To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kaszak

Azi - Pią Sty 18, 2008 17:49
Temat postu: Kaszak
Może się komuś przyda:



Tak wyglądał kaszak u Nessy. Rósł długo. Około 3 miesięcy.

Miękki, luźny, niezespolony z bryłą ciała.

Rozwiązanie problemu - zabieg chirurgiczny + 2 zastrzyki z enrofloksacyny.

AngelsDream - Sob Sty 19, 2008 22:26

Kaszaka miał też Loki na nodze. Wczoraj został usunięty. Nakłuty i oczyszczony przez specjalną nieostrą igłę. Obyło się nawet bez znieczulenia, a dziś jest tylko niewielki ślad, że cokolwiek tam było.
PALATINA - Sob Sty 19, 2008 22:51

Ryjek mojej sis miał usuwane 2 kaszaki (zastanawiałam sie wtedy, czy fakt bycia rexem może miec wpływ na kaszaki, ale nie doszłam do żadnych wniosków :P ).
Rosły sobie na nim pół roku (i małe były po tym czasie - 1 średnicy 3mm, drugi ok 10mm), aż postanowiliśmy sie ich pozbyć.

AngelsDream - Sob Sty 19, 2008 22:53

PALATINA, Lokiemu w sumie to ani rosło, ani przeszkadzało. Zabraliśmy go przy okazji, bo schudł :roll: No to i kaszak usunęliśmy. :wink:
PALATINA - Sob Sty 19, 2008 23:04

AngelsDream,
A Ryjkowi jeden z kaszaków zaczął się powiększać. Wcześniej był przez pół roku bez zmian, więc nie ruszaliśmy.

P.S. Moje psy mają kaszaki. Jagna 3 (w wakacje sie pojawiły), Czata 2. :roll:

L. - Nie Sty 20, 2008 20:26

hmm, a jak rozróżnić kasza od czego innego, ja tu osobiscie różnicy nie widzę :roll:
PALATINA - Nie Sty 20, 2008 21:47

L.,
W przypadku szczura mojej sis - Podejrzewałam kaszaki, a nie guzki. Głównie dlatego, że nie powiększały sie prawie wcale przez długi czas. Były w skórze, miały konsystencję twardej plasteliny. Dawały sie odkształcić po uciśnięciu. Nie były bolesne.

Ewa - Pon Sty 21, 2008 00:51

U Śpiewaja to wyglądało jak spora krosta. Dr Jałonicka nacięła i oczyściła. Dzisiaj odkryłam następnego. Robia się w miejscach gdzie miał rany przy przebiałczeniu.
Anonymous - Pią Maj 23, 2008 21:01

Kaszak u Kuodzia także wygląda jak mała krostka.
Od momentu jego odkrycia urósł minimalnie. Znalazłam z tydzień temu. Był jak wysuszony groszek, teraz jest może o połowę większy.
Ściskam w palcach, spokojnie sobie nim "operuję". Wetka powiedziała, że trzeba przekłuć jak będzie rósł, ale ja się zastanawiam czy z tym jechać skoro jest tak mały czy dać Kuodziemy spokój?

zuuzuushii - Sob Cze 25, 2011 19:16

Odkopię temat, ponieważ u mnie zdarzają się kaszaki.
Aż wetka zdziwiła się, skąd tego tyle u mnie.
No i właśnie mam pytanie, wiecie może skąd to się bierze? Mam zacząć się martwić, jeśli powtarzają się u jednego szczura parę razy? Na jednym szczurze zresztą się nie kończy. Ostatnio wyciskałyśmy 3 szczury, w tym u jednego było więcej niż jeden kaszak. A teraz widzę, że znowu są nawroty (w innych miejscach niż poprzednio)

AngelsDream - Sob Cze 25, 2011 19:46

zuuzuushii, kaszak jest formą zakażenia mieszka włosowego, zaczopowania łojem i martwym naskórkiem porów skóry, może u Was to również kwestia o wspólnym podłożu bakteryjnym?
zuuzuushii - Nie Cze 26, 2011 19:21

AngelsDream napisał/a:
może u Was to również kwestia o wspólnym podłożu bakteryjnym
może...
Ale co w takiej sytuacji zrobić?
Np. mam dodatkowo problemy z moim fuzzem Hotarubim, znów ma nawroty małych ropnych krostek nad oczami (to chyba chodzi o zatkane gruczoły Meiboma)
Może to się wiązać jakoś z kaszakami?
To, że kaszaki ma jeden z moich fuzzów (Chu-chu) mnie nie dziwi, im się chyba czasem zatykają mieszki włosowe. Ale u normalnie owłosionych szczurów? Dwa inne standardosierstne też miały (i nawroty są teraz u sierściuchów)
Da się zrobić wymaz z kaszaka? Porównać to z wymazem z krostek Hoty? I czy w ogóle jest sens robić takie badania?

AngelsDream - Nie Cze 26, 2011 19:51

zuuzuushii, ja bym spytała o możliwość wymazów u kilku szczurów, żeby mieć porównanie i próbować leczyć pod tym kątem.
zuuzuushii - Nie Cze 26, 2011 20:09

AngelsDream, dzięki, wspomnę o tym mojej wetce. I pewnie zacznę robienie tych wymazów : ) Ciekawe co wyjdzie ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group