To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Jądra.Problemy

yes - Pon Kwi 13, 2009 12:57
Temat postu: malec jego jąderko
ano tak: jednemu z moich maluchów nie wyszło jedno jądro. teraz ma 5 tygodni. wszystko z nim w porządku, jest żywiołowy, ma apetyt, bawi sie chętnie. ale to jądro jest już całkiem spore, widać je pod skórą na brzuszku. wiem, że moze to sie jeszcze "wykluje" :) ale ile powinnam czekać, nim pojdziemy z tym do weta? ten maluch ma chętny domek, ale nie chcę go oddawać, nim się to nie wyjaśni
sachma - Pon Kwi 13, 2009 13:23

yes, w tym wieku malce jeszcze potrafią "chować" jąderka ;) ponieważ jest on dobrze wykarmiony, nie jest zagłodzony, to powinien rozwijać się normalnie, ja przeszłabym się do specjalisty od gryzoni już teraz - obmaca, może coś zleci, może coś da.. kto go tam wie... na pewno trzeba się bardzie martwić za tydzień, dwa..
wuwuna - Sob Cze 06, 2009 12:53

Scalone z "Zanik jąder, "Wnętr czy guz?? Operować ?". temat zmieniony na ogólny.
czekoladpodobna - Nie Cze 07, 2009 17:33
Temat postu: Duże jąderka
Witam serdecznie wszystkich szczuromaniaków ! :)
Jestem tu nowa, nie znalazłam żadnego tematu przywitalnego więc przedstawiam się tutaj..
Jestem od dzisiaj po raz czwarty lub piąty (pamięć zawodzi) szczęśliwą posiadaczką małych ogonków, Lucyfera i Syfonka :D
Lucyfer to typowy kapturniczek a Syfonek to śliczny american blue.
W temacie (mam nadzieje że temat w odpowiednim miejscu) mowa o dużych jąderkach Syfonka które jak dla mnie są zbyt duże w tak młodym wieku (4-5tyg.).
Słyszałam że to typowe u american blue i z wiekiem podobno wielkość jąder wyrównuje się co do wielkości zwierzaczka, ale chciałabym upewnić się u was
bo być może wasze młode niebieskie miały to samo :]

sachma - Nie Cze 07, 2009 17:37

czekoladpodobna napisał/a:
Słyszałam że to typowe u american blue i z wiekiem podobno wielkość jąder wyrównuje się co do wielkości zwierzaczka, ale chciałabym upewnić się u was


tu kolor nie ma znaczenia, szybciej cecha osobnicza..

Oli - Nie Cze 07, 2009 17:39

czekoladpodobna napisał/a:
Jestem tu nowa, nie znalazłam żadnego tematu przywitalnego więc przedstawiam się tutaj..
to kiepsko szukałaś :wink: http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=53

a o jądrach już jest temat http://forum.szczury.biz/...ghlight=j%B1dra

czekoladpodobna - Nie Cze 07, 2009 17:50

oj kurcze szukałam tylko na górze, muszę bardziej przestudiować forum ; )
a co do jąderek.. czyli nie koniecznie duża wielkość teraz może oznaczać że to coś złego ?
może to taki jego urok :]

babyduck - Nie Cze 07, 2009 17:56

Scalone
Oli - Nie Cze 07, 2009 17:57

pojęcie "duże" jest dość względne, najlepiej jakby udało Ci się zrobić zdjęcie, chociaż z doświadczenia (mam 9 samców) wiem, że to może być jedynie złudzenie i norma. Jednak jak bardzo się martwisz, to zrób fotę.
czekoladpodobna - Nie Cze 07, 2009 18:49

Powiem tak, jądra nie są ogromne ale wywalone ma je do tyłu jakby ciągnął je za sobą.
sachma - Nie Cze 07, 2009 20:03

tu masz foty szczurów - w różnym wieku, rozmiar jąderek w normie ;) foty nie pokazują tego idealnie, bo nikt nie robi fot specjalnie dla jąder :P


czekoladpodobna - Nie Cze 07, 2009 20:14

:mrgreen: napewno dziwi mnie to tak bo sczurek jest mały, z masa ciałka pewnie wszystko się unormuje , dzięki ;)
Oli - Nie Cze 07, 2009 20:32

czekoladopodobna, jeśli szczurowi jest bardzo ciepło to wysuwa jądra najdalej jak się da, by nie przegrzać plemników (każdy stałocieplny samiec tak "robi"), dodatkowo u młodych szczurów jądra jeszcze nie są porośnięte w większości włosem, co potęguje optycznie ich rozmiary.
Vrah - Pon Lip 13, 2009 14:25
Temat postu: 1 szczur.
Witam

Jestem nowy i na forum jak i w hodowli szczurów.

Dzisiaj kupiłem szczurka ( po długim namyśle ). Kupiłem samca.
Mam jedno pytanie: Moj szczur ( samiec ) ma duze jądra ( nie wiem jakie powinny być ale sa stosunkowo duze co do rozmiarów szczurka ) byc może tak ma byc, dlatego pytam.

Czytałem duzo o oswajaniu, ale ten szczurek widzę ze przyjaźnie nastawiony bo po włożeniu go do nowego domku, po jakimś czasie wsadziłem rękę i dal sie nawet pogłaskać lekko.


Proszę o odpowiedz w sprawie tych jąder ( wielkości )

Dziekuje i pozdrawiam.

Mangusta - Pon Lip 13, 2009 14:30

no niestety samce mają to do siebie że mają jaja jak berety.

spraw mu kolegę, będzie się bardzo męczył samotnie a jeden szczur czy dwa to niewielka różnica w kosztach i wielkości klatki.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group