To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - Łączenie młodych (do trzeciego miesiąca życia) szczczurów

izoldka - Pon Maj 24, 2010 11:34

avi wystarczy poczytac temat :wink:
avi - Pon Maj 24, 2010 11:47

Przeczytałam cały, w teorii bracia rówieśnicy nie powinni sprawiać problemów... ale i tak się boję, ze względu na doświadczenia :] Zakładam że do czasu dojrzewania nie powinno być żadnych zgrzytów...chyba...
magnes - Pon Maj 24, 2010 11:48

avi, łatwiej na początek będzie wziąć brać braci, bo nie będziesz musiała ich łączyć. Jednak bracia w okresie dojrzewania również mogą się gryźć, na hormony nie ma rady, no chyba że kastracja. Mieszkasz w Gdańsku więc ze znalezieniem dobrego weta w razie potrzeby kastracji nie będzie problemu. Dojrzewanie szczury przechodzą różnie, czasem całkiem bezproblemowo.
Poczytaj temat, jest tu wiele cennych wskazówek.

Niamey - Pon Maj 24, 2010 18:03

avi, niestety nigdy nie można mieć pewności, ale dwaj bracia dają jako takie gwarancje, że będą się dobrze dogadywać :)
A skąd bierzesz dumbo chłopców?

avi - Wto Maj 25, 2010 09:35

Jeszcze nie wiem skąd biorę ;) czekam , aż gdzieś się pojawią bracia o umaszczeniu blue, oraz czarny lub agouti. Właściwie dumbo nie jest jakimś warunkiem,może być standard... bardziej chodzi mi o to że do tej pory miałam styczność z samymi standardowymi kapturami i chciałabym jakiejś odmiany :)
Na pewno odpada sklep zoologiczny. Na allegro znalazłam dziewczynę która sprzedaje dumbo aktualnie, opis jej aukcji wygląda rozsądnie :


Jeśli nie to, to sobie zaczekam na jakiś uroczy miot w zarejestrowanej hodowli. Choć starałam się już kiedyś, to się niestety nie załapałam...a aktualnie jakby co muszę zaczekać na dopływ gotówki :]

[ Komentarz dodany przez: EpKee: Wto Maj 25, 2010 10:22 ]
Na forum nie popieramy pseudohodowli, dlatego też, nie można umieszczać linków do takich aukcji. Chyba, że wystawiający zgodzi się oddać szczury za darmo.

Niamey - Wto Maj 25, 2010 12:31

avi, trzeba po prostu "polować" na ogłaszane mioty, od razu wysyłać zgłoszenie i na pewno się uda ;)
Ogłoszenia na allegro zazwyczaj wyglądają "rozsądnie" a potem przychodzą chore, agresywne zwierzęta. Allegro to nie jest odpowiednie miejsce na szukanie szczurów.

Małpa - Nie Maj 30, 2010 14:27

To znowu ja ... ( niestety, bo wolałabym raczej nie oglądać już tego działu...) Tym razem styrupek ma Joy, znowu pod szyjką. W nocy tak się leją,że nie dają mi spać! Pisk jest przez bite 3 godziny bez przerwy. Nie wiem co robić.... Proszę o jakieś rady, w ostateczności będzie ciachanko ale , o ile to możliwe, oczywiście wolałabym tego uniknąć...
rysia.13 - Wto Sie 24, 2010 14:09

dzisiaj dołączyłam do Małego (od sześciu dni u mnie) Hektorka, i siedzą w osobnych kątach ; <
Mały na półce, a Hekti w domku ...
Czy to normalne ?
Bo ja głupia myślałłam, że bd przytuleni do siebie spać ; <

Bel - Wto Sie 24, 2010 14:17

rysia.13, muszą się poznać :P od razu w ramiona sobie nie wpadną :D daj im troszkę czasu
quagmire - Wto Sie 24, 2010 14:21

rysia.13, przecież oni się nie znają - nie można oczekiwać, że od razu będą spać przytuleni.
garvin - Czw Mar 31, 2011 15:03

Witam :)
mam dylemat.. Do moich dwóch szczurzych sióstr dołączyła nowa panna. Tzn jeszcze ich nie połączyłam gdyż okazało się że nowa jest zakatarzona :( Wyczytałam na forum że nie wskazane jest łączenie chorego ze zdrowymi.. Nowa nie ma innych objawów poza sporadycznym kichaniem i "fiukaniem" przy intensywnym niuchaniu - je normalnie jest dość ciekawska. Chciałabym je połączyć bo nie mam drugiej klatki i nowa siedzi bidna w transporterze :( co robić? Łączyć? Nie łączyć przed wyleczeniem nowej? Panny nie są jeszcze do końca ufne (siostry mam od tygodnia a nową 4 dni) i mają 5-6 tyg. Proszę o radę

Niamey - Czw Mar 31, 2011 15:15

garvin, najlepiej byłoby przejść się z małą do weterynarza, żeby ocenił czy to jest jakaś choroba, czy tylko takie nerwowe psikanie (może uczulenie) lub zła budowa nosa. Jeśli choroba zostanie wykluczona, możesz od razu łączyć.
garvin - Czw Mar 31, 2011 15:30

dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź :)

Byłam dziś z nową u weta i niczego nie stwierdził (płucka czyste, nie uważa że to infekcja górnych dróg oddechowych) - kazał obserwować i jak nie będzie poprawy to antybiotyk :( także z łączenia nici :/ A efekt wizyty był taki że jak mała psikała tylko sporadycznie to teraz kichanie się nasiliło a po powrocie siedziała bidulka skamieniała ze strachu i przy nosku zauważyłam ślady porfiryny :( więc może to jednak stres.. :/

gurumis - Pią Kwi 06, 2012 10:36

Odkopuję temat. Przybyły do mnie dwa maluchy. Mają ok 6 tygodni.

Od dwóch tygodni są razem w klatce i ciągle się tłuką. Nie wygląda to za fajnie. Na szczęście krwi nie ma, Brusiek jest tylko chyba trochę przystrzyżony ;P

Na wybiegu się do siebie tulą, a w klatce z dala od siebie, nie śpią razem, i generalnie jeden na jednym końcu, drugi na drugim.

Jak długo u takich malców może trwać ustalanie hierarchii? Czy kiedykolwiek się dogadają?

W dodatku to dwa całkowicie różne charakterki.... Jeden miziak a drugi adhd....

AngelsDream - Pią Kwi 06, 2012 11:51

gurumis, ale właściwie cechą maluchów jest to, że ciągle się kotłują...

U nas długo byli bracia, przestali traktować kotłowaninę jako rozrywki dopiero po skończeniu praktycznie trzech miesięcy.

Zwłaszcza u panów to wyraźna rozrywka. Jeśli oba jedzą, piją, śpią i nie wydają się się zestresowane, ja bym się nie niepokoiła.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group