To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Dyskusyjni - [dyskusyjna][Warszawa]Art-Vet

Bel - Pią Wrz 14, 2012 10:12

no i na dobrej reklamie się zakończyło. Dzwoniłam przed chwilą, odebrał dr. Didier Bambara i stwierdził, że zabiegów u szczurów nie wykonują. To ja się pytam po jaką cholerę ogłaszają się, że leczą gryzonie? :| :| :|
Kasik - Pią Wrz 14, 2012 11:21

Może mają na myśli, no nie wiem, na przykład króliki i fretki? :rotfl: :lol:
Bel - Pią Wrz 14, 2012 11:28

3/6 wetów ma specjalizację w gryzoniach(jedna jest w trakcie robienia). Więc nie rozumiem. Specjalista Chorób Małych Zwierząt i nie operują gryzoni? to liczą na to, że będą za przeproszeniem tylko ze sraczką przychodzić? paranoja. Liczyłam na więcej.
smeg - Pią Wrz 14, 2012 11:32

A przypadkiem w określeniu "małe zwierzęta" nie chodzi o psy i koty, w odróżnieniu od "dużych zwierząt" takich jak krowy i konie? Często widuje się tzw. lecznice małych zwierząt, w których lekarze w życiu nie dotknęli gryzonia. Chociaż jedna wetka z tej lecznicy ma jawnie wpisane gryzonie i zdjęcie ze świnką morską, ale może nie obejmuje to chirurgii.
Bel - Pią Wrz 14, 2012 11:35

smeg w opcji "lekarze" mają wypisane wszystkie specjalizacje. Więc małe zwierzęta to mogą być np. małe pieski ale jeżeli ma wpisane gryzonie to chyba nie chodzi o wrednego z charakteru yorka ;)
Martini - Pią Wrz 14, 2012 16:08

Bel napisał/a:
Więc nie rozumiem. Specjalista Chorób Małych Zwierząt i nie operują gryzoni?


"specjalista chorób" to nie od razu znaczy "specjalista chirurg".

mmarcioszka - Pią Wrz 14, 2012 19:06

Termin "Małe Zwierzęta" odnosi się głównie do psów i kotów(nie tylko małych ras) ;)
Kasik - Pią Wrz 14, 2012 19:14

Ej, ja Was przepraszam, ale czy Wy wchodziłyście w ogóle na tę stronę? Dwóch lekarzy ma wymienione pod nazwiskiem GRYZONIE ;) Nie wiem, jak w Wawie, ale u nas zwykli weci operują szczury, nie są specjalistami chirurgii.
mmarcioszka - Pią Wrz 14, 2012 19:27

Kasik, zgadzam się, że przychodnia raczej nie jest godna polecenia, skoro weci zajmujący się ponoć gryzoniami nic o nich nie wiedzą. Odniosłam się jedynie do pojęcia "małe zwierzęta", bo widzę, że jest ono mylące ;)
Martini - Pią Wrz 14, 2012 23:33

Kasik napisał/a:
Nie wiem, jak w Wawie, ale u nas zwykli weci operują szczury, nie są specjalistami chirurgii.


A w Ogonku nie operują na przykład, o ile nie jest to wyraźnie zaznaczone. Od operowania mają tam osobną specjalistkę, która zajmuje się tylko tym.
Nie każdy wet musi przecież być od razu chirurgiem. Osobiście wolę, jak mi wprost powiedzą, że nie operują, niż będą operować mimo kiepskich umiejętności, co może się różnie skończyć.

Kasik - Sob Wrz 15, 2012 00:46

Martini, nie wiem, jak to działa, te wszystkie specjalizacje, ale generalnie nie oszukujmy się - u szczura cudów nie zdziałasz - jedynie kastracja, która jest dość prostym zabiegiem, bo powtarzalnym i wiadomo, co tam w środku się czai, oraz usuwanie guza, które też nie jest jakimś mega trudnym wyczynem zazwyczaj (choć wiadomo, że zdarzają się i guzy-masakratory). Szczur jest zbyt mały, by wykonywać u niego na przykład operacje na jelitach, ortopedię, itp. Więc nie wiem, czy specjalizacja z chirurgii jest konieczna, żeby dobrze się szczurkiem zająć w podstawowych kwestiach.
Pyl - Sob Wrz 15, 2012 01:04

Kasik, szczerze? Patrząc na to co się dzieje po operacjach na szczurach to chyba jednak wolałabym, aby moje szczury operowali wyłącznie specjaliści. Bo może cudów się nie zdziała (choć jak dla mnie operowanie starych szczurów to są cuda) to mnóstwo krzywdy można zrobić. Właśnie dlatego, że jest mały. I że głupie wycięcie guza jest trudniejsze niż niejedna operacja na jelitach u większych zwierzaków.
Sysa - Sob Wrz 15, 2012 01:05

Off-Topic:
Kasik, ale są weterynarze, którzy u osesków przeprowadzają operacje jelit z tego, co kojarze... Ja nie dałabym szczura pokroić każdemu "bo to prosty zabieg"...

Kasik - Sob Wrz 15, 2012 01:28

Wiadomo, że jak zabieg zapowiada się na trudny, to lepszy jest specjalista. Ale niestety ja mam inne doświadczenia w tym temacie i pan specjalista chirurg spierdzielił, a gryzoniowi lekarze w trójmieście dają sobie świetnie radę operować szczury.
Oli - Sob Wrz 15, 2012 01:59

Bel napisał/a:
Specjalista Chorób Małych Zwierząt
to jest specjalizacja obejmująca psy i koty ;) "gryzoniowa" specjalizacja nazywa się Specjalista chorób zwierząt egzotycznych. ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group