To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Rośliny szkodliwe, trujące, niebezpieczne

Karena - Nie Kwi 08, 2012 20:46

L., No właśnie strasznie mnie to zastanawia.

Cz na pewno można podawać i jeśli tak to w jakich ilościach?
Do oporu czy jako smakołyk raz na jakiś czas?
Pytam bo zauważyłam, że lubią sobie "powalczyć" ze skorupką bardzo

majlena - Nie Kwi 08, 2012 21:14

orzechy laskowe nie są przecież trujące dla szczurów. moje mają świetne zajęcie przy dogryzaniu się przez skorupę do orzecha.
myślałam, że z włoskimi jest tak samo. co prawda moje już dawno nie dostały orzecha włoskiego (zapasy od dziadka się skończyły)
L. napisał/a:
Nie mówiąc o tym, że chociażby pestki z moreli oprócz tego teoretycznie szkodliwego składniku zawierają ogromne źródła witaminy B17, która jest zagranicą stosowana jako terapia antyrakowa (dla ludzi).

tak, u mojej przyjaciółki w domu, jedzą jedną pestkę dziennie.

no to jak to jest? szczury nie powinny jeść orzechów włoskich?
dziwne mi się to wydaje...

Paulina87 - Pią Maj 25, 2012 13:04

Mama wcisnęła mi do pokoju roślinę w doniczce z tego co wymyśliłam to chyba Dracena, póki co Tabasko przekopuje ziemię w niej (trochę ziemi próbowała zjeść więc muszę jej bacznie pilnować).

Na jednym forum czytałam, że jest to roślina trująca dla gryzonii a na drugim, że gryzoń musiałby zjeść całe drzewko żeby się zatruć.

Jak więc to wygląda?


smeg - Pią Maj 25, 2012 14:17

Ja na wszelki wypadek swoją dracenę przestawiam na szafę podczas wybiegu. Też czytałam, że jest trująca i nie chcę sprawdzać, w jakich ilościach ;)
ramydada - Czw Sie 23, 2012 10:12

Mam pytanie co do mięty polej- czy jest bardzo trująca dla szczurów? W jakiej ilości jest groźna? Moje szczurki właśnie dorwały się do paru listków, które przyniosłam z łąki. Boję się o nie bardzo.
W jaki sposób należy reagować, gdy szczur zdąży wciągnąć w brzuszek coś niepożądanego, trującego? Jest jakaś reakcja, która mu pomoże, czy wtedy można tylko czekać i obserwować?

Willow - Nie Wrz 30, 2012 22:42

A mięta meksykańska?
Bo kupiłam takową i zasiałam sobie w doniczce i jest już duża i czasem jak odpadnie listek to kluchy są nim zainteresowane.

katasza - Czw Lis 08, 2012 20:43

aaa, pomocy. szczury mi obazarly troche krzaczka miety a teraz widze ze nie moga jej jesc. zjadly lacznie chyba z 5 listkow, ale nie wiem czy kazdy po jednym czy jeden np. 4 a reszta podzielila sie jednym bo wyszlam na chwile z pokoju.
Devona - Czw Lis 08, 2012 21:03

Zadzwoń do weta, jeśli zatrucie jest prawdopodobne (nie wiem, co to za roślina).
Niamey - Czw Lis 08, 2012 21:35

Devona napisał/a:
nie wiem, co to za roślina

katasza napisał/a:
obazarly troche krzaczka miety

Kasik - Czw Lis 08, 2012 21:37

katasza, a nie masz przypadkiem mięty pieprzowej? Ona nie jest wymieniona.
katasza - Czw Lis 08, 2012 23:40

chyba pieprzowa, nie wiem, wywalilam karteczke. ale to taka zwykle z supermarketu, pachnie jak herbaty mietowe ;p
FaerielDeVille - Czw Lis 08, 2012 23:43

Mentha piperita, mięta pieprzowa, właśnie z niej się robi napary jak boli brzuch, używana jako przyprawa a także ozdoba do różnych potraw (często też deserów). ;) Nie powinna być szkodliwa, chociaż jak ktoś ma wrażliwy żołądek, to nie powinien pić naparów z mięty, bo mentol zawarty w jej liściach działa w większych ilościach drażniąco na żołądek.
Devona - Pią Lis 09, 2012 00:42

Off-Topic:
Niamey, przez brak polskich znaków przeczytałam ten fragment zupełnie inaczej :P .

Karena - Czw Maj 23, 2013 14:41

Czy wiadomo jak się ma sprawa z bzem czarnym i bzem białym?
Chodzi mi konkretnie o kwiaty i owoce.

majka01 - Pią Maj 31, 2013 08:39

Dracena jest trująca..niestety mam ich sporo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group