To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Intensywny zapach samców i/lub szczurzych kup oraz moczu

jancia - Śro Lip 25, 2012 10:57

Kasiasss, potwierdzam słowa smeg, Vitopar jest najlepszy do walki ze smrodkiem ;p
smeg - Śro Lip 25, 2012 12:14

Właśnie zamówiłam Savic Refresh'R z zooplusa, zobaczymy jak się sprawdzi w porównaniu z Vitoparem :P
Agniesha - Śro Lip 25, 2012 19:07

http://allegro.pl/jak-vit...2484498590.html

moze być coś takiego?

jancia - Śro Lip 25, 2012 19:26

Agniesha, fajnie, że podałaś tego linka. Dużo tańszy. Zakupię jako następny ;p
Agniesha - Pią Lip 27, 2012 11:50

Haha, przypadkowo znalazłam :P

może ktoś ze Szczecina by też zamawiał? Podzielic sie mozna kosztami wysylki! :D

Kasiasss - Sob Sty 19, 2013 22:45

Nie wiem czy temat odpowiedni, ale da się jakoś oduczyć szczury sikać na wszystko dookoła? Może znaczą teren, ale to bardzo uciążliwe.. Od miski po koc wszystko zasikane....
Jakby nie miało zapachu to bym przebolała :(

Nall - Wto Lut 05, 2013 22:13

Używał ktoś preparatu Mr. Smell? Polecono mi go w zoologu więc kupiłam żeby pozbyć się zapachu. W sposobie użycia jest napisane, żeby spryskać miejsca i zostawić ( z adnotacją, że bezpieczne dla zwierząt i eliminuje kwas moczowy). Jednak ja nie ufam takim preparatom, więc może miał ktoś z nim do czynienia? Bo z jednej strony chce, żeby zapachy się zminimalizowały, ale z drugiej nie mam pewności czy nie zaszkodzi zamiast pomóc.
Bell - Pią Lut 08, 2013 16:38

Nall, a orientowałaś się na innych forach też?
Ja osobiście nie miałam styczności, jak tutaj nie uzyskasz odpowiedzi, poszukaj w internecie. (:

EDIT:
czy to TO?

Nall - Pią Lut 08, 2013 17:22

Bell tak, to ten preparat. Na razie wypróbowałam go na mojej drewnianej podłodze w pokoju (gdyż jeden z nich mocno ją "oznacza" na wybiegach ;] ) i jeśli chodzi o neutralizację zapachu to się sprawdził.
Bezsenna - Czw Lut 21, 2013 22:00

Ja też kupiłam ten preparat (że niby dla naszego wspólnego dobra :> ), ale jakoś nie mam odwagi użyć go w klatce na półeczkach i innych plastikach... Ot, logika :mur:
Ninek - Śro Cze 12, 2013 12:20

smeg napisał/a:
Właśnie zamówiłam Savic Refresh'R z zooplusa,

Używam od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona. Najpierw myje półki wodą a na koniec tym - chociaż jakiś czas pachnie świeżością a nie szczurami :P Tylko atomizer jest kiepski, mógłby bardziej rozpylać.


Może ktoś testował jakieś odświeżacze powietrza, które można stosować przy szczurach? Coś typu tych psikadeł co same co jakiś czas pryskają?

mmarcioszka - Śro Cze 12, 2013 15:38

Ninek, ja od zawsze mam Ambi Pur Freshelle i jak do tej pory dobrze się sprawdza i nie zauważyłam, żeby szkodził szczurom - psikam raczej ogólnie w domu, a nie do klatki.
Ninek - Śro Cze 12, 2013 15:41

mmarcioszka napisał/a:
psikam raczej ogólnie w domu, a nie do klatki.

Nie wpadłabym na psikanie do klatki :P
To w takim razie muszę sobie sprawić jutro jakiegoś psikacza. Dzięki :)

mmarcioszka - Śro Cze 12, 2013 15:47

Ninek, już widziałąm akcję psikania do klatki, na hamaki i na myszy, więc wszystko jest możliwe :roll:
Akiś - Śro Cze 12, 2013 18:11

Są sprzedawane hipoalergiczne perfumy dla zwierząt. Wg mnie to również jakaś alternatywa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group