To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Alergia na człowieka?

Azi - Nie Gru 02, 2007 14:41
Temat postu: Alergia na człowieka?
Może pytanie, dośc idiotyczne, ale, czy szczury mogą mieć alergię na ludzi? Wiem, że to brzmi głupio, ale ja już nie mam pomysłu. Nessa i Yava od jakiegoś czasu drapią się zawzięcie i kichają, ale... Ale tylko poza klatką i tylko w momencie, gdy człowiek potrzyma je przez dłuższy czas na rękach.

Alergia na ściółkę została wykluczona, tak samo na proszek i mydło - ja stosuję inne, mama inne, chyba, że akurat na oba gatunki są uczulone.

Nie wiem, nie mam pomysłu już...

Layla - Nie Gru 02, 2007 14:47

Azi, może raczej na perfumy, krem do rąk, balsam do ciała?
Azi - Nie Gru 02, 2007 14:51

Layla, właśnie chodzi o to, że wszyscy używamy różnych rzeczy, w tym np mój tata nie używa perfum, czy balsamów, a reakcja ta jest przy każdym człowieku :/

Ja się oczywiście, przy tej teorii nie upieram, zwyczajnie mnie to zainteresowało, bo jedynym, wspólnym elementem jaki widzę, to człowiek w czystej postaci.

AngelsDream - Nie Gru 02, 2007 16:22

Azi, owszem mogą być uczulone: konkretnie na pot. Tak jak ludzie.
Anonymous - Nie Gru 02, 2007 19:17

Mogą też być uczulone na ślinę ludzi. Kot mojej koleżanki był na nią właśnie uczulony.
Nisia - Pon Gru 03, 2007 09:46

Albo na jakąś substancję zawartą w kosmtykach. Każdy kosmetyk to gama chemikaliów, ale są pewne wspólne, np. większość stosowanych w Polsce kosmetyków do mycia ciała zawiera sodium laureth sulfate.
S - Pon Gru 03, 2007 12:08

Jedną z możliwości jest uczulenie na proszek/płyn do prania, lub płyn do płukania. Ja osobiście się drapię po proszku do prania, a duszę po płynie do płukania. (Dobrze że wymyślili płyny do prania) Alergicznie reaguję na ludzi używających pachnących kosmetyków i wszelakie Pronto i inne na meblach i podłogach.
Chyba ja i szczury Azi mamy coś wspólnego.

Azi - Pon Gru 03, 2007 12:23

Do mnie najbardziej przemawia propozycja uczulenia na pot, czy slinę. Jak wspominałam na osoby nie uzywające kosmetyków także reagują alergicznie.

Niemniej dziękuję wszystkim za odpowiedź :)

Nisia - Pon Gru 03, 2007 12:52

Azi napisał/a:
Jak wspominałam na osoby nie uzywające kosmetyków

W ogóle?? Nawet mydła??

Oli - Pon Gru 03, 2007 14:24

A moze ma to zwiazek z temperatura ciala? Ludzie maja nizsza temperature niz szczury. Moje czasem sie trzesa jak je wezme zimnymi rekami.
Azi - Pon Gru 03, 2007 16:31

Nisia, ;)

mydło owszem, ale nie jakieś zapachowe, ale zwykłe.

Nisia - Pon Gru 03, 2007 16:34

Azi, ale zasadniczy skład mydeł (tj. to, czego jest tam najwięcej) jest ten sam. Niezależnie od firmy, czy zapachu.
Co więcej, zasadniczy skład mydła w kostce i mydła w płynie też jest ten sam.
Możesz sobie sama porównać. Weź opakowania i poczytaj skład wg INCI. Im substancja jest bliżej początku listy, tym jest jej więcej :)

Azi - Pon Gru 03, 2007 19:57

Dobrze, zakładając, że jest to uczulenie na chemię zawartą w mydłach, proszkach itp. itd. - czy ktoś wie, który składnik może uczulać? Czy to jest ten sodium laureth sulfate? A może znacie jakieś proszki/mydła na alergików godne polecenia?

Chciałabym chociaż wiedzieć skąd to... Niby im nic nie jest, ale aż żal mi na nie patrzeć jak garną się do rąk (szczególnie Nesska), a potem nagle zaczynają się czochrać z niesamowitą zaciętością - aha, efki nic takiego nie wykazały. Czy można to rozumieć w ten sposób, że, tak jak u ludzi, to może przyjść z wiekiem?

Anonymous - Wto Gru 04, 2007 00:10

Azi napisał/a:
Czy można to rozumieć w ten sposób, że, tak jak u ludzi, to może przyjść z wiekiem?
Kurde widać, że nie jesteś alergikiem. ;) :D Uczulić się na coś można w każdym wieku, w dowolnym momencie życia. To, że teraz nie jesteś uczulona na np. koty nie ozacza, że się na nie nie uczulisz za rok, 5 czy 10.
Ja na szczury bardzo długo nie byłam uczulona, a teraz jest już hardcorowo.

Oli - Wto Gru 04, 2007 00:53

Viss napisał/a:
Ja na szczury bardzo długo nie byłam uczulona, a teraz jest już hardcorowo.

Potwierdzam - na poczatku bylam uczulona tylko na samczy mocz i dostawalam babelkow na skorze (ewentualnie jak zatarlam oczy to mi puchly jak u ropuchy), a teraz doszly dusznosci w nocy i juz bez lekow non-stop sie nie obywa.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group