To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Rośliny szkodliwe, trujące, niebezpieczne

cane - Pon Cze 08, 2015 10:06

A czy ktoś wie jak to jest z fiołkami afrykańskimi?

Mam ich dość sporo [uwielbiam fiołki]... Co prawda pilnuję dziewczyn, ale one BARDZO starają się dostać na parapet i dokonać kradzieży. Hana nawet posunęła się do zwiewania przede mną z doniczką w zębach [doniczki od miniaturek są... miniaturowe] :lol: .

Karena - Pon Cze 08, 2015 17:37

cane, fiołki afrykańskie nie występują na liście roślin szkodliwych roślin. Podgryzanie ich nie powinno zaszkodzić szczurom :) Próbowałam w internecie znaleźć coś co mogłoby być niebezpieczne, ale nie znalazłam.
cane - Pon Cze 08, 2015 18:02

To dobrze, bo mam ich w takiej ilości, że koza by się najadła :lol: .

Co prawda dziewczyny są pilnowane, ale ZAWSZE jest ryzyko, że szczurkowi uda się coś skubnąć... a wybór szczurki czy fiołki wcale łatwy by nie był :oops: .

Ps. No dobra, wiem że Ogony by wygrały... ale za kwiatkami też bym płakała :oops:

Karena - Wto Cze 09, 2015 09:16

cane, W przypadku fiołków trzeba uważać, bo np. alpejskie są już trujące.
cane - Wto Cze 09, 2015 13:04

Karena no właśnie dlatego się zastanawiałam, bo akurat fiołek afrykański i fiołek alpejski nie mają ze sobą nic wspólnego po za nazwą ;) .

A z fiołkami i tak uważam, bo za bardzo je lubię żeby oddać szczurom na zeżarcie :oops:

Skarpetka - Nie Wrz 11, 2016 14:25

Mam pytanie o rośliny występujące w moim domu:
Epipremnum, Peperomia, Aichryson

Nie znalazłam ich na listach na forum, ale może ktoś z Was coś wie o ich szkodliwości lub jej braku :)

limomanka - Pon Wrz 12, 2016 06:18

Skarpetka, po wygooglowaniu nazw znalazłam tylko coś na temat epipremnum.
Skarpetka - Pon Wrz 12, 2016 18:33

limomanka, dziękuję. I tak są poza zasięgiem szczurków, ale dobrze wiedzieć choć trochę, na czym się stoi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group