To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jak długo żył Twój szczurek?

falka - Śro Lis 07, 2007 18:47

Iset, 1 rok i 4 mies., umarła w 2006, dziewczynka, kundelek, standard, hodowla domowa, nie inbred.

licznik: 60

Anonymous - Śro Lis 07, 2007 20:15

Fiki samiczka marzec 2005 do 29.04.2007 dwa lata i 1 miesiąc ,sklepowy albinos ,śmierć z powodu choroby:krwawienie z dróg rodnych -"odeszła "sama Miki samiczka marzec 2005 do 02.07 2007 dwa lata i 4 miesiące, sklepowy cała ciemna z białym brzuszkiem śmierć z powodu choroby niewydolność krążeniowo oddechowa -uśpiona Mimi samiczka 05.12.2006 do 30.10.2007 10 miesięcy, sklepowy kapturek śmierć z powodu choroby niewydolność oddechowa -uśpiona
L. - Śro Lis 07, 2007 20:15

Sami - 1 rok i 10 mies., umarła 14.08.2005, samiczka, kundelek, standard, sklep zoo, inbreed; nowotwór (uśpiona)

licznik: 61

sachma - Śro Lis 07, 2007 20:17

Ewa K, licznik..

L., chyba razem pisalyscie :P wychodzi 64

Anonymous - Śro Lis 07, 2007 20:25

sachma napisał/a:
Ewa K, licznik..

L., chyba razem pisalyscie :P wychodzi 64
Policzyłam,przepraszam tj 64
kasia_123 - Śro Lis 07, 2007 20:30

Bazyla - 2 lata i 5 miesięcy - standardowa - sklep - pewnie inbreed
Izabela - Śro Lis 07, 2007 21:45

kasia_123 licznik :lol1:

Razem: 65

Matrix - Śro Lis 07, 2007 21:58

Niunia,1 rok i 7 miesięcy,umarła w 2006,dziewczynka,kundelek(standard),sklepowa,?

Łaciata,1 rok i 3 miesiące,umarła w 2007,dziewczynka,kundelek(standard),sklepowa,?

Licznik: 67

civette - Śro Lis 07, 2007 22:19

Cola - 2 lata i 3 miesiące, kaputr standard, sklep (prawdopodobnie zapalenie mózgu)

68

ania26 - Czw Lis 08, 2007 08:20

Merry -2 lata, szczurka sklepowa (mykoplazmoza)
Łaciatka- 1 rok 8 miesięcy, szczurka sklepowa (komplikacje po usunięciu guza sutka spowodowane cukrzycą i mocznicą- rana po operacji się nie goiła)
Megi - 2 lata 3 miesiące, siostra Łaciatki, te same problemy z cukrzycą i nerkami. Po pojawieniu się guzów nie zdecydowałam się na operacje. Uśpiona
Pysia - 2 lata 6 miesięcy, Wistarka z PAN-u, paraliż łapek, po nieudanych próbach leczenia uśpiona.
Mała - 2 lata 10 miesięcy, Wistarka z PAN-u, nawracający nowotwór, liczne przerzuty, uśpiona

73

Anonymous - Czw Lis 08, 2007 09:33

Czesław - 6 miesiecy (sklepowiec; nowotwor wewn., uspiony)
Mara Jade - 2 lata (sklepowiec; guz na glowie)
Jerzy - ok. rok (sklepowiec; nowotwór wewn.)
Pan Lucjan - ok. 1,5 miesiaca (sklepowiec; epilepsja, uspiony)
Bronka - rok (kinderniespodzianka; nowotwór płuc, uspiona)
Azazello - ok. rok (hodowla; nowotwor, uspiony wewn.)
Banshee - ok. 8 miesiecy (hodowla; nowotwor wewn., uspiona)
Dove - 2 lata (hodowla; prawdopodobnie guz sutka, uspiona)
Wacek - 2 lata i 8 miesiecy (sklepowiec; starosc, uspiony)

82

Nisia - Czw Lis 08, 2007 10:09

Izabela napisał/a:
Jeśli można zasugerować, to chyba jednak ważna jest w tej statystyce tego typu kategoria przyczyny śmierci - czyli np. wypadek, choroba, przyczyny naturalne (tj. starość, chociaż to akurat jest względne, ale powiedzmy, że decyduje tu brak objawów choroby)

W tej ankiecie chodzi mi tylko o porównanie, jak długo żyły szczurki takie a takie.
Natomiast do przyczyn śmierci dojedziemy. Bo mam nadzieję, że na jednej statystycznej ankiecie się nie skończy?
Nawiązuję współpracę z dziewczyną, która na fancy-rats zrobiła taką samą ankietę. Ma już ze 400 szczurów. Będziemy opracowywać wyniki wspólnie.

nezu - Czw Lis 08, 2007 17:12

A ja jednak sugeruje opisywanie przyczyn smierci.
Mam sporo ogonkow, ktore umarly mlodo. W tym kilka szczurow z rodowodem. Przyczyny ich smierci sa jednak zupelnie inne niz na przyklad rak, mykoplazma, zapalenie mozgu czy inne podobne schorzenia, dlatego sprawa moze zostac zle odczytana przez ludzi sprawdzajacych ankiete.

A to by bylo zwykle zafalszowanie danych.

<dopisek>
Moge sprobowac zrobic liste swoich ogonkow za teczowym mostem, choc czesc danych niestety mi sie zatarla. Zrobie to jednak tylko jesli nikt nie bedzie sie sugerowal wiekiem odejscia szczura.

Anonymous - Czw Lis 08, 2007 17:41

nezu napisał/a:
A ja jednak sugeruje opisywanie przyczyn smierci.
dokładnie. Jeden z moich szczurów zszedł dość tragicznie i nijak się to ma do jego faktycznej długości życia. Proponuję przynajmniej te tragiczne wypadki odrzucić: wypadki, błędy lekarza, itp.
nezu - Czw Lis 08, 2007 18:34

Na razie podam sama liste, bez danych na temat przyczyn śmierci, chciałabym to jednak gdzies umieścić, bo nie lubie niedomówień. Nisiu, prosimy o rychle zalozenie ankiety, która by takie dane zebrala (to jest przyczyny przedwczesnej czy tez nie, smierci naszych ogonow)


Szczurow którymi opiekowałam się w swojej szkole przed pojawieniem się Babla w moim zyciu nie będę wyliczac. Już po prostu nie siegam pamięcią(a było ich sporo)…. Zaczne od ogona, którego mialam jako pierwszego w domu. Nie licze tez Basi, ogonki która była u mnie dwa miesiące, zanim trafila w rece znajomej jako rekompensata za strate jej ukochanej ogonki (tragiczna śmierć).
Nie przestraszcie się.. bo na przestrzeni dobrych kilku lat odeszlo ich.. duzo..A w 2007 była czarna seria ;( … Może dlatego, ze tyle ich mam, obraz jest tak przerażający..Ja sama nie moge w to wszystko uwierzyc.. Tak jak w to ze nadal sobie jakos radze...

1) Bąbel – Znajda (dworzec, luty). – wiek nieznany, określony jako około półtora roku. (w chwili śmierci mogl mieć 20 miesiecy)

2) Zmorka – „hodowla” domowa. – 24 miesiace. Brak inbreedu?

3) Toffie – szczur wędrowny. Rattus norvegicus. – 2 i Pol miesiąca. Brak danych o inbreedzie ( wypadek, prosze wykluczyc )

4) Mala Mi- Pochodzenie zoolog – ok. 19 miesiecy . Inbreed prawdopodobny

5) Zszywka (samica) – miot wpadkowy. Przyjechala z Warszawy. – Około 17 Miesięcy… Inbreed

6) Spinka (samica) – miot wpadkowy, samica przyniesiona w ciazy. Przyjechala z Rzeszowa. – 2 lata i 3 miesiace. Inbreed prawdopodobny

7) Fabie z TazManie (samica) (hodowla, dumbo) – 15? Miesięcy… Brak inbreedu
8 ) Eris z Matyskova Raje(hodowla, Dumbo) – 19 miesiecy. Brak inbreedu (wypadek, prosze wykluczyc )

9) Hera(Dumbo, LH, velveteen) – „hodowla”. Miot dla zysku. - 13? Miesięcy. Inbreed ( wypadek, prosze wykluczyc )

10) Hermes(LH, velveteen) – „hodowla”. Miot dla zysku – 7 i pol miesiąca. Inbreed

11) Jacklin z lobegi (Satin Fuzz, Dumbo)– Hodowla. 20 miesiecy. Brak inbreedu

12) Lusia – wpadkowy miot. – około 7 miesiecy. Inbreed prawdopodobny

13) Melisa – wpadkowy miot. Około 6 miesiecy. Inbreed

14) Bazylia – wpadkowy miot – 12 miesiecy. Inbreed

15) Babcia – sklep zoologiczny (zabrana ze szkoly) – 2 lata 7 miesiecy. Inbreed prawdopodobny

16) Corleone z Hurky (Dumbo)– hodowla – 7 miesiecy. Brak inbreedu

17) Rapsody PotkanMarvel(dumbo, velveteen) – hodowla – 6 miesiecy. Brak inbreedu ( wypadek, prosze wykluczyc )

18) Bracken Rat`s Troop(dumbo, fuzz) – hodowla – 3 miesiace. brak inbreedu ( wypadek, prosze wykluczyc )

21) Fellisee z Matyskova Raje(dumbo, fuzz) – hodowla – 17 miesiecy. Brak inbreedu (zatrucie olowiem)

22) Quentin – sklep zoologiczny w UK – około 9 miesiecy. Inbreed prawdopodobny

23) Bonnie Blue Little Stuart(dumbo, velveteen) - hodowla – 3 i pol miesiąca. Brak inbreedu

24) Shin - znajda – około 18 miesiecy. – brak danych o inbreedzie i pochodzeniu

25) Toffik – rattus rattus (szczur sniady) – 6 i pol miesiąca – brak danych o inbreedzie

26) Sunny(Dumbo, LH, double velveteen) – miot wpadkowy – 5 i Pol miesiąca. Megainbreed

27) Wyploszek(Dumbo, LH, double velveteen) – miot wpadkowy - 2 miesiace. Megainbreed

[']
To wszystko co mam do powiedzenia... odswiezanie starych i nowszych ran...


EDIT
109



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group