To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?

L. - Nie Lis 25, 2007 13:29

Jestem bardzo blisko kupienia tego ozonatora.

Tylko pojawiło mi sie pytanie w głowie.

Czy nie sadzicie, ze na dłuższą mete uzywanie go moze zaszkodzić szczurom ? ;>
tzn. uzywanie przez pół roku, rok czy więcej.


wiadomo, ze na początku nie widać, zeby coś sie działo i dopiero po jakimś czasie pojawiają sie różne symptomy.

celownik liczby mnogiej - komu? czemu? szczurom, falka

sue - Nie Lis 25, 2007 13:42

Cytat:
Czy nie sadzicie, ze na dłuższą mete uzywanie go moze zaszkodzić szczurom ? ;>


Szczerze powiedziawszy - wątpie. W zestawie dostajesz dwa filtry, które po jakimś czasie ( rok, dwa lata ) trzeba wymienić. Ja i tak jonizatora nie używam non-stop, tylko kilka godzin dziennie, a ozonu to praktycznie wcale nie włączam. Jonizator ma za zadanie oczyszczanie powietrza - jony osiadają np. na cząsteczkach kurzu i opadają - stąd też częściej trzeba ścierać kurze.

Anonymous - Nie Lis 25, 2007 19:57

Mamie sie spodobal moj jonizator i wyniosla go na korytarz :D
Dzis tata smazyl rybe i nic nie bylo czuc :shock:

TarI - Śro Lis 28, 2007 18:51

hej ja też kupiłam ten jonizator i co długo ma chodzić?np.pare godz czy 24h?
sachma - Śro Lis 28, 2007 23:06

jonizator chodzi u mnie roznie - o ile mam ciężki dzien i nie przeszkadza mi w zasypianiu to dziala 24h/24h a ozon puszczam na 5min kiedy poczuje smrodek ;) albo kiedy wiem ze zaraz poczuje smrodek :P np przed podaniem babom groszku włączam ozon :P

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Sro Lis 28, 2007 23:36 ]
Korekta by Angels :twisted:

CzarneSłoneczko - Czw Lis 29, 2007 13:59

też kupiłam ten jonizator ozonizator taki śmieszny, płaski, i rzeczywiście – spełnia zadanie, w pokoju szczurów nie czuć. A one na początku siedziały na klatce, w tym miejscu najbliżej jonozatora i tak wąchały :P
TarI - Czw Lis 29, 2007 22:23

no moje maluchy są male i nieczuć ich nic ale zato koty jak zjedzą warzywka a basia im wtóruje to jest niezle ale faktycznie działa
Semena - Wto Sty 22, 2008 18:29

A ile kosztuje ta przyjemność?
sachma - Wto Sty 22, 2008 23:10

50-60zl
Savash - Śro Sty 23, 2008 07:32

Hm... a jakies aktualne linki na stony, gdzie można owo cudo zamówić. Mi by się coś takiego dla szczurów też przydało... a że z kocich kuwet też czasami nieźle pachnie, to i koty by skorzystały.
:P a jak nie będzie tak śmierdzieć, to kto wie - może mi się jeszcze stadko powiększy ( a właśnie najmocniejszy argumentem na NIE jest fakt, że szczurasy specyficznie pachną )

sachma - Śro Sty 23, 2008 19:52

ale to nie jony zabijaja brzydki zapach tylko ozon, my caly czas mowilismy o jonizatorze ktory dodatkowo ma opcje wytwarzania ozonu.
falka - Sob Sty 26, 2008 13:56

Savash, http://forum.szczury.biz/...p=105009#105009
pin3ska - Nie Cze 01, 2008 01:47

Viss napisał/a:
Ja sobie kupiłam na Allegro jonizator i ozonator w jednym Air Cleaner.
Nie bardzo wierzyłam w niego, ale okazuje się, że faktycznie, tak jak reklamują, jest on zabójcą smrodów.


Tez sobie chyba kupie, bo w czerwcu bede miała juz 13 samcorów.... lato jak lato, mozna wietrzyc, ale zimą....

Oli - Czw Sie 21, 2008 02:09

Ponieważ linki wygasły to chciałam zapytać czy to to cacko posiadacie? http://www.nokaut.pl/went...aner-z8020.html
Ninek - Wto Sty 06, 2009 19:46

Od dzisiaj działa u nas oczyszczacz powietrza (z dodatkową funkcją ozonu) HEPA Jonizator WICK Honeywell.
Linka nie podaje bo mam tylko do allegro.
Napisze jedno: REWELACJA.
Szczurzy pokój był przez niezaszczurzonych omijany łukiem, bo mimo codziennego sprzątania śmierdziało. Dzisiaj weszła do nich babcia i stwierdziła, że nic nie czuć.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group