To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?

sachma - Pią Lis 02, 2007 22:30

Off-Topic:
S, nie strasz! moj chlop co prawda sie ucieszy.. ale co mama powie :shock:

S - Pią Lis 02, 2007 22:39

Off-Topic:
guma pod wpływem ozonu staje się twarda. Jeżeli dobrze pamiętam to coś się dzieje z mostkami siarczkowym odpowiedzialnymi za elastyczność gumy. Guma jak jest twarda, to jest nieelastyczna i nie rozciąga się tylko się kruszy. To na tyle z naukowego bełkotu.

Anonymous - Sob Lis 03, 2007 00:35

Off-Topic:
Urządzenie ma atest PZH, spokojnie. Ja o gumie nie słyszałam, ale faktem jest, że ozonu niemożna wdychać za dużo dziennie, więc pewnie lepiej ustawić najniższą emisję.

sachma - Czw Lis 08, 2007 10:54

przyjechalo.. jakos dziwnie pachnie.. ale o tym czy dziala powiem jak moj chlop powie ze nie smierdzi ;) bo ja juz przywyklam i nie czuje smrodku szczurzastych ;)
Anonymous - Czw Lis 08, 2007 10:59

sachma, to ozon tak pachnie. ;)
sachma - Czw Lis 08, 2007 11:11

Viss, domyslilam sie, tylko boje sie ze moze on zaszkodzic ogonom, bo mi juz tak jakos dziwnie :D mam ustawione na 1/4 mocy.. wiec nie duzo... zobaczymy.. na razie siedze w drugim pokoju i juz czuje :D

błąd poprawiony. marhef

Anonymous - Czw Lis 08, 2007 11:16

No git. Zaproście sąsiada czy kogoś znajomego i niech się on wypowie o zapachu. A potem jego reakcję Ctrl+C i na forum Ctrl+V I będę wiedział czy kupić ;)
Anonymous - Czw Lis 08, 2007 11:22

sachma, nie powinien zaszkodzic, urządzenie jest przebadane. Ale kwestia specyficznego zapachu to inna sprawa, jednym nie przeszkadza, innych drażni. :)
sachma - Czw Lis 08, 2007 11:31

tak z ciekawosci, dowiedzialam sie ze ozon jest gazem szkodliwym

Cytat:
Jest gazem trującym dla ludzi, zwierząt i roślin.
Wykorzystywany jest do wyjaławiania wody pitnej (ozonowanie), pomieszczeń (szczególnie w szpitalach: lampa ozonowa), utleniania paliwa rakietowego, a także jako reagent w ozonolizie.

Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych, nie wytwarza rakotwórczych i innych szkodliwych produktów ubocznych. W procesie uzdatniania wody (ozonowanie) ozon jest jedną z najlepszych możliwości, ponieważ nie jest tak drogi w późniejszej eksploatacji jak np. odwrócona osmoza (ultrafiltracja), a produkt wynikowy jest porównywalny.


czyli sobie tak na prawde przecza.. wynika z tego jednak ze to zalezy od ilosci gazu.. dlatego u mnie ozonu idzie bardzo malo i nie bedzie to chodzilo nontoper ;) ale juz po tych kilku minutach (od napisania pierwszego postu do teraz) czuc roznice ;)

Viss, to pokretlo to ozon ale jak wlaczasz urzadzenie, to zapala sie zielona lampka, jak przekrecisz pokretlo to czerwona - czy zielona lampka oznacza ze wypuszczane sa tylko jony?

Anonymous - Czw Lis 08, 2007 11:33

Viss napisał/a:
urządzenie jest przebadane
na to nie licz tak bezkrytycznie. Istnieją łapówki ;)
Anonymous - Czw Lis 08, 2007 12:20

sachma napisał/a:
czy zielona lampka oznacza ze wypuszczane sa tylko jony?
nie mam absolutnie zielonego pojecia. Chłop przejął instrukcję wraz z odpowiedzialnością. :D
Anonymous - Czw Lis 08, 2007 16:15

sachma napisał/a:
przyjechalo.. jakos dziwnie pachnie..

No wlasnie u mnie to samo!
Niby lepiej sie oddycha itp., ale jakies te powietrze za swieze :D
Ale smrodkow nie czuc narazie :) , a moja mama nie wierzy ze to da rade 3 ogonom :D

[ Dodano: Czw Lis 08, 2007 23:57 ]
Doczytalam, ze czerwona lampka to ozon, zielona to jony, mozna pokretlem wylaczyc ozon, beda wypuszczane tylko jony.

błąd poprawiony, falka

barkoz - Pon Lis 12, 2007 00:21

Może coś bardziej bliskiego do początkowego tematu: Mam zamiar kupić nawilżacz powietrza a właściwie "ultradźwiękowy" nawilżacz powietrza (chyba większość jest takich właśnie ?) i umieścić go w tym samym pomieszczeniu co klatka z moimi milusińskimi (max. 2-3 metry bo dalej nie mam gdzie). I teraz pytanie: czy ktoś z Was ma takie urządzonko i może coś powiedzieć na temat wpływu na szczurki ? Nie denerwują się ?
sachma - Pon Lis 12, 2007 00:41

jakos nie czuje roznicy... a do tego w tym czasie tyle naczytalam sie o ozonie ze padl na mnie blady strach :P
Nisia - Pon Lis 12, 2007 09:35

barkoz, zakup nawilżacza jest bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Pomaga wszystkim - ludziom i zwierzakom. Jest lepszy od ręcznika, czy kamionki na kaloryferze.

Dużo lepszy jest zakup nawilżacza z "chłodną mgiełką" niż z gorącą. Efekt nawilżania ten sam, a nie robi się gorąco i, co za tym idzie, bardziej duszno.
Nie wiem, czy produkowane są inne nawilżacze z taką mgiełką, niż ultradźwiękowe? Jeśli są, to warto się zastanowić.

Z samymi ultradźwiękami i wpływem na zachowanie się szczurów jest tak: Początkowo na pewno będą się bały (jak każdego nowego urządzenia - komputera, telewizora, radia, czy np. instrumentów muzycznych), ale w ciągu max 3 dni się przyzywczają i będą olewać (i dlatego ultradźwiękowe odstraszacze szczurów są nieskuteczne).
Zresztą, sama klatka z prętów jest podobno źródłem niezłych szumów ultradźwiękowych, więc nie ma czego się obawiać. Jeśli szczurkom się nie spodoba, na czas nawilżania mogą schować się za kanapą i w ten sposób odgrodzić od dźwięków.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group