To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Kostka słona / solna (sól) - podawać?

Andzia - Czw Lis 29, 2007 13:46
Temat postu: Kostka słona / solna (sól) - podawać?
Kupiłam dla maluchów Kostke słoną z Vitakraftu "Sel plus" i zastanawiam się czy mogę ją im dać? Oto skład: składniki mineralne, roślinne produkty uboczne. Analiza: 35% sód, 0,05 % wapń, 0,06% fosfor. Nie wiem sama czy mogę ją dać bo w sumie słonych rzeczy nie wolno. Co myślicie???
Layla - Czw Lis 29, 2007 13:56

Andzia, jestem przeciwna lizawkom solnym. Uważam, że mogą działać źle na nerki.
Nisia - Czw Lis 29, 2007 13:58

Layla napisał/a:
Andzia, jestem przeciwna lizawkom solnym. Uważam, że mogą działać źle na nerki.

A poza tym lizawki są szczurom niepotrzebne. W jedzeniu jest dostatecznie dużo soli.
Ja kiedys kupiłam, zainteresowania nie było, to nie używam. Już 2 lata. Szczurom nic z tego powodu nie dolega.

L. - Czw Lis 29, 2007 14:55

też kiedys kupiłam, niuchnęły, raz kłapnęły i wisiało obsikane ;d
wyjęłam i wywaliłam.

Andzia - Czw Lis 29, 2007 23:11

Dzięki dziewczyny własnie tak myślałam...jakiś taki nieprzemyślany zakup :roll:
Ale to nic dam do sklepu zoologicznego dla świnek albo króliczków :)

falka - Sob Gru 01, 2007 13:11

Dodatkową sól do lizania podaje się zwierzątkom roślinożernym. Szczury jako zwierzęta wszystkożerne dostarczają sobie odpowiedniej ilości soli z pokarmem. Nie należy podawać im lizawki solnej. Należy za to podawać mięso (w dowolnej postaci - gotowane, psie suche).
Andzia - Nie Gru 02, 2007 00:23

falka, dzięki za wyjaśnienie, w sumie nie do końca wiedziałam jaka jest tego przyczyna :roll: teraz wiem :mrgreen:
puszki - Wto Maj 12, 2009 23:15

a ja mam takie pytanko mój szczurek ma w klatce kostkę mineralna i czasem ja podgryza
ale to mnie nie dziwi bo jest tam dużo wapnia i takich tam za to dziwi nie to ze bardzo często liże palce tak jak by mu brakowało soli lub czegoś w tym stylu i sklepie zoologiczym sprzedawca zaproponował aby podać mu na próbę trochę soli nie jodowanej i zobaczyć czy będzie ja lizał.
co wy o tym myślicie dać mu tej soli na próbę?????
czy to lizanie palców może wynikać z czegoś innego niż brak soli ??? ?????????

karola - Wto Maj 12, 2009 23:21

puszki, ja powtórzę za falką:
falka napisał/a:
Dodatkową sól do lizania podaje się zwierzątkom roślinożernym. Szczury jako zwierzęta wszystkożerne dostarczają sobie odpowiedniej ilości soli z pokarmem. Nie należy podawać im lizawki solnej. Należy za to podawać mięso (w dowolnej postaci - gotowane, psie suche).
Więc zamiast podawać sól ugotuj im trochę wołowego mięska na przykład :D
Mangalarga - Wto Maj 12, 2009 23:38

puszki, szczurek może ci tak po prostu okazywać sympatię :)
Off-Topic:
Przy okazji, szczurek nie może być sam, spraw mu towarzystwo innego szczurka tej samej płci możliwie najszybciej, będzie o niebo szczęśliwszy ;)

Sukub - Śro Maj 13, 2009 01:47

moje szczury z zamiłowania uwielbiają lizać palce ale nie tylko palce ogólnie uwielbiają lizać wszystko ci im się nawinie :)

kostkę soli możesz spokojnie im kupić nie jest droga zobaczysz czy będą ja lizać :) :) pamiętaj żeby urozmaicać dietę zwierzakom i nie dawać im nic ciężkostrawnego :)

Layla - Śro Maj 13, 2009 09:50

Sukub, szczurom nie są potrzebne lizawki solne, wręcz przeciwnie, żle działają na nerki.
falka napisał/a:
Dodatkową sól do lizania podaje się zwierzątkom roślinożernym. Szczury jako zwierzęta wszystkożerne dostarczają sobie odpowiedniej ilości soli z pokarmem. Nie należy podawać im lizawki solnej. Należy za to podawać mięso (w dowolnej postaci - gotowane, psie suche).
Dokładnie.
Sukub - Czw Maj 14, 2009 17:08

nam tez do życia nie potrzebne są frytki czy batony nie mniej jednak je jemy :) nigdzie nie napisałam ze musi kupić kostke solna! napisałam ze może kupić na spróbowanie :)
Anonymous - Pon Maj 18, 2009 14:57

Sukub napisał/a:
nam tez do życia nie potrzebne są frytki czy batony nie mniej jednak je jemy

jesli chcesz to mozesz jesc i piasek. To ze cos jemy nie znaczy ze to jest zdrowe. Batony i frytki tez dajesz szczurom? :roll:

Sukub - Czw Maj 21, 2009 01:51

chyba nie rozumiecie mnie ;] mowie tylko ze jeśli włoży te sol do klatki to szczurkom się nic złego przez to nie stanie-są inteligentne na tyle żeby wiedzieć kiedy maja ochotę ja polizać a kiedy nie!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group