To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Tłuszczaki

Nisia - Pią Cze 05, 2009 21:14

olennnkaaa napisał/a:
czy ryzykować usuwanie tłuszczaka jeżeli moja szczurzyca ma 2 lata i 8miesiecy??

Jeśli nie przeszkadza specjalnie szczurzycy - operacja nie ma sensu.
Szura napisał/a:
Bo tłuszczaki dość rzadko złośliwieją

Nie słyszałam o tłuszczaku, który by zezłośliwił się.

olennnkaaa - Pią Cze 12, 2009 15:53

to jednak nie tłuszczak, ale powiększone węzły chłonne, mleko i inne cuda... :( wet stwierdził, że żeby lepiej zobrazowac co to, musielibyśmy robić dokładne badania co sie wiąże z narkozą :| a jest w takim wieku, że może się nie obudzić... kazał mi smarować altacetem,żeby się trochę pomniejszyło, bo stwierdził też, że tam może zalegać niepotrzebna gromada powietrza czy coś... ehhh. :(
Oli - Pią Cze 12, 2009 21:25

olennnkaaa napisał/a:
niepotrzebna gromada powietrza czy coś
:?:

olennnkaaa napisał/a:
mleko i inne cuda
a jakie cuda? No i jak mleko jest w gruczole mlecznym to należy podawać leki zapobiegające jego wytwarzaniu, altacet tu niewiele zdziała.
olennnkaaa - Pią Cze 12, 2009 22:55

kurcze, trudno mi powtórzyć :/ hmmmm. nie chcę nic przekręcić, ale on coś mówił, że jeżeli to jest węzeł chłonny to tam może się gromadzić powietrze?? albo ja źle zrozumiałam, mleko itd. stwierdził, że to mogło wyjść wszystko na raz, i, że zaczyna twardnieć. kurcze, nie chcę nic poprzekręcać :(
Oli - Pią Cze 12, 2009 23:00

ani powietrze, ani tym bardziej mleko w węźle chłonnym nie może się gromadzić :wink:
olennnkaaa - Pią Cze 12, 2009 23:14

Pffff... ok, dzieki ;) to albo źle zrozumiałam, albo gośc głupoty gadał :evil: w każdym bądź razie kazał mi smarować altacetem? czy to może pomóc?
Oli - Pią Cze 12, 2009 23:37

olennnkaaa napisał/a:
czy to może pomóc?
nie wiem, bo nadal jest niejasne co jest Twojemu szczurkowi. :wink:
Andzia - Pią Cze 12, 2009 23:51

olennnkaaa, altacet działa na obrzęki, stłuczenia, jakieś opuchlizny. Na tłuszczaki raczej nie.
olennnkaaa - Sob Cze 13, 2009 09:33

załóżmy, że nie jest to tłuszczak tak jak powiedział, tylko węzeł chłonny. ?
Oli - Sob Cze 13, 2009 22:09

To sam altacet też niewiele zdziała, bo powiększenie węzła może świadczyć o kilku rzeczach, także o jego stanie zapalnym.
olennnkaaa - Sob Cze 13, 2009 22:38

kurrrcze ;/ to co ja mam zrobić? :( ( on mówił, że to nie zniknie, ale się pomniejszy ?
Oli - Sob Cze 13, 2009 22:40

olennnkaaa, my Ci nie powiemy co masz zrobić, bo nawet nie udało Ci się zapamiętać co jest Twojemu szczurkowi, jaką diagnozę postawił wet. :wink: Jeśli masz jeszcze do niego iść, to albo słuchaj uważnie albo poproś o zapisanie diagnozy. Ewentualnie idź do innego weta na konsultację.
Andzia - Sob Cze 13, 2009 23:13

Oli napisał/a:
Ewentualnie idź do innego weta na konsultację.

dokładnie tak :)
Nie możemy powiedzieć żę coś pomoże, jeśli nie wiemy na co ma pomóc, ale tak jak pisze Oli na węzeł chłonny powiększony też altacet nie pomoże.

olennnkaaa - Sob Cze 13, 2009 23:42

no tak, ale ta Częstohowa to taka dziura, że to był najlepszy wet w całym mieście ;/ grrrr, spróbuje tak jak mi polecił, jak nic nie da, pojde jeszcze raz i poprosze zeby mi zapisał :) powiedział, ze po 3-4 dniach powinno być widac efekty ;)
Oli - Sob Cze 13, 2009 23:45

a nie możesz pojechać do jakieś innego, sąsiedniego miasta? :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group