To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Rok szczura i chiński zodiak

Anonymous - Pią Gru 28, 2007 23:21
Temat postu: Rok szczura i chiński zodiak
http://www.onet.tv/28962,...,0,0,wideo.html

:mrgreen:

Oli - Sob Gru 29, 2007 16:42

Cytat:
SZCZUR - SHOU
Szczur jest pierwszym znakiem zodiaku chińskiego. Według legendy, dzięki swej przebiegłości jako pierwszy stanął przed obliczem Buddy, wyprzedzając inne zwierzęta. Ludzie urodzeni w roku Szczura są wyjątkowo sprytni i przedsiębiorczy. Dzięki urokowi osobistemu szybko zjednują sobie ludzi. Są sentymentalni, romantyczni, lubią otaczać opieką i rozpieszczać swoją rodzinę. Boją się samotności, dlatego niechętnie zrywają nawet niekorzystne dla siebie związki. Są bardzo otwarci, życzliwi innym, pełni humoru, ciekawi świata, lubią wiedzieć pierwsi o wszystkim. Lubią dużo mówić, często plotkują i krytykują innych. Bardzo inteligentni, mający rozległe zainteresowania, pełni pasji, lubiący nowe wyzwania. Mają zmienny charakter, często popadają w skrajności np.: od rozrzutności po skąpstwo. Zdarza się że pierwsza połowa ich życia przebiega spokojnie, druga zaś jest pełna zawirowań i nagłych zmian.

Duże sukcesy w pracy mogą osiągnąć w zawodach związanych z handlem, marketingiem, a także piastując kierownicze stanowiska lub prowadząc własny biznes. Lubią pieniądze i życie na bardzo dobrym poziomie. Dbają o swój wygląd, ubierają się modnie i elegancko.

Najlepiej dochodzą do porozumienia z ludźmi urodzonymi w roku Małpy, Smoka, Szczura, romantyczne chwile przeżyją u boku Węża i Bawoła. Dobrze prosperują w latach poświęconych Szczurom, Smokom i Małpom, gorzej im się wiedzie w latach Królika, Konia i Koguta Szczęśliwym kolorem dla Szczura jest czerń, która wzmacnia ich siłę woli. Szczęśliwym kamieniem, zapewniającym szczęście w miłości jest lapis-lazuli, a talizmanem chroniącym przed nieszczęśliwymi wypadkami są ozdoby wykonane z cyny.

Jestem spod znaku szczura i jestem z tego dumna! :P

PALATINA - Sob Gru 29, 2007 20:24

Oli, też bym była.
Ja jestem małpą. :?

Ninek - Sob Gru 29, 2007 22:11

Chciałabym być z roku szczura... Ale konie też kocham :)
Nisia - Czw Sty 03, 2008 16:35

A ja jestem wężem. Zgodność charakteru z opisem znaku węża - prawie 100%.

A z okazji roku szczura już szef kazał życzyć wszystkiego najlepszego szczurom.

Więc i Waszym ogonom życzę. Długiego, zdrowego życia i aby dropsów nigdy nie zabrakło!

Asaurus - Czw Sty 03, 2008 19:19

Mam pytanie: czy ktoś się orientuje którego dnia dokładnie zaczyna się chiński rok ?
Lama - Czw Sty 03, 2008 19:21

W tym roku zaczyna sie chyba 7 lutego, to zależy od faz księżyca czy jakoś tak (każdego roku jest inaczej).
O, znalazłam podział do 2007 roku: http://www.cmaa.ovh.org/kalendarz.html

Asaurus - Czw Sty 03, 2008 20:08

Myślałem, że nasz wilczak urodzi sie roku szczura a wredota wyrobi się jeszcze przed :/ No trudno będziemy mieć świnię w domu :]
Oli - Czw Sty 03, 2008 20:19

Asaurus napisał/a:
No trudno będziemy mieć świnię w domu :]

:rotfl: w końcu to też zwierzę, a szczurów macie już wystarczająco dużo - trochę urozmaicenia nie zaszkodzi. Tak właściwie to będą dwa zwierzaki nowe w jednym. :lol:

Layla - Czw Sty 03, 2008 20:53

A ja jestem suką! Znaczy się spod znaku psa :]
satanka666 - Czw Sty 03, 2008 20:59

ja kuń
Layla - Czw Sty 03, 2008 21:01

Off-Topic:
satanka666, nasza szkapa :rotfl:

hefi - Czw Sty 03, 2008 21:10

ja ciurek :DD :serducho:
Mała Mi - Czw Sty 03, 2008 23:03

ja też ciurek!!!!!!!!!!! :DD :jesterjump:
Nisia - Pią Sty 04, 2008 09:09

To ja się pocieszam, że szczur jest moim Towarzyszem Drogi...

Off-Topic:
Dla niezorientowanych: Towarzysz Drogi to dodatkowy element zodiaku chińskiego, tak jak żywioły. Towarzysz Drogi wiąże się z godziną urodzin. Dopiero połączenie tych trzech elementów daje opis osobowości.
I tak ja jestem wężem, w żywiole ognia, z Towarzyszem Drogi szczurem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group