To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Tłuszczaki

pepsi - Wto Lis 26, 2013 16:54

Masz racje, ropien~ swoja pomylke juz poprawilam,
dzieki za zwrocenie uwagi c;

Czytrynkaa - Nie Gru 29, 2013 13:07

Witam wszystkich! Trafiłam na ten temat szukając informacji o guzkach - właśnie tłuszczakach. Wczoraj z mamą odkryłyśmy, że nasza szczurka Daisy ma jakieś narośle między przednimi łapkami. Jest to miękkie i nie boli jej kiedy to dotykamy co można wywnioskować po tym jak się zachowuje, czyli całkiem normalnie: biega, bawi się z Dyzią, ma apetyt, pije... Zaraz po nowym roku wybieramy się do weterynarza. Mam nadzieję, że narośle okaże się tłuszczakiem, bo jest on jednak dość łagodny. Mój chomiczek umarł rok temu właśnie przez nowotwór, nie wiem nawet dokładnie jaki, bo poprzedni weterynarz nie stwierdził tego.
Trzymajcie za Daisy kciuki, aby wyszła z tego cała i zdrowa! :kciuki:
A, zapomniałam dodać: ma ona roczek i trzy miesiące.

Pyl - Nie Gru 29, 2013 13:21

Czytrynkaa, trzymamy kciuki. Sprawdź w dziale polecanych wetów do kogo warto iść, w szczególności jeśli poprzedni wet nie do końca umiał zdiagnozować zwierzaka. Rzadko który wet zna się na gryzoniach, nawet jeśli jest super specjalistą od kotów czy psów.
Czytrynkaa - Pią Sty 03, 2014 17:07

Jesteśmy już po operacji usunięcia guza. Szczurka cały czas śpi na hamaku przykryta, wstała do tej pory dwa razy (wybudzona była po 12), ale bardzo się kiwała, przewracała... Przed chwilą zjadła trochę owoców i warzyw. Martwię się o nią bardzo. :(
Selldine - Pią Sty 03, 2014 17:18

Jedna z moich pierwszych szczurzyc miała tłuszczaka pod przednią lewą łapą. Urósł przez jedną noc, ale nigdy później nie zmienił swoich rozmiarów i nie utrudniał poruszania, więc nic z nim nie robiliśmy. Prawdopodobnie był to błąd, ale stan szczura się nie pogarszał, a żyła z tym jeszcze długo, później niestety musiała zostać uśpiona z powodu guza w jelicie grubym.
quagmire - Pią Sty 03, 2014 17:19

Czytrynkaa, co prawda moje doświadczenia po iniekcji były dawne i nie pamiętam ile trwało wybudzanie, ale zazwyczaj trochę trwa.
Lepiej jednak, żeby na razie miała dostęp do jedzenia, które się łatwiej je - Sinlac lub gerberek, żeby nie musiała gryźć.
Lepiej też, żeby nie miała hamaka. Będzie niewygodnie, ale łatwiej go zabrudzić, a do tego, jak poczuje się lepiej, łatwiej się tak na nim ułożyć, zeby wygryzać szwy.
Mała dostała przeciwbólowy?
Dostałaś antybiotyk i przeciwbólowy do domu? To bardzo ważne po operacji.

mllady - Nie Paź 19, 2014 23:17

czy wie ktos ile kosztuje usuniecie tluszczaka?z gory dziekuje za odpowiedz
limomanka - Nie Paź 19, 2014 23:22

mllady, to już pytanie do weterynarza. Koszt operacji może znacznie różnić się zależnie od miejsca wykonywania zabiegu.
karola - Czw Lis 06, 2014 10:22

Temat został wyczyszczony ze zbędnego offtopu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group