To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?

Anonymous - Pon Lis 12, 2007 09:48

U mnie świetnie sie sprawdza. Pokrętło ustawione jest prawie na minimum i efekt jest idealny. Wreszcie po wejściu do mieszkania nie wali tak fajkami. W salonie nie trzeba wietrzyć aż tak bardzo, co w zimie jest wielkim plusem. Zwalcza też kuchenne zapachy (kuchnia koło salonu), a wstawiony do szczurowego pokoju na 5 min usuwa zwierzęce zapachy.
Jego jedyny minus to zasięg. W dużym mieszkaniu trzeba go przemieszczać dla uzyskania wymaganego odświeżenia powietrza.

Azi - Pon Lis 12, 2007 11:20

Nisia napisał/a:
Dużo lepszy jest zakup nawilżacza z "chłodną mgiełką" niż z gorącą. Efekt nawilżania ten sam, a nie robi się gorąco i, co za tym idzie, bardziej duszno.
Nie wiem, czy produkowane są inne nawilżacze z taką mgiełką, niż ultradźwiękowe? Jeśli są, to warto się zastanowić.
Są. Wybór nawilżaczy (chociazby na allegro) jest ogromny, zależny jedynie od miejsca i zasobnosci portfela - ja tylko uprzedzam - jest taki jeden - mały, estetyczny, cichy. Skusiłam się i co? I nic. Jak to nawilża, to ja jestem surykatką. Głupota moja i tyle. Jeżeli nawilżacz ma działaś, jednak musi mieć silny wiatrak :roll:
sue - Pon Lis 12, 2007 13:24

Kupiłam to cudo na allegro i co? I mama weszła do pokoju i zaczęła się rozkoszować delikatnym zapachem ozonu i jonu :mrgreen: Wszelkie niechciane zapachy poszły w zapomnienie, jedynie czuć odrobinę ozonu, gdy generator ozonu włączony jest za długo i charakterystyczny zapach jonu, ale lepsze to od 'kupkowego' zapaszku :)
Anonymous - Pon Lis 12, 2007 13:27

A ja mam ten jonizato-ozonator i dziala. Usuwa zapachy, lepiej sie oddycha. Tylko ja mam prawie caly czas ozon wylaczony.
Anonymous - Pon Lis 12, 2007 13:31

Ja tez polecam. Moja mama wkoncu nie marudzi, ze smierdzi :)
sue - Pon Lis 12, 2007 13:40

Matylda napisał/a:
A ja mam ten jonizato-ozonator i dziala. Usuwa zapachy, lepiej sie oddycha. Tylko ja mam prawie caly czas ozon wylaczony.


Ten z allegro, o którym było w wątku "Zneutralizować zapach"? Jeśli tak, podpisuję się rękami i nogami. Tylko generator ozonu pracuje u mnie kilka godzin dziennie, bo jak za długo, czuć go w powietrzu, ale powietrze oczyszczone i świeże :)

Anonymous - Pon Lis 12, 2007 15:16

sue napisał/a:
Ten z allegro, o którym było w wątku "Zneutralizować zapach"?

Tak ten :)
sue napisał/a:
Tylko generator ozonu pracuje u mnie kilka godzin dziennie, bo jak za długo, czuć go w powietrzu, ale powietrze oczyszczone i świeże
Podpisuje sie :D
Ninek - Wto Lis 13, 2007 12:59

A mógłby ktoś dać link albo chociaż dokładną nazwe odświeżacza który ma i sie sprawdza?? Przymierzam sie do kupienia bo zimno i nie ma jak wietrzyć a wiem, że często guzik dają a u mnie z kasą krucho ostatnio...
L. - Wto Lis 13, 2007 13:31

Matylda, sue, serio :D
kurde musze kasę wykombinować i zakupić, moze mamut w koncu sie uciszy xDD"

Anonymous - Wto Lis 13, 2007 14:26

Ninek -> http://forum.szczury.biz/...p=105009#105009
Czytaj temat na przyszłość.

Azi - Wto Lis 13, 2007 14:46

Off-Topic:
Viss napisał/a:
Nic nie pochłania Pic na wode, fotomontaż. Rozmawiałam na ten temat swego czasu z Nisią. Znacznie lepsze efekty zdrowotne daje nawilżacz powietrza. Zwłaszcza w sezonie grzewczym, przy wysuszonym powietrzu. Poza tym masz od razy narzędzie do inhalacji szczurów i siebie.
to cytat z tematu załozonego przeze mnie o jonizatorze... jak to się zmienia zdanie, co? :P i przez to wylądowałam z nawilżaczem zamiast od prawie roku cieszyć się jonami

może jakies zadość uczynienie, hmm? :P

Izabela - Nie Lis 18, 2007 08:11

Mam dwa pytanka: jak długo macie włączone to cudo - przez całą dobę? I na jaki (teoretycznie przynajmniej) czas wystarcza to urządzenie, tzn. jaka jest jego żywotność? potem trzeba mu coś wymienić, jakiś wkład czy coś w tym stylu?
Anonymous - Nie Lis 18, 2007 09:20

Nie chce Cie wprowadzać w błąd, a nie mogę znaleźć manuala, ale chyba po 2 latach wymienia się filtr.
Ja w dużym pokoju włączam na kilka godzin dziennie, bo tu się najwięcej pali. Żeby pozbyć się jakiegoś niechcianego zapachu w innym pomieszczeniu wystarczy na kilka minut włączyć. Na opcji non-stop jednak bym tego nie zostawiała.

sue - Nie Lis 18, 2007 12:49

Ozon dosłownie 5 minut, bo jeśli na dłużej jest włączony, to po całym domu roznosi sie taki jakby chemiczny zapach, ale i tak 5 minut w zupełności wystarcza :) Jonizator kilka godzin dziennie ;)
Izabela - Pon Lis 19, 2007 07:27

Ok, dzięki :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group