To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?

LunacyFringe - Wto Lip 21, 2009 18:35

pazerna, samiec to kastrat ?
pazerna - Wto Lip 21, 2009 19:48

jeszcze nie ale juz w piatek bedzie :P

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 10:29 ]
nikt nie pomoże?????


Pomorze to taki region:) Błąd poprawiony-Lavi

madzial13 - Czw Paź 08, 2009 20:25

Odświeżam temat, bo się zgubiłam. Czy mam kupić oczyszcza jonizator np. HEPA Jonizator WICK V-9075E czy coś, co się nazywa oczyszcza ozonator? W pierwszym przypadku nie ma mowy o ozonie, a Sachma pisała (co prawda dwa lata temu), że to ozon zabija zapach.
W drugim przypadku na allegro jest tylko jeden ozonator za straszne pieniądze.

Zależy mi przede wszystkim na zabiciu zapachu, a potem na antyallergicznych właściwościach.

susurrement - Nie Paź 25, 2009 19:55

madzial13 napisał/a:
HEPA Jonizator WICK V-9075E

ja osobiście korzystam właśnie z niego.
i jestem naprawdę bardzo zadowolona. z tym, że mi chodzi o właściwości antyalergiczne.
na pewno zabija trochę zapach, ale nie wiem czy w stopniu wystarczającym. ja i tak już się przyzwyczaiłam, więc właściwie nic nie czuję. ale niektóre wyczulone nosy jak do mnie wchodzą to i tak narzekają :D

madzial13 - Nie Paź 25, 2009 20:30

susurrement, o dzięki piękne za odpowiedź, myślałam, że się nie doczekam. To ja kupię to cudo, bo mam w domu alergika, więc na pewno się przyda :)
susurrement - Śro Paź 28, 2009 11:25

:) ja go włączam właściwie tylko w nocy (tzn zaczyna działać zanim się położę, żeby już coś zdziałał) dzięki temu lepiej śpię i rzadziej budzę się z kaszlem. łatwiej mi oddychać. (na pierwszym poziomie jest cichutki, więc nie ma problemu z przyzwyczajeniem się do niego; ba - mi jest pusto, jak nie jest włączony)
na pewno gdyby działał w dzień to efekty byłyby jeszcze lepsze, ale mnie i tak nie ma całymi dniami często. także.. potencjał ten oczyszczacz ma :)

czarnaeve - Pią Lis 13, 2009 15:59

Hm tez ostatnio sie zastanawialam nad takim cackiem ale jakos pelno roznosci teraz na tym necie i ciezko cos wybrac :? Szczegolnie gdy kazdy producent pisze ze jego jest naj..
Myslalam o tego typu jonizatorze:

Komentarze jak do tej pory pozytywne widzialam, ponadto fajny plaski i dosc estetycznie wyglada (jak dla mnie) chociaz nie tyle o estetyke tu chodzi co o funkcjonalnosc.. dlatego chcialam zapytac czy mial juz moze ktos do czynienia z takim jonizatorem?
Szukalam jeszcze tych "Air Cleaner" o ktorych byla mowa wczesniej ale jakos nie moglam znalesc... a linki juz wygasly :|
Patrzylam tez na Jonizatory firmy HEPA ale cena nowych filtrow (ktore kiedys wymienic bedzie trzeba) troche mnie przeraza...


Edit: Kupilam.. i szczerze mowiac jestem troche zawiedziona, dzialac dziala.. faktycznie inne powietrze takie jakby swiezsze ale.. no wlasnie wydziela taki dziwny zpach :? takiej jakby nowosci nie wiem nie jestem w stanie tego opisac.. i niestety wiecej tego zapachu niz swierzego powietrza...

magnes - Pią Kwi 15, 2011 14:03

Podnoszę, bo w temacie ściólkowym zrobił się offtop.

Planuję zakup jonizatora, ale nie wiem który jest wybrać. Help.

dudzia - Nie Maj 08, 2011 00:31

Magnes, zakupiłaś coś?
ja też wlaśnie się nad jonizatorem-ozonatorem zastanawiam bo po zimie zrobiło się w pokoju cholernie duszno, zapach też zrobił się taki duszący (nie jest jakiś intensywny ale męczący). najzwyczajniej ciężko mi się oddycha i boję się nawrotów duszności z tamtego roku. szukałam na allegro urządzenia które reklamowała Viss bodajże, ale już nigdzie go znaleźć nie mogłam. Macie jakiś skuteczny zamiennik, bym moglą czuć w pokoju świeże powietrze bez wietrzenia co chwilę? Mam nadzieję że szczurom też by było lepiej bo mam dwie takie wiecznie prychające bez powodu i na czas zimy o wiele mniej prychały a jak się ociepliło to znów zaczynam słyszeć. jadę z nimi niedługo na wszelki wypadek do osłuchania, ale mam podejrzenia że jest to właśnie związane z tą duchotą która powstała.

klaraurs - Śro Cze 01, 2011 15:45

Ja sobie parę miesięcy temu sprawiłam oczyszczacz powietrza Airfree E 60, właściwie dzięki mamie, która przy każdej wizycie skarżyła się na szczurzy odór (choć mam tylko 4 ogoniaste, a półki przecieram kilka razy dziennie i codziennie zmieniam zasikane hamaki). Zalety? 1) chodzi całą dobę, więc bakterie/wirusy/grzyby itd. są spalane na okrągło, 2) nie wydaje żadnych dźwięków, więc stoi przy samej klatce i nikomu nie przeszkadza 3) zużywa minimalną ilość prądu, 4) nie wymaga wymiany drogich zazwyczaj filtrów => nie generuje żadnych kosztów eksploatacyjnych. Jestem nim zachwycona - nawet goście nieobyci z zapachami zwierzęcymi twierdzą, że u mnie nie czuć gryzoni (nawet moja mama uznała, że poprawa jest znacząca i już nie narzeka na szczurzy smród), trzeba się dopiero nachylić nad klatką, ale taki zapach jest do przyjęcia.
kasia83 - Śro Cze 01, 2011 16:12

klaraurs, on ma opcję nawilżacza?
klaraurs - Śro Cze 01, 2011 16:14

kasia83 napisał/a:
klaraurs, on ma opcję nawilżacza?
Nie.
dudzia - Śro Cze 01, 2011 16:57

klaraurs, a myślisz że alergikom będzie się przy tym lepiej oddychać?
edit: właśnie zobaczyłam cenę i na dzien dzisiejszy mnie i tak na to nie stać bo nie mogę zostać bez grosza jakby mi ktoras zachorowała.
chyba wypróbuję to http://www.nokaut.pl/nawi...za-yl-100b.html .

almetka - Pon Sie 22, 2011 15:27
Temat postu: jonizator
I co działa? ja znalazłam tańszy o 50 zł i ten sam jonizator

Chce go kupić tylko niech mi ktoś powie czy działa faktycznie?
I czy przy moich 8 ogonach da sobie rade?

K3 - Śro Sty 04, 2012 21:17

Szukałam, szukałam, ale nie znalazłam, jakby co proszę mnie ochrzanić :P

Już niedługo przyjadą do mnie paszczurki. Przeważnie odświeżam powietrze w sposób taki, że do atomizera wlewam przegotowaną wodę i parę kropel olejku eterycznego.
Tu pojawia się moje pytanie, czy można rozpylać te magiczne mikstury w pomieszczeniu w którym jest klatka. Czy olejki eteryczne (te naturalne, nie podróby) mają negatywny wpływ na zachowanie/zdrowie dla czterołapczastych?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group