To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - [STADO] Dobry przewodnik stada, czyli szczur o szczurach

1kamilla1 - Pią Wrz 28, 2012 14:03

aż łezka się w oku zakręciła. Piękne i zarazem prawdziwe..
zasadzkas - Pią Wrz 28, 2012 21:35

pięknie...
Asica21 - Pią Wrz 28, 2012 23:05

AngelsDream, piękne, Twoje...powinnaś poważnie zastanowić się nad napisaniem i wydaniem książki.
AngelsDream - Pią Wrz 28, 2012 23:58

Asica21 napisał/a:
powinnaś poważnie zastanowić się nad napisaniem i wydaniem książki.

Pracuję nad tym.

AngelsDream - Wto Maj 28, 2013 13:39

O starości szczurów

Za mało, za dużo

Jestem ostatnim z miotu. Gdyby ktoś zapytał, jakie to uczucie, odpowiedziałbym, że jak kiedyś, gdy pierwszy pchałem się do miski, tylko nie ma za mną sióstr i braci.

Mam swoje stado, mam je, choć starość niczego mi nie ułatwia. Odbiera mi sprawność, wygodę jedzenia, samodzielność. Odziera mnie z godności, ale nie z dumy. Głowę noszę wysoko i prosto, na ile pozwala mi ten nieproszony gość w mojej czaszce, który czasem przypomina o sobie falą bólu. Nie wspominam o sercu, o wątrobie, o skrzywionych zębach. Wciąż dryfuję na wyżynach dawnego majestatu, choć obecnie to już tylko wspomnienie władzy. Jej swojski zapach, gdy szczurom wystarczała moja cicha obecność, by wszystko było na swoim miejscu.

Nie chcę, aby ktokolwiek pomagał mi przy zachowaniu higieny. Udaję, że zapominam, kiedy to robią.

Nie chcę, aby ktokolwiek traktował mnie specjalnie. Nie pamiętam, że tak się dzieje.

Nie chcę utkwić w niesprawnej skorupie, uwiązany do cielesności, która jest brzydka, nieposkładana, taka niepasująca. Ale jestem. Wciąż jestem, choć teraz przedziwnie samotny, a szepty słyszę czasami aż nazbyt wyraźnie.

Nikt nie obiecywał, że będzie tylko pięknie. Nikt nie obiecywał, że będzie wiecznie, że będę wiecznie w taki sposób. Nawet bogowie mają swój czas i miejsce. Moja, najważniejsza, mówi czasem, iż wierzy we mnie i dlatego nie mogę odejść. Chciałaby. Ja też czasem bym sobie tego życzył. Kiedy rozlega się to znajome, świdrujące „Dobry szczur” szukam jej, jej palców i pestki dyni. To przypomina o dawnych dniach, gdy za moimi plecami obracał się najdroższy z braci, a ja pokonywałem wciąż i wciąż przepastną ciemność tunelu.

Teraz ta starość – taka nieładna, śmierdząca i posklejana – jest moim tunelem. Człapię przez niego – przez swój czas – łapa za łapą. Nie wiem, kiedy nastąpi ostatni krok. Niczego już nie planuję. Może się pożegnam, a może odbiegnę gdzieś daleko, zbyt zaangażowany w sen o wielkiej łące. Gdyby to było takie proste. Mapa życia prowadzi mnie do Zasłony Szeptów, a ja jestem Tym, który zaczął i… na swój sposób, dla tych, którzy będą chcieli to zrozumieć, nigdy się nie skończę.

Ludziom, którzy utknęli w gorzkiej znajomości praw oraz zasad.
Pan Perkun Kaukai

radzioo81 - Wto Maj 28, 2013 14:04

AngelsDream, ja Cię nie mogę czytać ;(
piękne spojrzenie

AngelsDream - Wto Maj 28, 2013 14:12

radzioo81, starość zawsze jest przykra. Starość wielkich, gdy umysł pracuje, a zawodzi ciało, jest tym smutniejsza. Mam nadzieję, że Perkun ma przed sobą jeszcze wiele dni, ale... różnie może być.
radzioo81 - Wto Maj 28, 2013 14:18

AngelsDream napisał/a:
starość zawsze jest przykra.
kiedy widać ten przygasający blask :( ech
taka pogoda

mmarcioszka - Wto Maj 28, 2013 23:20

Mam wrażenie, że w moim stadzie dwa szczury mają podobne spostrzeżenia...
AngelsDream - Wto Maj 28, 2013 23:46

mmarcioszka, myślę, że to uniwersalne spostrzeżenia starszych szczurów, gdy je trochę uczłowieczyć i ubrać w odpowiednie słowa.
mmarcioszka - Wto Maj 28, 2013 23:58

AngelsDream, zdecydowanie uniwersalne. Wolałabym jednak, jak każdy, żeby ta starość była jakaś lepsza, łaskawsza.
cornflakegirl - Śro Maj 29, 2013 00:24

AngelsDream napisał/a:
mmarcioszka, myślę, że to uniwersalne spostrzeżenia starszych szczurów, gdy je trochę uczłowieczyć i ubrać w odpowiednie słowa.


Oj zgadzam się. Po moich dziewczynkach po prostu widać, że starość już je dopadła.

kasia2406 - Czw Mar 26, 2015 15:25

AngelsDream, No błagam Cię napisz coś w tym roku ! Przeczytałam WSZYSTKO z zeszłych lat i proszę napisz coś jeszcze :)
Pyl - Czw Mar 26, 2015 16:37

kasia2406, Angels już dłuższy czas nie udziela się na forum. Niestety nie sądzę, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić.
Cieszmy się z tego co pozostawiła nam na forum.

Karena - Czw Mar 26, 2015 18:00

kasia2406, Nie bój żaby, Angels nie jest niezastąpiona. Na forum pojawiają się nowe poradniki, artykuły i raczej się to nie zmieni. Obecnie pracujemy nad poradnikiem klatkowym. Śledź forum :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group