Miedź Cu (II) sulfaat-pentahydrat 4,7 mg/kg niech ktoś poprawi, albo napisze co to takiego :roll: :oops:
Witamina E 9,5 mg/kg



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group