To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Gorączka lub spadek temperatury u szczurów

Anonymous - Nie Paź 28, 2007 19:47
Temat postu: Gorączka lub spadek temperatury u szczurów
Nie moglam znależć tematu,może jest w jakiejś jednostce chorobowej,jeśli tak proszę mnie odesłać.Chodzi mi o gorączkę u szczura,objawy i czy oprócz antybiotyku można coś podawać na jej "zbicie" i jak właściwie sprawdzić czy to na pewno jest gorączka.Temat może nie jest dla mnie zbyt pilny,ale myślę o Mimi czasami ma takie bardzo ciepłe łapki i ogonek,zwłaszcza po jedzeniu.Odpowiedzi przeczytam pewnie dopiero we wtorek,bo dziś już mnie oczy bolą od komputera,a jutro jestem cały dzień w pracy.Pozdrawiam.
Anonymous - Nie Paź 28, 2007 21:22

Szczurza prawidłowa temperatura ciała może się wahać między 37,5 a 38 st.C (37 to też jeszcze nic złego).
Zbijać gorączki się w zasadzie nie powinno. Organizm specjalnie powyższa temperaturę aby walczyć z bakteriami/wirusami. Jeśli jednak temperatura jest za wysoka (nie wiem gdzie jest górna granica, niestety) można podać kroplę lub dwie środka przeciwbłowego dla dzieci, w płynie. Praktycznie wszystkie p/bólowe zawierają "zbijacze" temperatury. Nie robiłabym jednak tego sama.
Szczur chory może mieć problemy z utrzymaniem równomiernej temperatury ciała, jak po operacjach na przykład i mogło by mu to bardziej zaszkodzić, niż pomóc. :)

To, że Mimi po jedzeniu robi się cieplej jest jak najbardziej naturalne. Dostarcza paliwa organizmowi. ;)

Nisia - Pon Paź 29, 2007 09:16

Ewa K, jeśli masz jakieś wątpliwości co do temperatury szczura, to kup termometr elektroniczny dla dzieci (taki, jakiego używają weterynarze) i wsadź w dupkę (w odbyt). Jesli temperatura będzie grubo powyżej 38,5 stopnia, znaczy, że jest podwyższona.
Pierwszą rzeczą jest schłodzenie. U mnie sprawdzały się woreczki do lodu już z lodem, owinięte szmatką.
Poza tym - gorączka jest zawsze objawem chorobowym. Tak więc - do weta.

W temacie o pierwszej pomocy podane jest dokładne dawkowanie ibuprofenu.

Anonymous - Pon Paź 29, 2007 09:26

Nisia napisał/a:
i wsadź w dupkę (w odbyt)
tylko koniecznie z wazeliną! :]
Layla - Pon Paź 29, 2007 09:28

Ja się dobrze nie znam ale jak moje szczury chorują to raczej się wyziębiają. Utrata ciepła chyba częściej niż gorączka występuje u szczurów, tak mi się zdaje.
Nisia - Pon Paź 29, 2007 10:01

Layla napisał/a:
Utrata ciepła chyba częściej niż gorączka występuje u szczurów, tak mi się zdaje.

Też to zauważyłam, ale gorączka też jest prawdopodobna.

Cytat:
tylko koniecznie z wazeliną!

Przyznam się bez bicia, nigdy tak nie robiłam :oops: Weterynarze też nie widziałam, aby specjalnie smarowali.

Anonymous - Pon Paź 29, 2007 10:08

Nisia napisał/a:
Weterynarze też nie widziałam, aby specjalnie smarowali.
Ja nigdy sama nie mierzyłam, ale u weta zawsze smarują. Przy czym zawsze oznacza dwa razy. :)
Anonymous - Pon Paź 29, 2007 20:42

Dziękuję za te informacje,ale ta wiedza przyda się kolejnym użytkownikom,bo moja Mimi jest w kiepskim stanie,gdy będzie tak mizerna jak dziś,a prawie nie je to umówilam się na jutro do weterynarza,antybiotyk trzeba było odstawic,gdyż bardzo ją osłabił. :(
Anonymous - Pon Paź 29, 2007 22:19

Ewa K napisał/a:
antybiotyk trzeba było odstawic,gdyż bardzo ją osłabił. :(
może ten konkretny po prostu nie działa. Dajesz 2h po antybiotyku lakcid?
Raczej choroba osłabia, nie antybiotyk. Zasugeruj wetowi leki, które są podawane zwyczajowo w takich przypadkach.

Anonymous - Wto Paź 30, 2007 13:33

Wszystko już przepadło Mimi /mój maly skarb/ dziś była uśpiona o 9 40. ;(
wanna - Nie Gru 09, 2007 18:29

oj... szkoda, że tak późno tu trafiłam... współczuję [']
niestety w takich przypadkach trzeba działać szybko i kontaktować się z dobrym lekarzem...
niestety ja wtedy takiego nie znałam i moja szczurka też nie przeżyła...

ale może komuś innemu to pomoże rozpoznać gorączkę:
1 Szczurek jest w dotyku dużo bardziej ciepły niż zwykle -w szczególności ogon i nos
2 Szczurek ma czerwony (a nie różowy) ogon i nosek (wyjątek ciemno ubarwione ogonki- chociaż też da się odróżnić inny kolor)
3 Szczurek dużo pije (około 200ml na dobę)
4 Szczurek rozpłaszcza się na zimnych powierzchniach, lub kładzie sie w nietypowych dla niego pozycjach

Artanis - Czw Gru 11, 2008 22:41
Temat postu: Ciepłe stopy i ogon
Witam,
szukałam takiego tematu, ale niestety nie znalazłam, był podobny, ale o zimnych stopkach u szczurków.

Jesli moderatorzy zdecydują niech podepną pod cos innego..

A mianowicie, mój jeden ze szczurków ostatnimi czasy ma dziwnie ciepłe stopy i ogon.. do tego nieco "czerwonawe", ale nie sine uszka..
Nie wiem co o tym myśleć :( czy sie przejmować czy nie :(
Ogólnie w mieszkaniu mamy ciepło, a klatka jest dodatkowo umieszczona w takim miejscu, gdzie nawet przy otwartych drzwiach balkonowych nie ma tam powietrze dostępu, jednak, ostatnio mój mąż zostawił na cały dzień otwarte te drzwi i boje się, że się mogły przeziębić.
Jednak tylko jeden szczurek ma takie objawy :/
Dodam jeszcze, że dzis rano troche kichały oba, ale w południe już im przeszło..

Co o tym myśleć?

Anonymous - Pią Gru 12, 2008 09:43

Artanis, myślę, że warto sie przejść do weta. Zarówno za zimne jak i za ciepłe końcówki moga oznaczać chorobę. Możliwe, że twój szczur ma gorączkę. Lepiej szybko działać, niż potem leczyc zapalenie płuc. :)
S - Pią Gru 12, 2008 14:47

Moja Amiga miała gorące stopy, uszy i ogonek w czasie udaru cieplnego. Po okładach z wilgotnej, chłodnej szmatki, przeszło jej.
Anonymous - Pią Gru 12, 2008 15:30

Moj ogonek mial goracy ogon jak byl chory na zapalenie pluc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group